Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ogrzewanie - POMOCY !!!


egtobiasz

Recommended Posts

Ciepło na rurkach wychodzących z rozdzielacza na podłoge,

podłoge poczujesz za 3-5 godzin że nie jest zimna a letnia ( ok. 30 -34 st C )

 

Wybacz moją ciekawość.Jak masz wyizolowaną podłogę ,że aż musisz tyle czekać by zrobiła się ciepła? :o

tu nie chodzi bezpośrednio o izolację pod wylewką (jeśli to masz na myśli pisząc o podłodze) tylko o jej akumulacyjność-zależną od wysokości wylewki

 

Pytanie pociąga za sobą następne pytanie itd.Dalej nie ma odpowiedzi na moje postawione prosto pytanie.Skąd te 3-5 h?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Skąd te 3-5 h?

z bezwładności masy akumulacyjnej podłogówki w warunkach stosunkowo niskiej temp. czynnika grzewczego (25-40 st.C)

cyt. ze strony Muratora

Co to jest akumulacyjność cieplna?

 

Duża akumulacyjność cieplna to cecha większości ścian murowanych. Zjawisko to polega na tym, że ściany gromadzą (akumulują) ciepło, a gdy nagle się ochłodzi, powoli je oddają. Im większa akumulacyjność, tym wolniej dom się nagrzewa na początku sezonu grzewczego, ale i wolniej traci ciepło po wyłączeniu ogrzewania. W domach, których ściany mają dużą akumulacyjność cieplną, jest zimą ciepło, a latem chłodno. Na akumulacyjność cieplną materiału mają wpływ jego masa i gęstość – im są większe, tym jest ona wyższa.

W przypadku domów całorocznych – im większą akumulacyjność będą miały mury, tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepło na rurkach wychodzących z rozdzielacza na podłoge,

podłoge poczujesz za 3-5 godzin że nie jest zimna a letnia ( ok. 30 -34 st C )

 

Wybacz moją ciekawość.Jak masz wyizolowaną podłogę ,że aż musisz tyle czekać by zrobiła się ciepła? :o

 

Jakoś logicznie (bez opisu i zdjeć ) chciałem podpowiedzieć Igrekowi, a czepiacie sie przedziału 3 - 5 godzin , a co miałem mu powiedziec że podłoga będzie ciepła po 10 - 20 minutach, to nie kuchenka elektryczna czy kaloryfer , że za chwile jest nagrzane.

Wszystko zależy od temperatury poczatkowej podłogi, temp. zasilania i wielkości przepływu w podłogówce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu macie wyjasnione ( dla niktspecjalny) o bezwładnosci podłogówki:

 

http://www.systemyogrzewania.pl/technologie/technologie.asp?id_artykulu=716

 

Czas ustalania się temperatury na powierzchni podłogi od chwili wystąpienia wymuszenia cieplnego do chwili ustabilizowania się temperatury wyniósł również około 6 godzin.

To bardzo wiele tłumaczy. 8) :wink:

 

Czas wychładzania się grzejnika podłogowego wyniósł powyżej 17 godzin.

 

Poezja tak mam a nawet i dłużej.

 

Można jednak wyciągnąć praktyczne wnioski dotyczące czasu nagrzewania i stygnięcia grzejnika w przypadku planowanej dłuższej przerwy lub planowania włączenia grzejnika po dłuższej przerwie w ogrzewaniu. Ma to znaczenie w przypadku okresowego ogrzewania pomieszczeń.

 

 

Bardzo pouczające i właściwe do tej dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czas ustalania się temperatury na powierzchni podłogi od chwili wystąpienia wymuszenia cieplnego do chwili ustabilizowania się temperatury wyniósł również około 6 godzin.

To bardzo wiele tłumaczy. 8) :wink:

.........

 

Poezja tak mam a nawet i dłużej.

....

 

Bardzo pouczające i właściwe do tej dyskusji.

