Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt STYLOWY 2 pracownia DOMY Z WIZJĄ


Recommended Posts

Witam szanownych STYLOWCÓW,

jestem na etapie przygotowywania szalowania pod strop, w miare mozliwosci postaram sie o solidny opis calej budowy wraz ze zdjeciami w dniu dzisiejszym. Ze swojej strony mam prosbe o zdjecia z waszych realizacji na [email protected], oraz informacje od osob, ktore sa w trakcie budowy z Krakowa lub okolic

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 262
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Na wstępie kilka informacji podstawowych

 

Najważniejsze zmiany w stosunku do oryginału:

 

- lustrzane odbicie,

- posadowienie domu na płycie dennej,

- ściany fundamentowe lane

- system drenażowy wokół całego budynku,

- ściany zewnętrzne murowane porothermem P+W 30, pozostałe jak w projekcie,

- zabudowa pustki nad jadalnia,

- rezygnacja z płyt na fasadzie,

- system kominowy schiedla,

- pierwotnie rozważaliśmy lanie schodów na poddasze + schowek dla kuchni pod schodami ale ostatecznie wróciliśmy do wersji z schodami ążurowymi.

 

 

Koszty stanu surowego otwartego (dach: dachówka, orynnowanie, okna dachowe i blacharka itd)

 

Całkowity koszt stanu surowego powinien zmieścić się w przedziale 224000 zł a 242000 zł (różnica wynika oczywiście z doboru materiałów).

Koszt robocizny to 73500 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Witam dzieki wielkie za fotki , nareszcie cos w realu .Chlopaki moge wiedziec ile poszlo Wam podstawowej dachowki i ile jest tych nieszczesnych trojnikow gasiora bo kazdy sklad z dachowka ceramiczna mi wylicza inaczej.Tez zastanawialam sie nad plytkami na elewacje , nawet znalazlam firme , ale niestety nie ma mnie na miejscu i nie moge zobaczyc na zywo jaka jest faktura plytek , podaje link http://www.stegu.pl/galeria.php?pg=imperia , jestescie na miejscu moze sprawdzicie .To na razie tyle :roll:

 

Witam Cię proszę o wysłanie zdjęć Stylowy2 [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Cię proszę o wysłanie zdjęć Stylowy2 [email protected]

Witaj artur2

Jesli chcesz zobaczyc na jakim etapie jest budowa to wejdz do mojego dziennika ..... niestety jest to etap law i fundamentow jak do tej pory ( pogoda nie sprzyja budowaniu )

Pozdrawiam

Edyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od jakiegoś czasu przeglądam to forum i dzisiaj postanowiłem zacząć się też udzielać :) Wczoraj uzyskałem pozwolenie na budowę Stylowego 2. Jestem jednak chyba jedynym inwestorem na tym forum, który doprojektował piwnice :), które mam zamiar postawić w tym roku. Jak tylko będę na jakimś konkretnym etapie realizacji postaram się zamieszczać jakieś opisy i zdjęcia.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem 6cio komorowe aluplasty PVC z obustronną okleiną....z lenistwa aby nie martwić się o drewno :wink: . Całość antywłamaniowa + specjalnie dla mnie grubsze wzmocnienie metalowe (kumpel ma znajomego właściciela fabryczki). Koszt >40kpln :-? ale to znowu zależy od wielu czynników np. ile okien otwieranych, ile suwanych itd. Oczywiście okna dachowe to inna sprawa i kolejna kasa :-?

 

Witam Cię krolik Bardzo Cię proszę o zdjęcia Twojego domku abym mógł się przekonać że to dobry wybór . [email protected]

Edytowane przez artur2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img28.imageshack.us/img28/103/stylowy2.jpg

 

Nasz Stylowy2 mój i Rafy3 :)

 

Jak widać na załączonym zdjęciu, właśnie zamknęliśmy etap związany z dachem. W następnej kolejności zakładamy okna i rozpoczynamy montaż instalacji. Budowa przebiegała w miarę sprawnie - za sprawą bardzo dobrych firm budowlanych specjalizujących się w każdym z etapów.

 

Jeżeli chodzi o zmiany to:

- uprościliśmy niektóre z elementów żelbetowych, dzięki zastosowaniu elementów w formie litery U firmy EDER

- strop wykonaliśmy na systemie Terriva

- kominy Schiedel

- cały budynek osadzaliśmy na płycie betonowej

 

Nie mamy też problemu z drzwiami do łazienki przy sypialni, gdyż podwyższyliśmy o 11 cm budynek (taka wysokość wyszła nam z pustaków, nie chcieliśmy ich przycinać)

 

Chciałbym jeszcze przestrzec wszystkich którzy noszą się z zamiarem zakupu tego projektu - trzeba przygotować się na większe koszty niż zakłada to kalkulacja.

 

Witam Cię Rafa4 Bardzo Cię proszę o zdjęcia Twojego domku abym mógł się przekonać że to dobry wybór . [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie wybor dobry bo domek ladny zapowiada sie , ale kosztowny .......... wiele wiecej ( niz przewiduje kosztorys ) bedzie kosztowalo mnie jego wybudowanie i urzadzenie , ale jak powiedzialo sie " A " to trzeba dobrnac do " Z " .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

nie wierzę że nikt nie buduje tego domu w okolicach 100 km od warszawy dlatego ponawiam zapytanie :)

pozdrawiam

 

witam wszystich miłośników stylowego 2,

 

również planuję zakup tego projektu ( mam nadzieje, że do tego czasu wady zostaną już poprawione), jednak wczesniej chcę go koniecznie zobaczyć w realu. Jak widzę są osoby które budują go pod warszawą, dlatego też proszę podeślijcie mi adres/y żebym mógł obejrzeć dom chociażby z zewnątrz ( jeżeli oczywiście nie bedzie to stanowiło problemu ). A może ktoś wie gdzie znajdę ten projekt w jakiejś końcowej fazie ? Pozdrawiam i z góry dziękuję.

