Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt STYLOWY 2 pracownia DOMY Z WIZJĄ


Recommended Posts

Hejka

No widze , ze kolega podobnie kombinuje .... ja wprawdzie nie zwiekszam garazu , ale w pomieszczeniu za lazienka i sypialnia tez robie pralnie i suszarnie.Pralnia na parterze wydawala mi sie troche zle usytulowana wczesniej planowalam zrobic zsyp z garderoby na poddaszu bezposrednio do pralni -kotlowni . Nie wyobrazalam sobie biegania po schodach ze stera prania .... Rozwiazanie wykorzystania pustki nad garazem podsunal mi wykonawca ogrzewania ( robie ogrzewanie nadmuchowe z klimatyzacja + rekuperacje z odzyskiem ciepla ), bedzie troche zabudowanych kanalow w domu i chcac to jakos " poupychac " trzeba bylo pomyslec nad innymi rozwiazaniami ( np. przeniesienie pralni na poddasze ) .

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 262
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Królik2002 widzę że jesteś o krok przede mną. Okna jakie masz? Ja pcv zamówiłam i lada dzień mają być. O drzwiach myślałam i my wyszło że albo drewniane na wymiar albo alu-pcv z okleiną w kolorze okien np. http://www.adeco.pl Chociaż drzwi drewniane są dużo przyjemniejsze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem krok przed Tobą bo okna odbieram przed świętami :oops: Salamander 5komór PVC + okleina + P4.

- elektryka prawie skończona,

- hydraulika też prawie gotowa,

- brama garażowa prawie..... będzie na koniec kwietnia

- miksokret niby przyszły tydzień ale boję się mrozów więc odkładam

 

wszystko "prawie" mam a naprawdę to bajzel jak cholera i wszystko rozbebrane

 

NO I DROBIAZG.....nie mam jeszcze dachówki. Tzn "prawie" mam. Ponoć dopiero ruszył transport z niemcowa więc jeszcze z tydzień.

 

PS

Drzwi chcialem Adeco....ale nie ma gdzie ich pomacać a te które widziałem.....porażka (fajans). Biorę jednak na wymiar od stolarza bo czas ucieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystich miłośników Stylowego 2,

 

Również planuję zakup tego projektu ( mam nadzieje, że do tego czasu wady zostaną już poprawione), jednak wczesniej chcę go koniecznie zobaczyć w realu. Jak widzę są osoby które budują go pod Warszawą, dlatego też proszę podeślijcie mi adres/y żebym mógł obejrzeć dom chociażby z zewnątrz ( jeżeli oczywiście nie bedzie to stanowiło problemu ). A może ktoś wie gdzie znajdę ten projekt w jakiejś końcowej fazie ? Pozdrawiam i z góry dziękuję.

 

PRV [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

surowy zamknięty ok. 300000 ale ciężko to porównywać bo na cenę wpływa wiele składowych.

 

Mam prośbę, chcemy ruszyć z budową naszego STYLOWEGO tylko nie wiem czy mogę zaakceptować koszt jaki przedstawiła mi firma budowlana. Jeżeli mogę prosić o informację co do kosztu, zbliżonego oczywiście, stanu surowego otwartego. Mnie fachowcy wycenili na 230tys łącznie z dachem zadeskowanym, przykrytym papą, bez dachówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawię jeszcze nasz STYLOWY 2, w naszym projekcie znalazła się jedna dość istotna zmiana, garaż został poszerzony o 1m co daje większą powierzchnię użytkową nad garażem, natomiast zamiast skosu opadającego na "prawą" ścianę garażu powstała na niej ściana szczytowa. Efekt jest zbliżony do elewacji frontowej z tym że znajdą się na niej dwie pary drzwi balkonowych z oknami po bokach w kształcie trójkąta. Do tej ściany przyczepiona będzie płyta balonowa. Wyjście na balkon będzie z pokoju dziecięcego, który stał się dość długi ale za to zyskał okna w pionie oraz z pralni, która powstanie za łazienką "rodziców". Jak tylko ruszymy z budową wrzucę jakieś zdjęcia z realizacji.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanie .......... :roll: stoje przed dylematem wyboru dachowki do STYLOWEGO 2 :cry: wydawalo mi sie , ze juz zdecydowalam ...... ale wrocil dawny pomysl i ostateczna wersja to Creaton Domino plaska w kolorze lupka angobowana Czy robil ktos moze wycene tej dachowki chodzi mi o ilosc mam zrobione 3 wyceny w roznych skladach budowlanych

1. 3870 szt.

