Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Folia kubełkowa dociskająca styropian na fundamencie


TomekC73

Recommended Posts

Zastanawiałem się czy założyć ten temat bo jest sprawa dosyć banalna ale mnie irytuje :-? .

Podczas budowy folia kub była wywinięta na zew i sporo zaschniętej zaprawy, szczątki pustaków itd.. dostało mi się między folię kubełkową a styropian ocieplający fundament, styr pewnie jest teraz podziurawioany. Czy odkopać i wyciągnąć folię, styrop jeszcze raz zaciągnąć klejem, spowrotem dać folię i ładnie obsypać? :roll: czy ma to sens?

Nie miałem się za bardzo pod co podpiąć z tym tematem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Barbossa jest zdania że ta folia jest psu na budę, :)

 

jak się tak logicznie zastanowić to trudno się z nim nie zgodzić, bo jak jest przerwa w którą może wpadać woda, a ta przerwa ma mieć niby coś wspólnego z wentylacją to trochę głupie... :)

 

ale zaznaczam, ja tam się nie znam - u mnie jest zwykły styropian z zabezpieczeniem. Widziałem jak chłopaki malowali go, ale jakoś wiary nie daję, aby to coś miało ochronić fundamenty

 

Wg mnie najważniejsze są izolacje poziomie.

na poziomie gruntu fundamenty i tak są mokre, choćby kapilarnie.

Żaden wykonawca na świecie nie zabezpieczy ich tak aby były suchutkie przy ulewie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie niepotrzebnie dawałem tą folię :-? . A jak już to mogłem chociaż zabezpieczyć ją od góry. No nic trzeba będzie zrobić jak należy :). Tylko odkopywania trochę. Izolację poziomą mam ok - 2 razy papa na lepiku a wcześniej jeszcze smarowane dysperbitem.

Sasha dzięki za wyjaśnienia. Fajana ta Twoja hacjenda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe ty nie czytaj wogóle tego typa Barbadosaa czy jakos tam.To jakis nadety mrók co sie zna na wszystkim jak wół na gwiazdach:P.Odkop ta folie wywal gruz , przyłoz spowrotem do sciany i obsyp oraz załóz odpowiedni okapnik na nia bay tam nic nie leciało.Folia ta słuzy głownie temu aby wartswa izolujaca nie uległa uszkodzeniu, w przypadku gdy masz styropian zapezpiecza ona przed bezposerdnim kontaktem ziemi ze styropianem oraz zapenia jakas szczeline wentylacyjna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...