Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrzewanie - POMOCY !!!


egtobiasz

Recommended Posts

a ja słyszałem od jednego z hydraulików ( w tak zwanej luźnej rozmowie) że podłogówka w sypialni to przerąbane,

moim zdaniem to mam sens

 

A hydraulik to z autopsji wie?! A może słyszał od innego hydraulika :)

 

powiedział że był w paru domach z podłogówką w sypialniach i problem jest taki że: kwestia ustawienia łóżek - pod łóżkiem ogrzewanie być nie powinno, a jak wiadomo przemeblowania się zarzają

jest po prostu duszno,

a swoją drogą to ciekawy jestem Twoich argumentów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

W 20 tysiakach się na pewno nie zmieścisz. Ja mam tylko kominek z płaszczem wodnym (jedyne źródło ogrzewania) na górze mam grzejniki a na dole będę dopiero robił podłogówkę i koszt całej instalacj C.O mnie wynosi 20 tyś robocizna własna. A jak zaczynałem to robić byłem pewny że w 10 tys. się zmieszczę. Jak ktoś Ci to będzie robił to jeszcze za robociznę skasuje Cie z 7tys. Wiec musisz liczyć ok 30 tyś, no chyba że będziesz robił podejścia do grzejników w rurach pex to cena będzie troszkę mniejsza, ja wszystko robiłem w miedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja słyszałem od jednego z hydraulików ( w tak zwanej luźnej rozmowie) że podłogówka w sypialni to przerąbane,

moim zdaniem to mam sens

 

A hydraulik to z autopsji wie?! A może słyszał od innego hydraulika :)

 

powiedział że był w paru domach z podłogówką w sypialniach i problem jest taki że: kwestia ustawienia łóżek - pod łóżkiem ogrzewanie być nie powinno, a jak wiadomo przemeblowania się zarzają

jest po prostu duszno,

a swoją drogą to ciekawy jestem Twoich argumentów :)

 

Ciekawy ten hydraulik - chodzi po cudzych domach nocować?

Może ja podam swój argument - cioteczny szwagier kolegi ma ciotkę która też to w maglu słyszała. Ja nie słyszałem, ja mam. Wszędzie, w całym domu. Nie jest duszno, wszyscy żyją. Prób samobójczych też nie stwierdzono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy ten hydraulik - chodzi po cudzych domach nocować?

Może ja podam swój argument - cioteczny szwagier kolegi ma ciotkę która też to w maglu słyszała. Ja nie słyszałem, ja mam. Wszędzie, w całym domu. Nie jest duszno, wszyscy żyją. Prób samobójczych też nie stwierdzono.

 

Witam,

jak masz rozwiązane sterowanie:pomieszczeniami, piętrami czy może jedno na całość?

Rozważam taką opcję-100% podłogówki ale obawiam się o komfort cieplny małżonki i mojej mamy. Ich wymagania co do szybkości zmiany temperatury (podwyższenia)w sypialni mogą być niespełnione przy podłogówce...czy tak?

Oczywiście wszystkie argumenty przeciwników typu meble i ból głowy nie są brane przeze mnie pod uwagę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...

no i mam już piec, grzejniki wszytko podłączone, ale chciałem przed położeniem płytek wygrzać podłogówkę no i lipa :( w piątek na wieczór "zapodałem" n a piecu tem 45stopni gdzieś z godzinę czekałem i nic... na rozdzielaczu są 4 obiegi i tylko najmniejszy na powrocie był ciepły - ale podłoga w łazience zimna, dzisiaj rano pojechałem sprawdzić i dalej nic...hydraulik stwierdził że raczej trzeba zalać na nowo całą podłogówkę bo jest powietrze - faktycznie było (może nadal jest???) parę razy odkręcałem odpowietrzniki na listwie powrotnej i sporo powietrza "wyszło" znowu zostawiłem na noc podłogówkę włączoną, mam nadzieję że zadziała, jak nie....

no właśnie czy ktoś z sznownych forumowiczów-fachowców może się wypowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobić ciśnienia i odpowietrzać.

no tak...znalazłem schemat "podłogówki" okazuje się że głowica termostatyczna na schemacie jest na listwie z powrotu obiegu a u mnie jest na listwie wlotu :evil: ponadto pompa obiegowa wygląda jakby odwrotnie była podłączona,,,,czujnik termostatyczny pompy na schemacie jest na listwie wlotu a u mnie jest na listwie wylotu grrrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobić ciśnienia i odpowietrzać.

no tak...znalazłem schemat "podłogówki" okazuje się że głowica termostatyczna na schemacie jest na listwie z powrotu obiegu a u mnie jest na listwie wlotu :evil: ponadto pompa obiegowa wygląda jakby odwrotnie była podłączona,,,,czujnik termostatyczny pompy na schemacie jest na listwie wlotu a u mnie jest na listwie wylotu grrrr

 

A mówili żeby robić po całości podłogówke , problemu by nie było .

