Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt STYLOWY 2 pracownia DOMY Z WIZJĄ


Recommended Posts

Witam wszystkich,

 

właśnie zaczęliśmy budowę. Póki co to mamy na działce zaje.......dużą dziurę, bo 2,50m w dół. Na razie wiem tylko z opowiadań, bo jestem jednym z tych "zdalnych" inwestorów. Skręca mnie jak nie mogę być przy tym jak się na działce coś robi, ale cóż ... nic nie poradzę. Jak będę miał zdjęcia to wrzucę. A tak na marginesie - chce ktoś piachu? Bo mam go aż za dużo. Nadaje się do murarki. Jeśli tak to proszę pisać na [email protected] - działka (a co za tym idzie i piach:)) jest na Śląsku, a konkretnie miejscowość Koty, gmina Tworóg (między Lublińcem a Tarnowskimi Górami - mniej więcej:))

 

Hejka Witam :welcome:

" Zdalne " budowanie wiem cos o tym ......

Zapraszam do mnie ...... od 24 kwietnia w ziemi siedze :mad:.......

Pozdrawiam :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 262
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

:rolleyes:Witam wszystkich budujacych Stylowy 2 nareszcie u mnie mury zaczely sie piac do gory (zapraszam do dziennika) :wiggle:ale ja w sprawie kominow czy ktos z budujacych zmienial elewacje na kominach chodzi mi o klinkier jesli tak to prosze o podpowiedzi , na odleglosc ciezko dobrac kolor do dachowki Creaton Domino a obawiam sie ze ta jasna elewacja kominow nie bedzie dlugo (szybko sie pobrudzi).Prosze o podpowiedzi i z gory serdeczne dzieki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa ruszyła. Pierwsze fotki:

1. Po wizycie geodety

http://img571.imageshack.us/img571/4205/5czer10skrzynka.jpg

2. Po "wizycie" koparki ... czyli zaje.... dziura :) (zdjęcie robione z tego samego miejsca)

http://img692.imageshack.us/img692/4676/27czer10skrzynka.jpg

3. Po pierwszej wizycie cieśli

http://img811.imageshack.us/img811/1952/img27311.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do chudziaka to nie robiłem, bo nie potrzeba - szkoda kasy. A tak apropos wymiarów fundamentów i kasy, to zwróć uwagę Lenka na to, że to jest budynek z piwnicą, więc po pierwsze jest głębiej a po drugie ławy są nieco poszerzone, a jeśli chodzi o kasę to wcale w niej nie pływam a koszt stanu surowego piwnicy myślę, że powinienem się zamknać w 60k PLN, a to chyba aż tak dużo nie jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jutro zamykam stan surowy otwarty stylowego 2. material i robocizna ok: 130kPLN (no moze do 150kPLN). ceny podwarszawskie + allegro. Lenka i Piotr

 

Kurcze a mowia , ze bajki to tylko na dobranoc dzieciom sie opowiada :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze ... dużo. Ja najpierw wyliczyłem że ok 20m3 ale zapomniałem o tych wszystkich słupach no i u mnie nad piwnicą dojdzie jeszcze powierzchnia pustki - no cóż trzeba się psychicznie przygotowac na spory wydatek :cry: dzieki za szybką odpowiedź :)

 

U mnie w dom weszly juz ogromne ilosci betonu ....... ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widze jak slaby jest przekaz informacji miedzy 'Stylowcami 2":bash: to tak sie czuje i zazdroszcze pieknej wymiany doswiadczen miedzy "Doskonalymi "i "Z charakterem".Tym to tylko pogratulowac przynajmniej tam mozna dowiedziec sie wiele ciekawych rzeczy .A unas brrrrrrrr:sad:

 

Edyta M ..... masz 100% racji.

 

Od siebie to muszę przeprosić za niechęć do pokazywania domu/podawania adresu itd. Okradziono mi budowę i wolę być ostrożny.

