Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrzewanie - POMOCY !!!


egtobiasz

Recommended Posts

Witam,

Latem zaczynam budowę domu wg. projektu Mlecz z pracowni Archeton. Dom ma 116 m2 pow. użytkowej. Chcę zrobić na parterze ogrzewanie podlogowe a kaloryfery na poddaszu. Proszę pomóżcie i doradżcie jaki rodzaj kotla wybrac, jaki model ? Jakie rozwiązanie będzie najwydajniejsze w eksploatacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Niestety nie jestem fachowcem od CO, Tak wogóle jakie są koszty wykonania takiej instalacji, nie licząc kotla który kosztuje pewnie ok 10tys, aha dodatkowo w salonie będzie kominek
w związku z tym polecam znaleźć w okolicy polecanego hydraulika, który już dobierze dla Ciebie odpowiedni piec i w razie problemów będziesz do niego dzwonił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Latem zaczynam budowę domu wg. projektu Mlecz z pracowni Archeton. Dom ma 116 m2 pow. użytkowej. Chcę zrobić na parterze ogrzewanie podlogowe a kaloryfery na poddaszu. Proszę pomóżcie i doradżcie jaki rodzaj kotla wybrac, jaki model ? Jakie rozwiązanie będzie najwydajniejsze w eksploatacji ?

 

 

Musisz określić jakie masz możliwości i ile jesteś w stanie wydać, a ile jesteś w stanie poświęcić na obsługę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w związku z tym polecam znaleźć w okolicy polecanego hydraulika, który już dobierze dla Ciebie odpowiedni piec i w razie problemów będziesz do niego dzwonił

Całkowicie zgadzam sie z Trociu.U naszego kolegi pierwsze pytanie hydraulika było:co pan chcę zrobić i ile funduszy chce pan przeznaczyć.Wtedy hydraulik dobiera piec,grzejniki itp.w miarę za rozsądną cenę,a nawet razem jedziecie do sklepu,oglądasz produkty i ...decyzja należy do Ciebie.powodzenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaszkodzi, jak poczytasz trochę o wymaganiach, właściwościach kotłów itp. Na pewno od tego specjalistą się nie staniesz, ale posiadanie własnej wiedzy zawsze pozwala znaleźć lepszy wybór. Zorientuj się w cenach na porównywarkach cenowych typu ceneo, skąpiec, na allegro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki wszystkim za rady. Czy możecie mi tylko podać orientacyjną cenę za CO piec i kominek, ogrzewanie podlogowe na parterze i kaloryfery na poddaszu?
A może podasz jakie źródło ogrzewania chcesz??

Orientacyjna cena za każdy element może się zancznie różnić. Można mieć wkład kominkowy za 1-2 tysiące, ale również za 4-6tysięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie podłogówka. Kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny plus zasobnik ca. 150 l. Automatyka pogodowa. Ważne: wszędzie podłogówka, żadnych grzejników. To dla gazu ziemnego w ogrodzeniu.

 

a ja słyszałem od jednego z hydraulików ( w tak zwanej luźnej rozmowie) że podłogówka w sypialni to przerąbane,

moim zdaniem to mam sens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...