Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jak dokładnie wykreślić krzywą grzewczą na PC?


piwalek

Recommended Posts

Witam wszystkich,

 

Jestem szczęśliwym (nowym) posiadaczem PC firmy IVT i staram się zrozumieć temat krzywczych grzewczych którymi mogę sobie regulować temp. w domu.

 

W mojej instalacji połączone są dwa źrodła zasilania - PC i kominek z płaszczem. Do przechowsywania energi jest zbiornik 750l. Narazie chcę pominąć CWU.

 

Zasada działania mojego systemu wydaje się być dość prosta tj.:

1. PC grzeje podłogówkę oraz bufor w tym samym czasie

2. kominek tak samo

3. na podłogówce jest mieszacz który otwiera się lub zamyka

 

Mam pompę IVT ze sterownikiem Rego 637.

 

I teraz pytanie(a):

 

1. Chciałem sobie wyrysować krzywą grzewczą na kompie (rzeby ją zobaczyć), więc wziąłem dane z:

- Ustawienia temp (menu 1.1) = 3,0

- Ustawienia temp zakres dokl temp = 6,0

 

Zakładając że nie dokonywano żadnej regulacji samej krzywwej (1.3), powinna mi wyjść krzywa o wzorze:

 

y=1/3x+35

 

tymczasem po spisaniu wartości z 1.3 i wyrysowaniu krzywej wychodzi mi bardziej taja krzywa

y=0,48+35

 

 

W instrukcji obsługi podany jest przykład gdzie dla nachylenia krzywej = 4, gdy temp na zewn jest 0 (GT2=0) to temp powrotu jest 35 (GT1=35)

 

Mam w związku z tym pytanie - jak się ma wartość nachylenia krzywej do tego co faktycznie pokazuje 1.3?

 

Aha, i ostatnia uwaga - PC (przy pracującym kominku) włącza się i wyłącza co ok 20 min - więc coś chyba jest nie tak... dlatego staram się to wszystko jakoś zrozumieć.... ;)

 

 

Pozdrawaim i z góry przepraszam za amatorszczyznę!

Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...