Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt STYLOWY 2 pracownia DOMY Z WIZJĄ


Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 262
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Piękny domek ale mam obawy o pokój na górze jeśli to nie problem to bardzo proszę o przesłanie zdjęć poddasza a głównie pokoju z oknami połaciowymi oczywiście ponawiam prośbę zobaczenia domu chociaż z zewnątrz będę bardzo wdzięczny.Pozdrawiam moja poczta bobo07o2.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witam wszystkich budujących Stylowy dom!

Czy może mi ktoś udzielić odpowiedzi dotyczącej orientacyjnej całkowitej ceny za dach?

w jakich przedziałach się ona klaruje?

 

Proszę o odpowiedz osoby, które wiedza coś na ten temat:)

 

to tak jakby spytać za ile można kupić samochód. w jakich granicach. wszystko zależy co tam chcesz mieć na tym dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak jakby spytać za ile można kupić samochód. w jakich granicach. wszystko zależy co tam chcesz mieć na tym dachu.

 

 

Jeśli Pan nie chce pomóc, to po co zabierać głos? Pytanie było skierowane do osób chętnych, jeśli ktoś wystawił już ten dom i zrobił ten dech to właśnie prosiłam aby podał jego orientacyjną cenę. Nie wiem z czego chce mieć dach, bo nie wiem czego mogę się spodziewać po wycenach, na które aktualnie czekam. Chyba po to jest to forum, aby dopytywać i wymieniać się spostrzeżeniami! Więc nie rozumiem takich odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budujących Stylowy dom!

Czy może mi ktoś udzielić odpowiedzi dotyczącej orientacyjnej całkowitej ceny za dach?

w jakich przedziałach się ona klaruje?

 

Proszę o odpowiedz osoby, które wiedza coś na ten temat:)

 

 

 

Witam

to może ja spróbuje pomóc:

sami budujemy dom stylowy 1 w wersji lustrzanej, powierzchnia dachu 285m2

 

oczywiscie można z ceny kosztorysowej czyli 103tys netto - zejsc o okolo 30% .(przy czym kosztorys wcale nie uwzglednia płaskiej dachówki creaton domino czy tegalit a znacznie tańszą.)

jak? juz wyjasniam bo sam jestem po zakupie wiekszosci materiałów na budowe.

- wybralismy dachówke koramic L13 antracyt angoba - ( w miesiacu lutym promocja na tą dachówke -30% od ceny katalogowej, czyli w naszym wypadku oszczednosc prawie 5tys zł)

- ilosci sa nastepujace :

dachówka podstawowa 3670 szt - 8820zl

dachowka wentylacyjna 16szt - 600zl

- gasiąry - 135szt - 2825zl

gąsiory trójniki 4szt - 830zl

- zaslepki, klamry - 220zl

- wywietrznik ze szczotką 54szt - 850zl

grzebień okapu 52szt - 160zl

podporka łaty 76szt - 125zl

- klamry burzowe - 750szt -+ 165zl

folia aquatec 300m2 -1100zl

razem 15700zl

- zrezygnowaliśmy z 64szt dachówek krawędziowych na kwotę 1650zl - rownie dobrze mozna krawędzie obrobić blachą - wizualnie wedlug mnie dużo ładniej a zostanie w kieszeni jakies 1200zl

 

nastepny koszt to okna dachowe - my zamowilismy fakro ftp-v U3 z kołnierzami thermo -

w projekcie jest 6 okien 78x160 i 2 szt 96x140cm oraz jeden wyłaz dachowy - koszt 12400zl

można zaoszczedzic 900zl rezygnując z kolnierzy thermo na rzecz zwyklych lub nawet kupić za okolo 8000-9000zl tańsze okna fakro FTS

 

drzewo - według kosztorysu: 12,5m3 drzewa , czyli liczac srednio po 750zl za kubik prawie 9500zl - tyle że kosztorys nie zawiera kosztu ponad 1000metrów łat oraz kontrłat w sumie nastepne 2500zl

 

pozostałe do zakupu:

-rynny stalowe - 3200zl

- blacha do obrobek - 2500zl

- podbitka - 2000zl

- silikony, kleje, gwozdzie itp - 1000zl

- nieprzewidziane wydatki - 2000zl

 

i najwazniejsze robocizna - znalezlismy wykonawce za 50zl/m2 co daje 14250zl (wiezba, dachówka, rynny, bez montazu podbitki) - uwazam za bardzo dobry wynik bo dach jest naprawde trudny.

 

Razem - 65000zl brutto - jesli cos pominąłęm prosze o uzupełnienie.

i jeszcze jedno - w wypadku zmiany na dachówke creaton domino czyli płaską dachówke z wizualizacji - cena wzrasta o prawie 20 tys zł, kwestia gustu,według mnie nie warto- mozna za te pieniadze zagospodarować w inny sposób.

