Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt STYLOWY 2 pracownia DOMY Z WIZJĄ


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 262
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

właśnię kładę braas tegalit antracyt( dach komplet z oknami, folią i zakurwiściedrogą taśmą uszczelniającą- 3000 tysie- braasa 27000 netto ) a okna to zrobi każda firma moja wycena z drutexu - trzy szyby, automat do drzwi przesuwnych, żaluzje, automatyka nice ( rolety, brama) plus kompletna brama ( przy czym brama okazał się niestandartowa plus 2000 tys. ) oczywiście montaż - 30000 tys. brutto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
właśnię kładę braas tegalit antracyt( dach komplet z oknami, folią i zakurwiściedrogą taśmą uszczelniającą- 3000 tysie- braasa 27000 netto ) a okna to zrobi każda firma moja wycena z drutexu - trzy szyby, automat do drzwi przesuwnych, żaluzje, automatyka nice ( rolety, brama) plus kompletna brama ( przy czym brama okazał się niestandartowa plus 2000 tys. ) oczywiście montaż - 30000 tys. brutto

 

co to za firma ktora zaproponowala Panu taka cene? robilem wycene z drutexu i okna z szybami o U =0,6 wraz ciepłym montazem to koszt wlasnie 30tys. A tu widze taka sama cene razem z brama automatyka i zaluzjami. Chyba ze zamowione okna nie byly energoozczedne?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to za firma ktora zaproponowala Panu taka cene?

 

Firma wujka Franka , a wszystko robione w przydomowym warsztacie samochodowym ..... nie moze byc inaczej ... najbardziej podoba mi sie wycena za dach - komplet z oknami dachowymi 27 tys. netto ....... gdybym nie budowala tego domu to moglabym jeszcze uwierzyc w te bzdury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Zastanawiam się , czy ktoś buduje ten dom z woj. wielkopolskiego. Czytając te wszystkie wątki mam wrażenie , ze nie jest to łatwa budowa a koszty spore.... Tak czy inaczej rozumiem ludzi roztropnych, którzy niechetnie pokaża swój dom " na zywo", ale prosze mi wierzyć zupełnie inaczej widzi sie dom juz pobudowany a inaczej ogląda sie na zdjeciu.

Może jest ktoś z woj. wielkopolskiego, kto jest dumny z domu i z chęcią go pokaze?? Pierwotnie byłem zainteresowany domem z klasa 1 ale zobaczywszy go "na żywo" nie jest juz tak ujmujacy. Może to kwestia wykończenia - dom nie ma piaskowca.... ale to juz nie to samo...

będę wdzięczny za informacje lub chociaz zdjecia wnetrza - zwłaszcza to ferelne wejście do górnej łazienki,

i jeszcze jedno zamiast pustki chce zrobić pokój - nie wiem czy nie zaciemnie korytarza - proszę o info od doswiadczonych osób w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma wujka Franka , a wszystko robione w przydomowym warsztacie samochodowym ..... nie moze byc inaczej ... najbardziej podoba mi sie wycena za dach - komplet z oknami dachowymi 27 tys. netto ....... gdybym nie budowala tego domu to moglabym jeszcze uwierzyc w te bzdury

 

WItam

czy moge zapytac na ile opiewa wycena z Oknoplus? interesuje mnie cena wraz z ciepłym montażem jak u Pani. U którego przedstawiciela tej firmy dokonywala Pani zakupów?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Rozrzut na cenie okien jest ogromny (wycena dotyczy okien plastikowych) od 22tys z Oknoplast do niemal 50tys w innych firmach. pomijam wszystkie mniejsze i garazowe firmy bo te na pewno beda w stanie zrobic to taniej

czy ktoś wyprobował juz kalkulator energetyczny na stronie domyzwizja.pl Wynika z niego ze montując okna o srednim Uw okolo 1,1 stracimy jedynie 172zł rocznie w porownaniu z oknami 0,9 i niewiele ponad 240zl jesli zdecydujemy sie na okna o Uw ok 0,8. Cenowo za piersze zaplacimy okolo 22tys za 1,1 , 29tys za 0,9 i od 34tys za 0,8. ze

wynika z tego ze aby przedsiewziecie zakupu cieplejszych okien było oplacalne trzeba by znalesc oferty o przynajmniej 3 - 4 tys nizsze na okna o U 0,8 i 0,9.

czy ktoś ma podobne dylematy?

 

Jeszcze pytanie do budujacych ktorzy juz zainwestowali w okna z pakietem TRZYSZYBOWYM.

czy duze przeszklenia z tyłu domu sprawiały jakiekolwiek trudnosci technologiczne firmom z ktorymi sie zetkneliscie?

jakiej grubosci szyby zostaly w nich zastosowane - 4 czy 6 mm?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuce jeszcze tylko zdjecia mojego obecnego stanu zaawansowania budowy.