 

Za przeproszeniem 8)

Chyba to nie to forum żeby się chwalic : kto ma dłuzszego lub kto dłużej może 8) :lol: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czas ustalania się temperatury na powierzchni podłogi od chwili wystąpienia wymuszenia cieplnego do chwili ustabilizowania się temperatury wyniósł również około 6 godzin.

To bardzo wiele tłumaczy. 8) :wink:

.........

 

Poezja tak mam a nawet i dłużej.

....

 

Bardzo pouczające i właściwe do tej dyskusji.

 

Za przeproszeniem 8)

Chyba to nie to forum żeby się chwalic : kto ma dłuzszego lub kto dłużej może 8) :lol: :wink:

 

Znakomita i celna interpretacja. 8) :lol: szkoda ,że nie na temat.Źle ci się kojarzą zamieszczone komentarze do przecież twojego linku.To zły znak i niedobrze rokuje na akumulacyjność. :p :p :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czas ustalania się temperatury na powierzchni podłogi od chwili wystąpienia wymuszenia cieplnego do chwili ustabilizowania się temperatury wyniósł również około 6 godzin.

To bardzo wiele tłumaczy. 8) :wink:

.........

 

Poezja tak mam a nawet i dłużej.

....

 

Bardzo pouczające i właściwe do tej dyskusji.

 

Za przeproszeniem 8)

Chyba to nie to forum żeby się chwalic : kto ma dłuzszego lub kto dłużej może 8) :lol: :wink:

 

Znakomita i celna interpretacja. 8) :lol: szkoda ,że nie na temat.Źle ci się kojarzą zamieszczone komentarze do przecież twojego linku.To zły znak i niedobrze rokuje na akumulacyjność. :p :p :wink:

 

złośliwiec jesteś i tyle :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czas ustalania się temperatury na powierzchni podłogi od chwili wystąpienia wymuszenia cieplnego do chwili ustabilizowania się temperatury wyniósł również około 6 godzin.

To bardzo wiele tłumaczy. 8) :wink:

.........

 

Poezja tak mam a nawet i dłużej.

....

 

Bardzo pouczające i właściwe do tej dyskusji.

 

Za przeproszeniem 8)

Chyba to nie to forum żeby się chwalic : kto ma dłuzszego lub kto dłużej może 8) :lol: :wink:

 

Znakomita i celna interpretacja. 8) :lol: szkoda ,że nie na temat.Źle ci się kojarzą zamieszczone komentarze do przecież twojego linku.To zły znak i niedobrze rokuje na akumulacyjność. :p :p :wink:

 

złośliwiec jesteś i tyle :p

 

Chcesz się też pochwalić swoją ukrytą złośliwością???A czy ty wiesz kto to taki?

 

czy ktoś z sznownych forumowiczów-fachowców może się wypowiedzieć

sie wypowiadamy :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chcesz się też pochwalić swoją ukrytą złośliwością???A czy ty wiesz kto to taki?

 

czy ktoś z sznownych forumowiczów-fachowców może się wypowiedzieć

sie wypowiadamy :roll: :wink:

 

gdybyś nie był(a) złośliwcem to nie było by odp na moje stwierdzenie - zasada prosta nie poczuwasz się nie wypowiadasz 8)

ale widzę że rączki swędzą do klawiaturki...ja w każdym razie już więcej nie będę CI odp, a jak jesteś fachura to napisz coś mądrego a nie takie tam ...za przeproszeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chcesz się też pochwalić swoją ukrytą złośliwością???A czy ty wiesz kto to taki?

 

czy ktoś z sznownych forumowiczów-fachowców może się wypowiedzieć

sie wypowiadamy :roll: :wink:

 

gdybyś nie był(a) złośliwcem to nie było by odp na moje stwierdzenie - zasada prosta nie poczuwasz się nie wypowiadasz 8)

ale widzę że rączki swędzą do klawiaturki...ja w każdym razie już więcej nie będę CI odp, a jak jesteś fachura to napisz coś mądrego a nie takie tam ...za przeproszeniem

zasada prosta nie poczuwasz się nie wypowiadasz 8)

ciekawa zasada będę o niej pamiętał.

