Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

koszt wykonania instalacji CO


mfojt

Recommended Posts

Witam

 

Mój deweloper odwalił totalny syf i wykonał mi niepoprawnie instalację CO (rury bez wkładki antydyfuzyjnej+grzejniki panelowe PURMO=brak/utrata gwarancji na grzejniki, rdza w układzie itd...). Chcę dochodzić u niego o zwrot kosztów takiej instalacji - skoro sprzedał mi syf niech odda mi należną kwotę.

 

Potrzebuję ustalić koszt wykonania instalacji CO w domu szeregowym o powierzchni użytkowej 140m2. Instalacja z rur plastikowych z wkładką antydyfuzyjną.

 

Instalacja ma obejmować

- 5 grzejników (w tym 1 drabinka) na parterze (70m2 powierzchni), podłączenie do pieca CO;

- 5 grzejników (w tym 1 drabinka) na piętrze (60m2 powierzchni);

- koszt 8 grzejników panelowych (np. podstawowy biały model PURMO);

- koszt 2 grzejników drabinek białych.

 

Potrzebuję orientacyjną kwotę... 10-12-15-20tys?

 

dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grzejniki są małe i duże wiec ciężko powiedzieć ile , rury to samo -tanie i droższe

 

ale tak orientacyjnie to mnie instalacja kosztowała

15 grzejników miedziano -aluminiowe (Regulus) około 7000zł

dwie drabinki - 1200zł

rury miedziane do grzejników - około 7-8 tyś zł

-osprzęt z kotłem - 14tys zł

-koszt wykonani nie wiem , bo sam robiłem , le miałem instalatora u siebie i spiewał sobie 120zł za punkt ( czyli grzejnik-1 punkt,kocioł 3 punkty, bojler 2 punkty )

 

to chyba wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...