 

 

wracając do Stylowego i mojej budowy.....raczej pasma problemów

1. tynki gipsowe parteru zkute ..... prawie się poryczałem jak zobaczyłem gruzowisko. Już mam nowe i proste :) ale co mnie to nerwów kosztowało to inna sprawa

2. wymieniają mi okna trójkątne (same skrzydła) bo są spiep&^%$#

3. rzadna podbitka nie pasuje do moich okien. "Ubili" ją z OSB....jeszcze "tylko" przykleić styro, kołki, klej+siatka+klej i otynkować......ale będzie piękna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edyta M ..... masz 100% racji.

 

Od siebie to muszę przeprosić za niechęć do pokazywania domu/podawania adresu itd. Okradziono mi budowę i wolę być ostrożny.

 

 

wracając do Stylowego i mojej budowy.....raczej pasma problemów

1. tynki gipsowe parteru zkute ..... prawie się poryczałem jak zobaczyłem gruzowisko. Już mam nowe i proste :) ale co mnie to nerwów kosztowało to inna sprawa

2. wymieniają mi okna trójkątne (same skrzydła) bo są spiep&^%$#

3. rzadna podbitka nie pasuje do moich okien. "Ubili" ją z OSB....jeszcze "tylko" przykleić styro, kołki, klej+siatka+klej i otynkować......ale będzie piękna :)

 

Przykro mi :(:(

U mnie na budowie tez zjawil sie nieproszony gosc .... okazalo sie , ze moj murarz bez porozumienia podal adres Panu ktory w przyszlym roku planuje budowe Stylowego 2 !!!!!!! Ja nie gromadze materialow na budowie wszystko lezy w hurtowniach , mam rowniez czujnych sasiadow :) oraz ich psy ktore rabia robia niesamowity jak tylko podjezdza sie na budowe . Wczesniej zlodziej mial przynajmniej jakis kodeks teraz to juz kradna na chama nawet po to by zniszczyc czyjas ciezka prace ..... ZAZDROSC :yes: i tyle .

Co do kradziezy u Ciebie to ze zdjec widze , ze raczej budujesz w zacisznym miejscu i trudno byloby trafic wiec ( nie chce tutaj na nikogo rzucac podejrzen ale ........ ) moze to ktos z osob budujacych badz dostarczajacych material

Jesli nadal szukasz kogos do Pompy ciepla moge dac namiar , sama kiedys planowalam jej instalacje wiec robilam kilka wycen .... mysle , ze 2 firmy bylyby godne polecenia

Pozdrawiam

Edyta ;)

Edytowane przez Edyta M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witajcie, ja niestety zarzuciłem pisanie bloga mojego stylowego po włamaniu i kipiszu działki. Co do samej realizacji jestem na etapie wylewania stropu (kończą zbroić), zrobiony jest drenaż opaskowy i instalacja deszczowa na działce. Jestem bogatszy o doświadczenia w wywaleniu

 

- 1 pośrednika pomiędzy mną a firmą budującą(pseudo developer)

- 2 ekip murarzy

 

Ale nie łamię się, idę do przodu z kijem w ręku aby zakończyć. Pod koniec września planuje zakończyć SO z położonym dachem i działkę doprowadzoną do użytku, gdyż muszę nawieźć prawie 60 cm ziemi na 600m2. Okna mam wybrane i wycenione (stolbud-włoszczowa drewno z P4) tak więc jak zostanie trochę czasu to pójde dalej z robotą o okna, elektrykę, sanitarkę i tynki wewnętrzne.

 

Jak kogoś interesują zdjęcia to są dostępne na http://www.sekula.pl dużo ich tam nie ma ale zawsze coś.

 

 

 

ściany parteru w większości murowane są z cegły (żelbetu nie lubie jest zimny) ze względu na późniejsze zamocowanie płyt kamiennych. Porotherm niestety słabo by się nadawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

witam stylowych2!

 

Przystępuje do krycia dachu (tegalit) i mam zagwózdkę z systemem rynnowym. Pytanie do posiadających już takowy,czy zdecydowaliście sie na ten sugreowany w projekcie czy może PCV? Zastanawiam sie też nad alu z Marleya.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...