Igrek to ty pisałeś?

Ponieważ nieco mnie ten temat dotyczy wtrącę swoje 3grosze... podłoga ciepła lekko ciepła (wyczuwalnie )była po około 2-3godzinach od pierwszego uruchomienia, teraz myślę że będzie szybciej

 

Chciałem wytłumaczyć,że czas 3-5 h u mnie jest dużo mniejszy i ,że gościu ma może cosik inną izolację.Po tym fakcie udzielił mi wykłady (zasadnego) na temat bezwładności podłogówki.Znalazłem w tym artykule niespójne według mnie informacje z poruszanym tematem i je wytłuściłem po czym zostałem obrażony.finito. a ty mi tu że ja złośliwy.

:evil: :evil: Postaraj się czasami zanim coś powiesz by zwrócić uwagę na kontekst wypowiedzi.Jeżeli czymś cie uraziłem to przepraszam i za tą niesłusznie przypisaną złośliwość tyż. :lol: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu macie wyjasnione ( dla niktspecjalny) o bezwładnosci podłogówki:

 

http://www.systemyogrzewania.pl/technologie/technologie.asp?id_artykulu=716

 

Czas ustalania się temperatury na powierzchni podłogi od chwili wystąpienia wymuszenia cieplnego do chwili ustabilizowania się temperatury wyniósł również około 6 godzin.

To bardzo wiele tłumaczy. 8) :wink:

 

Czas wychładzania się grzejnika podłogowego wyniósł powyżej 17 godzin.

 

Poezja tak mam a nawet i dłużej.

 

Można jednak wyciągnąć praktyczne wnioski dotyczące czasu nagrzewania i stygnięcia grzejnika w przypadku planowanej dłuższej przerwy lub planowania włączenia grzejnika po dłuższej przerwie w ogrzewaniu. Ma to znaczenie w przypadku okresowego ogrzewania pomieszczeń.

 

Znalazłem w tym artykule niespójne według mnie informacje z poruszanym tematem i je wytłuściłem

Bardzo pouczające i właściwe do tej dyskusji.

 

Co w tym artykule jest w/g ciebie niespójne, że wytłuściłes druk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W artykule teoria nie idzie w parze z praktyka a tak jest u mnie i z tym się nie zgadzam.np:

do chwili ustabilizowania się temperatury

urządzenie pracuje czy nie?....u mnie nie i czas ten to np. 40 min.

Ma to znaczenie w przypadku okresowego ogrzewania pomieszczeń.

mnie to nie dotyczy bo o temperament w domciu walczę przez cały rok

To i tak jak dla ciebie za wiele powiedziane.

zasada prosta nie poczuwasz się nie wypowiadasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W artykule teoria nie idzie w parze z praktyka a tak jest u mnie i z tym się nie zgadzam.np:

do chwili ustabilizowania się temperatury

urządzenie pracuje czy nie?....u mnie nie i czas ten to np. 40 min.

Ma to znaczenie w przypadku okresowego ogrzewania pomieszczeń.

mnie to nie dotyczy bo o temperament w domciu walczę przez cały rok

To i tak jak dla ciebie za wiele powiedziane.

zasada prosta nie poczuwasz się nie wypowiadasz

 

 

No to gratuluje ta "szybkiej " podłogówki, twoja podłogówka widocznie nie ma tej wady co moja :cry: Moja ma dużą bezwładność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W artykule teoria nie idzie w parze z praktyka a tak jest u mnie i z tym się nie zgadzam.np:

do chwili ustabilizowania się temperatury

urządzenie pracuje czy nie?....u mnie nie i czas ten to np. 40 min.

Ma to znaczenie w przypadku okresowego ogrzewania pomieszczeń.

mnie to nie dotyczy bo o temperament w domciu walczę przez cały rok

To i tak jak dla ciebie za wiele powiedziane.

zasada prosta nie poczuwasz się nie wypowiadasz

 

 

No to gratuluje ta "szybkiej " podłogówki, twoja podłogówka widocznie nie ma tej wady co moja :cry: Moja ma dużą bezwładność

Wbrew zasadzie 1.

