Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt STYLOWY 2 pracownia DOMY Z WIZJĄ


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 262
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Trzeci miesiąc mieszkania za nami. Dwie rzeczy mnie denerwują.... Beznadziejnie płytki garaż (wchodzi samochód ale o regale można zapomnieć) no i skos w garderobie przy sypialni "rodziców". Zawsze jak wchodzę do łazienki muszę uważać by nie rozwalić głowy i skosu :)) poza tym..... Bajka. Każdy wchodzi i jest zachwycony....no i te szklane barierki schodów....jak na stronie domyzwizja.pl fajnie to wszystko wygląda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeci miesiąc mieszkania za nami. Dwie rzeczy mnie denerwują.... Beznadziejnie płytki garaż (wchodzi samochód ale o regale można zapomnieć) no i skos w garderobie przy sypialni "rodziców". Zawsze jak wchodzę do łazienki muszę uważać by nie rozwalić głowy i skosu :)) poza tym..... Bajka. Każdy wchodzi i jest zachwycony....no i te szklane barierki schodów....jak na stronie domyzwizja.pl fajnie to wszystko wygląda

 

Witam

 

Proszę o zdjęcia Stylowego, co prawda wyobraźnia pracuje... ale to nie to samo.

Proszę powiedzieć, jak zagospodarował Pan pokój na piętrze w kształcie litery L? Czy jest on fukcjonalny? Mam pomysł za tym pokojem zrobić zamykaną garderobę...

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Proszę o zdjęcia Stylowego, co prawda wyobraźnia pracuje... ale to nie to samo.

Proszę powiedzieć, jak zagospodarował Pan pokój na piętrze w kształcie litery L? Czy jest on fukcjonalny? Mam pomysł za tym pokojem zrobić zamykaną garderobę...

 

Pozdrawiam

Marcin

 

U mnie jest suszarnia za tym pokojem , a z czesci " L " robie garderobe ....

Pozdrawiam

p.s ladny AVATAR :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Witam wszystkich!

Myślę, że czas obudzić się ze snu zimowego, bo za duża cisza na tym forum :) Jak tam wasze budowy? My po przerwie rozpoczeliśmy kładzenie dachówki.. więc zobaczymy ile jeszcze z tym zejdzie? a Wy gdzie budujecie swoje domy i na jakim etapie jesteście? Z pozdrowieniami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam,

My właśnie robimy instalacje. Jak dobrze pójdzie pod koniec roku się wprowadzimy.

Wprowadziliśmy sporo zmian w projekcie. Szczególnie na górze. Np zmniejszyliśmy pokój w kształcie "L" i przesunęliśmy łazienkę nad garaż wykorzystując m.in miejsce, które w projekcie nie jest wykorzystane. Otrzymaliśmy duże symetryczne pomieszczenie z oknami dachowymi na trzy strony.

Projekt jak już tu wspominano jest drogi w budowie, ale bardzo efektowny. Piękny jest widok na ogród przez te ogromne okna w salonie i jadalni.

Pozdrawiam,

Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Czy ktoś z szanownych forumowiczów juz jest po elewacjach zewnętrznych ??? Interesuje mnie koszty poszczeg. materiałów ( gł. kamień ) , materiały jakie zostału użyte i przede wszystkim kontakty do sprawdzonych ekip. Buduje w okolicy Mińska Maz.

Z góry serdeczne dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months później...

Cos tu ostatnio u was cicho :) czyżby popyt na stylowego podupadał ? nie sadze :),Będe kolejnym inwestorem tego kosmicznego domku,pragne zaczerpnac paru niezbednych informacji na temat tego projektu, co prawda wiele juz sie od was dowiedzialem za co bardzo dziekuje, ale moze ktos jeszcze bedzie mogl podrzucic pare waznych informacji na temat budowy stylowego..ruszam z inwestycja na wiosne we wrocławiu , jezeli ktos buduje nie daleko(albo daleko, mam auto :) ) i byla by szansa chociazby zarzucic okiem, byl bym wdzieczny (napewno sie odwdziecze) :) Dziekuje , Pozdrawiam

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 3 weeks później...
  • 3 weeks później...

Witam wszystkich. My też jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami , na razie projektu stylowy2. Zmienilismy szerokośc garazu, dodaliśmy piwnicę, zmieniliśmy ustawienie ścian nośnych nad garażem i czekamy na pozwolenie na budowę.