 

Prv [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

czy ktoś z szanownych budujących dom stylowy lub własny jest w stanie podzielić sie z nami pełnym wykazem materiałów do budowy, a jesli nie kompletnym, to przynajmniej dachu. chodzi mi konkretnie o zuzycie wszelkich dachówek specjalnych ( z lektury forum wiemy juz ze dachowki podstawowej jest ok 3450) , więźby, blachy itp.

Ewentualnie bardzo prosze o przeslanie takiej informacji na mail [email protected]

z gory dziekuje i pozdrawiam

krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widze jak slaby jest przekaz informacji miedzy 'Stylowcami 2":bash: to tak sie czuje i zazdroszcze pieknej wymiany doswiadczen miedzy "Doskonalymi "i "Z charakterem".Tym to tylko pogratulowac przynajmniej tam mozna dowiedziec sie wiele ciekawych rzeczy .A unas brrrrrrrr:sad:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bym chciał wymieniać doświadczeniami ale będe je miał dopiero jak uda mi się wyjść z ziemi :) . Teraz to jestem ekspertem od walki z wodą. Wykopy i ławy zalała mi woda 7 razy !! Robiłem za lokalny zbiornik retencyjny :) Usypałem sobie wał przeciwpowodziowy wokół wykopu i chyba w końcu się udało. W piątek wylali ławy i trzymam kciuki aby wyszli z ziemi do końca tego tygodnia i ruszy z kopyta budowa.

 

Pozdrawiam

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo bym chciał wymieniać doświadczeniami ale będe je miał dopiero jak uda mi się wyjść z ziemi :) . Teraz to jestem ekspertem od walki z wodą. Wykopy i ławy zalała mi woda 7 razy !! Robiłem za lokalny zbiornik retencyjny :) Usypałem sobie wał przeciwpowodziowy wokół wykopu i chyba w końcu się udało. W piątek wylali ławy i trzymam kciuki aby wyszli z ziemi do końca tego tygodnia i ruszy z kopyta budowa.

 

Pozdrawiam

Adam

 

Hejka Witaj :welcome: rozumiem , ze mamy podobne doswiadczenia ( woda na budowie ) ...... Tez jeszcze " jestem w ziemi " wygrzebujemy sie jakos , ostatni tydzien to byla walka zeby podgonic budowe ..... zapraszam do mojego Dziennika i Komentarzy

Pozdrawiam

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długo nie zaglądałem na forum bo budowa rozwaliła mi konstrukcję psychiczną. Jutro montują mi bramę garażową i drzwi wejściowe. Okna po CZTERECH miesiącach mam.....na górze JEDNO kwadratowe a na dole wszystkie poza tarasowymi/jadalnianymi. KATASTROFA.

 

największe wpadki:

Veluxy - nie sięgam do klamki a aby wyjżeć muszę stanąć na palcach a niski nie jestem

Okna - SALAMANDER 5komór, okleina dwustronna + okucia antywłamaniowe + szyba P4. Brzmi nieźle ale 4 miesiące czekania i mam połowę zamówienia

Wycieraczka pod drzwiami - zmieniłem drzwi (będą na środku) ale wycieraczka została jak w projekcie po lewej stronie

Tynki wew. - fahofcy 1klasa. Szkoda gadać.....na szczęście jeszcze nie zapłaciłem

Hydraulika - mistrzowie kładąc podłogówkę zkuli z chudziaka przedłużenie ławy fundamentowej pod schody.

Brama wjazdowa na podwórko - 4m.....nie sprawdziłem rysunku żony

 

i na deser........

piaskowiec 3cm 185zeta (4cm 200zeta)

ułożenie 220zeta/mkw

glify 60zeta mb

kotwy 60zeta mkw

impregnacja 35zeta mkw

pomiary 500zeta (trzeba mieć tupet.....mogli to ukryć w cenie z

transport 700zeta

 

witam bardzo serdecznie

Mam ogromną prośbę do do pana jeśli to możliwe bardzo proszę o wysłanie mi zdjęć z pana budowy.

My stawiamy ten domek w Płocku .. sawa [email protected] dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

właśnie zaczęliśmy budowę. Póki co to mamy na działce zaje.......dużą dziurę, bo 2,50m w dół. Na razie wiem tylko z opowiadań, bo jestem jednym z tych "zdalnych" inwestorów. Skręca mnie jak nie mogę być przy tym jak się na działce coś robi, ale cóż ... nic nie poradzę. Jak będę miał zdjęcia to wrzucę. A tak na marginesie - chce ktoś piachu? Bo mam go aż za dużo. Nadaje się do murarki. Jeśli tak to proszę pisać na [email protected] - działka (a co za tym idzie i piach:)) jest na Śląsku, a konkretnie miejscowość Koty, gmina Tworóg (między Lublińcem a Tarnowskimi Górami - mniej więcej:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...