Najpierw mnie obrażasz by potem i to jeszcze z ironią pogratulować.Dziwny z ciebie fachowiec.Bardzo rozjechany w praktyce.Dużo mówisz ale czasami dla udowodnienia podpierasz się czymś czego nie stosujesz.Ktoś już dobitnie ci to wytłumaczył w innym wątku.Wbrew zasadzie 2.Bezwładność podłogówki............ Posiadacze np pieców,kominków,solarów, które zasilają ogrzewanie podłogowe, mogą pozwolić sobie na zapomnienie o napaleniu w którymś z tych urządzeń(oprócz solarów).I tu jest ta twoja ulubiona bezwładność podłogówki. Fakt tego zapominalstwa właśnie wynika z dużej bezwładności podłogówki. Podłogówka po nagrzaniu podłogi i pomieszczenia do wymaganej temperatury wyłączy się na jakiś czas. U mnie trwa to nawet 24h(okres przejściowy)Potem jakiś tam np. termostacik się wzbudzi bo temp. spadnie i tak w koło Macieju.Moje 40 min grzania wybranym nośnikiem i nawet 24 h podtrzymywania temp. pomieszczenia i samej podłogi, nijak się ma do twoich tez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niktspecjalny napisał:

W artykule teoria nie idzie w parze z praktyka a tak jest u mnie i z tym się nie zgadzam.

 

Jak się nauczysz czytac treść i rysunki ( ze zrozumieniem ) w tym w/w artykule to może poważnie i merytorycznie podyskutujemy na temat podłogowki. 8) :wink:

 

Zaczyna się tak zwana pyskówka,której stroną obrażającą jesteś ty a stroną obrażaną jestem ja.Śmiało mogę z tego miejsca pokusić się o stwierdzenie ,że wiedza na temat podłogówki i jej bezwładności jest u ciebie raczkująca.Posługujesz się artykułem ,który trochę cie już przerasta.Czepiam się chłopie dwóch rzeczy i je wskazuje jak praktycznie wygląda u mnie a ty mądrala z wieloletnim praktycznym stażem usiłujesz mi wcisnąć kit ,że muszę uczyć czytać się rysunki.W zamieszczonym artykule dużo spraw rozstrzygają otrzymane przez instytucję badania.Zrozum to :evil: :evil: :evil: ,że nawet gdybym chciał się pokusić o prostą polemikę z tobą na tematy w artykule to i tak nic to nie da bo na nią nie zasługujesz.Facet ja już to mam w domu i dobrze mi to pracuje....rozumiesz czy nie? 8) :evil:

 

p.s jak budowałeś dom to wszystko masz zgodnie z rysunkiem czy poszedłeś na pewne ustępstwa?Jak to zrozumiesz wtedy podyskutujemy i powalczymy na miecze praktycznie a nie teoretycznie. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co było sie trzepiać tych : 3 do 5 godzin ? :lol:

 

Tak , tak twoja "lokomotywa" ( podłogówka) to się rozpędza w 10 sekund do setki , a hamuje 2 godziny 8) :wink: :lol:

 

 

Dobre , naprawde dobre, a twój Polonez to pali 5 l/ 100 :D :D :D

 

Widzisz i znowu pudło.Kompromitacja na całej linii a przykłady godne właśnie ciebie----fachowca. :evil: Gościem w domu u mnie niestety nie będziesz bo nie zasługujesz na polemikę ze mną więc udowadnianie czy tak ,rzeczywiście mam musimy odłożyć na wsze czasy.Gdy zaczynałem zabawę w budowanie(co nie jednokrotnie powtarzam) nie miałem pojęcia praktycznego jak to wszystko będzie u mnie działało.Teraz gdy już to mam i w związku z tym jakieś doświadczenie ,który chcę się podzielić z forowiczami ...nagle znajdujesz się ty i wjeżdżasz lokomotywą i polonezem.Powiedziałem 40 min i około 24 h. Homo sapiens czy homo.....mo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...