Wertujemy ten temat na forum w każda stronę ,żeby jak najwięcej skorzystać z wiedzy tych , którzy ten domek juz mają :)

Np bardzo mnie ciekawi czy ktoś jako ogrzewanie wybrał pompę ciepła? i jak to sie sprawdza w takim domu?

Czy dostawiacie sobie budynki gospodarcze/garaże bo w tym domu jest baaardzo mało pomieszczeń na graciarnię :) my zdecydowlismy sie na piwnicę bo wychodzi taniej niż garaż dodatkowy ale cały czas nie jestem pewna czy to było dobre wyjście.

 

kaiser: fajne te Twoje schodki, wrzuc jeszcze parę fotosów z realizacji. czy robicie tez takie:

schody.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...
  • 3 weeks później...

Witam wszystkich

Dopiero co zarejestrowałem się na tym forum szukając informacji na temat stylowego 2.

Będe się właśnie budował i bardzo spodobal mi się ten projekt, praktycznie już jestem zdecydowany.

Niewiedziałem, że cieszy się on aż taką popularnością.

Byłbym bardzo szczęśliwy gdybym mógł zobaczyc ten wspaniały projekt na żywo. Jeśli jest ktoś kto mógły pokazać tan dom będę bardzo wdzięczny.

Proszę kontakt gdzyby mógł ktos pomóc - [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam.

 

Jesteśmy z żoną zdecydowani na Stylowy 1. Jeśli, ktoś buduje Stylowy 1 lub Stylowy 2 i może się podzielić uwagami proszę o kontakt.

My będziemy budować w woj. małopolskim. Proszę o kontakt osoby, które pozwolą na zwiedzanie swoich "willi" w woj. małopolskim, śląskim lub świętokrzyskim. Kontakt [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam. Jestem na etapie budowy Stylowy 2. woj Podkarpackie. Kilka uwag na etapie budowy domu (obecnie robię więźbę). Projekt elementów konstrukcyjnych żelbetowych jest w porządku. Projekt więźby zawiera kilka błędów. Uwaga na opis okien dachowych i rozstaw krokwi. Postawione kreski ni jak się mają do rzeczywistych rozmiarów okien. Dziwnym rozwiązaniem i zupełnie niepotrzebnym jest płaskownik wzmacniający płatwie skręcany na śrubach, lepiej dać mocniejsze belki strugane i nie widać ordynarnego metalu.

Podnieśliśmy cała górę o jedną "szychtę" pustaka. Powinno to wyeliminować walenie głową o skos koszowy w garderobie przed łazienką, ale za to by zajrzeć przez okno dachowe co niektórzy muszą stawać na palcach. Garderoba za pokojem L jest dobrym pomysłem moim zdaniem. Tak samo za łazienką pusta przestrzeń jest bez sensu. Po podniesieniu całej góry o jeden pustak powstaje całkiem niezłe pomieszczenie tam z tyłu nad garażem.

Trójkątne onko w korytarzyku nad kuchnią bez sensu jest wylewać z żelbetu. Można zrobić drewnianą konstrukcję owej lukarny. Wówczas inne rozwiązanie ocieplenia itd. Zrezygnowałem z tak szerokiej deski okapowej, krokwie ścinane i okucie do rynny z deską struganą. Zmniejszy to "pancerność" okapu, ale trzeba troszkę wypuścić połać dachu by nie zmienić bryły budynku. Kominek przenosimy na ściane przeciwległą, a do komina zewnętrznego podłączamy grilla na tarasie.To takie inwestorskie pomysły na początek. Wszelkie sugestie mile widziane. Pozdrawiam

Edytowane przez pfx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł z tym przeciągnięciem kominka. Jak planujecie później ustawić meble? Mi sie tez nie bardzo widzi ten kominek razem z TV. Ja najchętniej zrezygnowałabym z tego komina bo planujemy pompę ciepła i tak na prawdę mamy wielgachny komin tylko do kominka... Czy możesz wstawić jakieś fotki. My dopiero zaczynam i każda rada jest dla nas na wagę złota. Czy myślisz, że okna dachowe są zbyt małe? czy po prostu za wysoko umiejscowione? My budujemy w lubelskim :) na razie zrobiliśmy przyłącza.DSCN1850.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...