 

Kto robił montaż CO ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mówili żeby robić po całości podłogówke , problemu by nie było .

Kto robił montaż CO ?

Hydraulik ale jak widać nie bardzo się przyłożył :evil: w tzw międzyczasie miałem "międzymiastową" no i dowiedziałem się że owszem odwrotnie podłączona głowica może zamykać obieg na wejściu, ale jest też tak że każdy hydraulik robi wg własnego systemu - znaczy nie każdy tak samo :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mówili żeby robić po całości podłogówke , problemu by nie było .

Kto robił montaż CO ?

Hydraulik ale jak widać nie bardzo się przyłożył :evil: w tzw międzyczasie miałem "międzymiastową" no i dowiedziałem się że owszem odwrotnie podłączona głowica może zamykać obieg na wejściu, ale jest też tak że każdy hydraulik robi wg własnego systemu - znaczy nie każdy tak samo :-?

 

Prowizorycznie spróbowałbym tak;

zdjąć obudowe głowicy termostatycznej ( dla podłogówki) aby otworzyć przepływ ( bolec powinien się " cofnać" ) ,

otworzyc na maksa przepływy na rozdzielaczu na podłoge

( dla pewnosci można pozakrecać głowice na kaloryferach jezeli jest rozdział zasilania osobno na nie i osobno na podłogówke )

a następnie ustawić temperature grzania na kotle 45 st. C i włączyc kocioł.

 

Po 2-3min. powinienes reką czuc ciepło.

 

( dodatkowa pompa powinna mieć na korpusie " strzałką" zaznaczony kierunek przepływu , trzeba sprawdzic czy się to zgadza ze zrobioną instalacją CO )

 

To tyle co moge pomóc bo nie znam dokładnie jak masz zrobioną instalacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po 2-3min. powinienes reką czuc ciepło.

 

tak szybko?? a bezwładność podłogówki nie ma znaczenia?

 

( dodatkowa pompa powinna mieć na korpusie " strzałką" zaznaczony kierunek przepływu , trzeba sprawdzic czy się to zgadza ze zrobioną instalacją CO )

zdjęcie moje -jak wstawić zdjęcie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Po 2-3min. powinienes reką czuc ciepło.

 

tak szybko?? a bezwładność podłogówki nie ma znaczenia?

 

( dodatkowa pompa powinna mieć na korpusie " strzałką" zaznaczony kierunek przepływu , trzeba sprawdzic czy się to zgadza ze zrobioną instalacją CO )

zdjęcie moje -jak wstawić zdjęcie???

 

Ciepło na rurkach wychodzących z rozdzielacza na podłoge,

 

podłoge poczujesz za 3-5 godzin że nie jest zimna a letnia ( ok. 30 -34 st C )

 

Tu masz jak wstawiać obrazki :

http://forum.muratordom.pl/faq.php

 

,potem wklejasz do postu link do zdjecia, zaznaczasz go i klikasz na IMG :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moje rodzielacze[http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/213fc9115b8b9643.html]

odłączyłem dzisiaj głowicę i zamnkąłem 3 obwody - zostawiłem jeden i dałem temp na piec 50stopni a na termostacie pompy obiegowej - tej ze zdjęcia dałem na maxa (max jest 90stopni ale jak na piecu jest 50 to rozumiem że tylko tyle będzie?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepło na rurkach wychodzących z rozdzielacza na podłoge,

podłoge poczujesz za 3-5 godzin że nie jest zimna a letnia ( ok. 30 -34 st C )

 

Wybacz moją ciekawość.Jak masz wyizolowaną podłogę ,że aż musisz tyle czekać by zrobiła się ciepła? :o

tu nie chodzi bezpośrednio o izolację pod wylewką (jeśli to masz na myśli pisząc o podłodze) tylko o jej akumulacyjność-zależną od wysokości wylewki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepło na rurkach wychodzących z rozdzielacza na podłoge,

podłoge poczujesz za 3-5 godzin że nie jest zimna a letnia ( ok. 30 -34 st C )

 

Wybacz moją ciekawość.Jak masz wyizolowaną podłogę ,że aż musisz tyle czekać by zrobiła się ciepła? :o

tu nie chodzi bezpośrednio o izolację pod wylewką (jeśli to masz na myśli pisząc o podłodze) tylko o jej akumulacyjność-zależną od wysokości wylewki

Ponieważ nieco mnie ten temat dotyczy wtrącę swoje 3grosze... podłoga ciepła lekko ciepła (wyczuwalnie )była po około 2-3godzinach od pierwszego uruchomienia, teraz myślę że będzie szybciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...