2. 3420 szt.

3. 3480 szt.

3 i 4 wycena wlasciwie rozni sie tylko kilkoma sztukami , ale co powiecie na nr. 1 ....... roznica 400 szt.!!!!

z gory dziekuje za pomoc

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam

mam pytanie .......... :roll: stoje przed dylematem wyboru dachowki do STYLOWEGO 2 :cry: wydawalo mi sie , ze juz zdecydowalam ...... ale wrocil dawny pomysl i ostateczna wersja to Creaton Domino plaska w kolorze lupka angobowana Czy robil ktos moze wycene tej dachowki chodzi mi o ilosc mam zrobione 3 wyceny w roznych skladach budowlanych

1. 3870 szt.

2. 3420 szt.

3. 3480 szt.

3 i 4 wycena wlasciwie rozni sie tylko kilkoma sztukami , ale co powiecie na nr. 1 ....... roznica 400 szt.!!!!

z gory dziekuje za pomoc

pozdrawiam

 

W dachlux wyliczyli mi 4200 szt creatona, tyle że mam dom wydłużony z 1650 na 2000.

 

 

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie przeglądam wasze wpisy z ciekawością bo my też w czerwcu będziemy budować Stylowego2 Zdecydowaliśmy że nic nie będziemy przerabiać . Troszkę malutka jest ta jadalnia no ale nie można mieć wszystkiego . Bardzo byśmy prosili o więcej zdjęć tak ładnym domkiem trzeba się chwalić :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystich miłośników Stylowego 2,

 

Również planuję zakup tego projektu , jednak wczesniej chcę go koniecznie zobaczyć w realu. Jak widzę są osoby które budują go pod Warszawą, dlatego też proszę podeślijcie mi adres/y żebym mógł obejrzeć dom chociażby z zewnątrz ( jeżeli oczywiście nie bedzie to stanowiło problemu ). A może ktoś wie gdzie znajdę ten projekt w jakiejś końcowej fazie ? Jesteśmy z lubelskiego. Pozdrawiam i z góry dziękuję.

 

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widok z drogi

http://img405.imageshack.us/img405/6488/p1120139.jpg

 

ps

chyba ucina moje zdjęcia.....albo nie umiem wklejać albo to wina mojego kompa (matryca 10'' :oops: )

 

Cześć,

 

Czy budujesz dom w Magdalence pod Warszawą ? Jeżeli tak to będę wdzięczny za przesłanie adresu- zależy mi na obejrzeniu domu z zewnątrz, ewentualnie po umówieniu w środku. Jesli możesz to przeslij również wiecej fotek.

 

PRV [email protected]

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długo nie zaglądałem na forum bo budowa rozwaliła mi konstrukcję psychiczną. Jutro montują mi bramę garażową i drzwi wejściowe. Okna po CZTERECH miesiącach mam.....na górze JEDNO kwadratowe a na dole wszystkie poza tarasowymi/jadalnianymi. KATASTROFA.

 

największe wpadki:

Veluxy - nie sięgam do klamki a aby wyjżeć muszę stanąć na palcach a niski nie jestem

Okna - SALAMANDER 5komór, okleina dwustronna + okucia antywłamaniowe + szyba P4. Brzmi nieźle ale 4 miesiące czekania i mam połowę zamówienia

Wycieraczka pod drzwiami - zmieniłem drzwi (będą na środku) ale wycieraczka została jak w projekcie po lewej stronie

Tynki wew. - fahofcy 1klasa. Szkoda gadać.....na szczęście jeszcze nie zapłaciłem

Hydraulika - mistrzowie kładąc podłogówkę zkuli z chudziaka przedłużenie ławy fundamentowej pod schody.

Brama wjazdowa na podwórko - 4m.....nie sprawdziłem rysunku żony

 

i na deser........

piaskowiec 3cm 185zeta (4cm 200zeta)

ułożenie 220zeta/mkw

glify 60zeta mb

kotwy 60zeta mkw

impregnacja 35zeta mkw

pomiary 500zeta (trzeba mieć tupet.....mogli to ukryć w cenie za mkw)

transport 700zeta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...