Sciany z ceramiki poryzowanej Pichler, klejone za zaprawe cienkowarstwowa, dachówka, której zaczątki widac na zblizeniu - koramik L13 antracyt angoba.

 

http://i752.photobucket.com/albums/xx170/krzysfras2/zdjecia/Zdjcie0511.jpg

http://i752.photobucket.com/albums/xx170/krzysfras2/zdjecia/Zdjcie0530.jpg

http://i752.photobucket.com/albums/xx170/krzysfras2/zdjecia/Zdjcie0527.jpg

http://i752.photobucket.com/albums/xx170/krzysfras2/zdjecia/Zdjcie0526.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam

czy moge zapytac na ile opiewa wycena z Oknoplus? interesuje mnie cena wraz z ciepłym montażem jak u Pani. U którego przedstawiciela tej firmy dokonywala Pani zakupów?

pozdrawiam

 

Oczywiscie chetnie odpowiem .... :)

 

Dokladnie 32 590 zl. ( z 7% VAT ) .. okna Art + Thermo pakiet 3 szybowy , szklenie 44mm/0,5 climatopq , okna pieciokomorowe , ciepla ramka Swiss SPACER , ukryte zawiasy , kontaktrony , wzmocnienia systemowe , ryglowania .... itp. .....

Ja zrezygnowalam z jednego okna ( malego ) w salonie , z jednego w jadalni ( tego ktore wychodzi po stronie okna kuchennego ) , z okna w wiatrolapie , zmniejszylam okno w garderobie , zmniejszylam 2 okna w salonie do wielkosci okna w jadalni . Z zakupu i montazu jestem bardzo zadowolona montazysci nie mieli najmniejszych problemow z montazem tych najwiekszych przeszklen .... okna prezentuja sie okazale , sama bylam zaskoczona kiedy zostaly zamontowane , ze tak dobrze wygladaja zwlaszcza , ze jak Pan wie buduje na odleglosc i wszystko dobieralam przez internet nie majac mozliwosci zobaczenia okien w realu . Okna kupilam w firmie " LEONARD " w Bochni ( Pani Karolina Apryjas ) , bardzo zalezalo mi aby to okno trapezowe na poddaszu nie bylo dzielone i OknoPlus jako jedyna firma wykonala takie okno w calosci ....

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takze buduje na odległosć, tyle ze mam komfort zobaczenia wiekszosci rzeczy przed zakupem, jako ze latam co kilka tygodni do Polski.

Wydaje mi sie ze jestem jedyną osobą na tym forum, która buduje dom na odległosc.... wlasnymi rekami. dach jest pierwszym elementem do ktorego zatrudniłem ekipę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja takze buduje na odległosć, tyle ze mam komfort zobaczenia wiekszosci rzeczy przed zakupem, jako ze latam co kilka tygodni do Polski.

Wydaje mi sie ze jestem jedyną osobą na tym forum, która buduje dom na odległosc.... wlasnymi rekami. dach jest pierwszym elementem do ktorego zatrudniłem ekipę :)

 

To pogratulowac .....

Sama tez chetnie wykonalabym kilka prac w domu wlasnorecznie , ale niestety ...... :( przynajmniej Pan wie ile materialu zostalo zuzyte ....

Pozdrawiam i wytrwalosci zycze .... Stylek prezentuje sie bardzo okazale na zdjeciach ....;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

 

Zamierzamy wybudowac sie w Wieliczce, jesteśmy na etapie wyboru projektu. Aktualnie nr 1 na liście to Stylowy 2 :)

 

Mamy lekkie wątpliwości odnośnie układu pomieszczeń na poddaszu i bardzo by nam pomogło w decyzji przyjrzenie się jakieś realizacji - Stylowego 2 lub 1, bo one pod wzlgędem rozkładu pomieszczeń są praktycznie takie same. Czy buduje ktoś ten projekt w małopolskim lub śląskim, lub okolicach? Będziemy wdzięczni za pomoc.

 