 

na koniec jeszcze kilka przemyśleń, wszystkie punkty przerobione na własnym przykladzie -

- oferta sklepow internetowych czy na allegro wcale nie zawsze jest najtańsza, czesto sklepy lokalne maja takie same lub nawet nizsze ceny a koszty transportu sa duzo nizsze

- warto zebrać wyceny z wielu miejsc najlepiej mailowo aby nie tracic czasu i pieniedzy na dojazdy, a dopiero potem z najlepszą ofertą pojezdzic po kilku skladach czy hurtowniach i pokazać ofertę i sprobowac jeszcze troche sie potargowac - można zaoszczedzić okolo 5%

- szukajac wykonawcy probujcie lokalnie - firma ktorej odpada koszt i czas dojazdu bedzie tansza od tej ktora traci na to dziennie 2h.

- trzeba miec jasno okreslone oczekiwania - zmiany wprowadzane w trakcie budowy to idealna sytuacja dla wykonawcy do podniesienia ceny za usługę

- bardzo pomocne bedzie jesli bedziemy mieli jakiekowiek pojęcie o wykonywanych pracach - po pierwsze wiemy czy wykonawca nie popelnia błedów po drugie czy nas nie naciąga

 

pozdrawiam wszystkich budujących domy z wizją :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz odnosnie kosztów.

moze wsrod czytających ten temat, niekoniecznie budujacych dom stylowy znajda sie osoby chetne do zakupów grupowych. mysle ze przy zebraniu juz nawet 5 -7 osób moglibysmy probowac negocjowac ceny w hurtowniach czy nawet probowac zakupic materiał bezposrednio u producenta.

Jesli znajda sie osoby zainteresowane taka forma zakupow zapraszam do kontaktu na mail : [email protected]

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...

Witam.

Właśnie zakończyłem montaż stolarki okiennej w moim "Stylowy 2". Zaczyna się etap instalacji wewnętrznej. Czy jest już może ktoś na etapie wykończeniówki? Chodzi mi narazie o drzwi wejściowe oraz schody. Nie ukrywam że chciałbym je zrobić w tym samym stylu jak na wizualizacji. Serdecznie dziękuję za odp.

mail: [email protected]

Pozdrawiam Tomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

to może ja spróbuje pomóc:

sami budujemy dom stylowy 1 w wersji lustrzanej, powierzchnia dachu 285m2

 

oczywiscie można z ceny kosztorysowej czyli 103tys netto - zejsc o okolo 30% .(przy czym kosztorys wcale nie uwzglednia płaskiej dachówki creaton domino czy tegalit a znacznie tańszą.)

jak? juz wyjasniam bo sam jestem po zakupie wiekszosci materiałów na budowe.

- wybralismy dachówke koramic L13 antracyt angoba - ( w miesiacu lutym promocja na tą dachówke -30% od ceny katalogowej, czyli w naszym wypadku oszczednosc prawie 5tys zł)

- ilosci sa nastepujace :

dachówka podstawowa 3670 szt - 8820zl

dachowka wentylacyjna 16szt - 600zl

- gasiąry - 135szt - 2825zl

gąsiory trójniki 4szt - 830zl

- zaslepki, klamry - 220zl

- wywietrznik ze szczotką 54szt - 850zl

grzebień okapu 52szt - 160zl

podporka łaty 76szt - 125zl

- klamry burzowe - 750szt -+ 165zl

folia aquatec 300m2 -1100zl

razem 15700zl

- zrezygnowaliśmy z 64szt dachówek krawędziowych na kwotę 1650zl - rownie dobrze mozna krawędzie obrobić blachą - wizualnie wedlug mnie dużo ładniej a zostanie w kieszeni jakies 1200zl

 

nastepny koszt to okna dachowe - my zamowilismy fakro ftp-v U3 z kołnierzami thermo -

w projekcie jest 6 okien 78x160 i 2 szt 96x140cm oraz jeden wyłaz dachowy - koszt 12400zl

można zaoszczedzic 900zl rezygnując z kolnierzy thermo na rzecz zwyklych lub nawet kupić za okolo 8000-9000zl tańsze okna fakro FTS

 

drzewo - według kosztorysu: 12,5m3 drzewa , czyli liczac srednio po 750zl za kubik prawie 9500zl - tyle że kosztorys nie zawiera kosztu ponad 1000metrów łat oraz kontrłat w sumie nastepne 2500zl

 

pozostałe do zakupu:

-rynny stalowe - 3200zl

- blacha do obrobek - 2500zl

- podbitka - 2000zl

- silikony, kleje, gwozdzie itp - 1000zl

- nieprzewidziane wydatki - 2000zl

 

i najwazniejsze robocizna - znalezlismy wykonawce za 50zl/m2 co daje 14250zl (wiezba, dachówka, rynny, bez montazu podbitki) - uwazam za bardzo dobry wynik bo dach jest naprawde trudny.

 

Razem - 65000zl brutto - jesli cos pominąłęm prosze o uzupełnienie.

i jeszcze jedno - w wypadku zmiany na dachówke creaton domino czyli płaską dachówke z wizualizacji - cena wzrasta o prawie 20 tys zł, kwestia gustu,według mnie nie warto- mozna za te pieniadze zagospodarować w inny sposób.

 

na koniec jeszcze kilka przemyśleń, wszystkie punkty przerobione na własnym przykladzie -

- oferta sklepow internetowych czy na allegro wcale nie zawsze jest najtańsza, czesto sklepy lokalne maja takie same lub nawet nizsze ceny a koszty transportu sa duzo nizsze

- warto zebrać wyceny z wielu miejsc najlepiej mailowo aby nie tracic czasu i pieniedzy na dojazdy, a dopiero potem z najlepszą ofertą pojezdzic po kilku skladach czy hurtowniach i pokazać ofertę i sprobowac jeszcze troche sie potargowac - można zaoszczedzić okolo 5%

- szukajac wykonawcy probujcie lokalnie - firma ktorej odpada koszt i czas dojazdu bedzie tansza od tej ktora traci na to dziennie 2h.

- trzeba miec jasno okreslone oczekiwania - zmiany wprowadzane w trakcie budowy to idealna sytuacja dla wykonawcy do podniesienia ceny za usługę

- bardzo pomocne bedzie jesli bedziemy mieli jakiekowiek pojęcie o wykonywanych pracach - po pierwsze wiemy czy wykonawca nie popelnia błedów po drugie czy nas nie naciąga

 

pozdrawiam wszystkich budujących domy z wizją :)

 

 

Nawet w najśmielszych oczekiwaniach nie myślałam, ze ktoś wysili się na taką odpowiedź, dlatego dziękuję bardzo za tak szczegółową odpowiedź. Z pewnością przyda się nie tylko mi ale i innym użytkownikom. Jak widać dach nie taki straszny jak go malują inni :) My czekamy na ostatnie pozwolenia i w przeciągu kilku najbliższych tygodni ruszamy z budową.

 

Pozdrawiamy wszystkich stylowców i życzymy wytrwałości w budowie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów stylowy 2. Buduję stylowego 3 ale niestety nie mam naśladowców więc postanowiłem przyłączyć się do Was. Zaczynam własnie dzisiaj ściągają humus i wyznaczają Pozdrawiam

Adam

 

Proszę nie czuć się osamotnionym, my też budujemy Stylowego 3 ;-), mamy piękny widok z sypialni, dlatego zdecydowaliśmy się na taras nad garażem. Mamy już plan i prawie wszystkie pozwolenia, powinniśmy zacząć budowę już w kwietniu. Mam jeszcze pytanie, jaki Pan będzie robił strop? Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Proszę nie czuć się osamotnionym, my też budujemy Stylowego 3 ;-), mamy piękny widok z sypialni, dlatego zdecydowaliśmy się na taras nad garażem. Mamy już plan i prawie wszystkie pozwolenia, powinniśmy zacząć budowę już w kwietniu. Mam jeszcze pytanie, jaki Pan będzie robił strop? Pozdrawiamy

 

Zrobiliśmy strop lany ponieważ po pierwsze przeróbki projektu a po drugie chyba ważniejsze nasza firma wypożycza podpory pod strop więc jak usłyszeli hasło terriva to same trudności :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Cześć,

 

Ja też buduję Stylowego2 - właśnie zaczęliśmy ściany parteru po ciężkiej walce z fundamentami (woda). Nurtuje mnie kilka kwestii, opisanych poniżej - napiszcie co zrobiliście lub co zamierzacie.

 

1. Dach z dachówki płaskiej - znalazłem Erlus Linea (produkcja w Niemczech) - czy ktoś ma zdjęcie tego dachu zrobionego z płaskiej dachówki, jakiejkolwiek?

2. Okna - jakie firmy w końcu was przekonały, okna są przecież spore!

3. Drzwi wejściowe z oknem z prawej strony - czy ktoś zrobił jak w projekcie?

4. Okno w przejściu z ganku do korytarza na parterze? Jakoś nie mogę sobie wyobrazić - kto zrobił?

 

I tak poza tym, jak znajdziecie chwilę, to dajcie kilka zdjęć.

 

Pozdrawiam budujących Stylowego!

Sławek

 

http://my.imageshack.us/v_images.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Panowie :)

 

Przymierzam się do ''Stylowego 2'' ale najpierw chciał bym zobaczyć jak ten domek wygląda w rzeczywistości.

Interesuje mnie wszystko od stanu surowego po wykończony, aby sprawdzić czy rzeczywiście jest to dom jakiego szukam :)

 

Wiec zwracam się z uprzejmą prośbą o jakiś namiar na budowę, obiecuję że nie będę zawracał głowy zbyt długo max 1h w jakiś miły ciepły weekend.

Pochodzę z okolic Warszawy ale jak, ktoś buduje dalej to też chętnie odwiedzę.

Poproszę na prv albo na [email protected]

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...