yoggie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnego powodu aby konfabulować dysponuję wycenami i moge wysłać na priv może to Wam ułatwi negocjacje:::)))) jednocześnie doprecyzuję : buduję stylowy 3 więc nie mam podwójnego garażu i dachu nad nim co wiążę się mniejszą ilościa dachówek i wykończeń a także mniejszą bramą ( pojedyńczą ), rolety mam tylko na dole ( błąd ), okna wycenione przez przedstawiciela drutexu w Stargardzie Szczecińskim - notabene okna kosztowały około 18tysn reszta to rolety,brama drzwi do garażu i automatyka - okna 3 szyby pięciokomorowe orzech a po drugie nie daję się naciągać na różne nowości i wynalazki z gazet- folie pod dach po 40 zł różne mazidła, pompy ciepła i inne śmieci do których mozna dorobic sto teorii i żadnej zweryfikować a hasło klucz to będzie się Panu opłacało, zwróci się za parę lat itp tylko zapominaja dodać, że parę lat ale po smierci inwestora - buduję szybko i sprawnie ze sprawdzonych i ogólnie dostepnych materiałów średniej klasy- rozpocząłem 09.03.11 aktualnie mam już stan deweloperski i przymierzam się do płytek ( czekam aż wyschnie posadzka 7-10 dni )Pozdrawiam Adam
Firma wujka Franka , a wszystko robione w przydomowym warsztacie samochodowym ..... nie moze byc inaczej ... najbardziej podoba mi sie wycena za dach - komplet z oknami dachowymi 27 tys. netto ....... gdybym nie budowala tego domu to moglabym jeszcze uwierzyc w te bzdury
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Rozpoczęłam budowę stylowy 3 na początku kwietnia 2011r. Na bieżąco oglądam forum oraz dziennik budowy Edyty M. Śledzenie poszczególnych etapów budowy stylowego u innych jest interesujące i czasami pomocne za co forumowiczom dziękuję a szczególnie Edycie M.

Obecnie jestem na etapie stan surowy zamknięty. Potwierdzam, że okna do stylowego pcv mozna kupić w cenie od 20tys do ponad 40tys. Zdecydowałam się podobnie jak forumowicz CHOWANEX na Drutex. Za wszystkie okna zapłacilam 22tys. do stylowego3. Dodatkowo drzwi przesuwne na taras zarówno z salonu jak i z jadalni. Okna na dole trzyszybowe. Witrynę w jadalni zostawiłam. Natomiast duże okno w salonie oraz okno trapezowe nad nim zamieniłam z witryny na otwierane, żeby łatwiej było myć. Kierowałam się przesłanką bardziej praktyczne zamiast bardziej ładne i trochę żałuję.Nie mam tylko drzwi wejściowych i bramy, gdyż poradzono mi montaż po wylewkach. Inne zmiany jakie dokonałam to:

1. przedłużyłam dom o 1 metr. Mialam pomysł na zmiany w projekcie (przeniesienie antresoli nad salon), pomyslu nie zrealizowałam ale salon mam trochę większy - plus

2. zmieniłam rozmieszczenie pomieszczeń na górze. Jedna duża łazienka, wyjście na taras z korytarza i inne.

Zainwestowałam w plaską dachówkę rupceramica Turmalin w kolorze grafit (podobna trochę do creaton domino). Warto było dach wygląda fajnie - moja subiektywna ocena.Teraz robimy przerwę na wyrównanie terenu (dużo ziemi nawiozłam) i ogrodzenie. Resztę będziemy kończyć stopniowo. Czy ktoś robił już elewację. Szukam kamieni elewacyjnych, ale ceny są duże. To tyle na pierwszy wpis. Pozdrawiam Iwona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Zaczynam budowe stylowego 2 . Mam pytanie- ile stali wchodzi w ten projekt? - bardzo prosze o odpowiedź.

 

pozdrawiam

 

Domi5 tyle ile przewiduje projekt ....

Orientacyjny wykaz stali zbrojeniowej ( K-12 ) ..... przewiduje zuzycie ponad 5 ton ..... W przypadku budowy mojego Stylka zuzycie wynioslo 5,5 tony stali .... oczywiscie nie kazdy dozbraja zgodnie z projektem ........

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam serdecznie wszystkich "Stylowiczów". Mam zamiar wraz z małżonką rozpocząć budowę "naszego małego miejsca na Ziemi" co się zwie Stylowy 2 w przyszłym roku. Projekt na papierze piękny, ale to nie to samo co zobaczyć na własne oczy. Dlatego przed dokonaniem wyboru bardzo chcielibyśmy zobaczyć jeżeli byłaby taka możliwość u kogoś z Państwa. Mieszkam na Śląsku,ale mogę podjechać dalej. Bardzo proszę i będę wdzięczny za pomoc...koszty duże i decyzja na całe życie. Pozdrawiam wszystkich.

mój mail: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam wszystkich "Stylowiczów 2";)

Czy jest ktos kto buduje Stylowy 2 w okolicach Gdanska lub w woj. pomorskim?Wszystkie formalnosci mam zalatwione procz podlacza pradu i geodety,ale z tym zaczekam do wiosny...Chcialabym jednak rzucic okiem na gotowy juz dom,ewentualnie jego budowe,co da mi realne wytyczne i mam nadzieje nie zdoluje mnie do reszty,bo projekt juz kupiony i zaakceptowany!:no:

Prosze o kontakt lub maila na [email protected]

 

Dzieki wielkie!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...