Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rura spalinowa (dymna właściwie)


buttle

Recommended Posts

Witam uprzejmie,

Uszczęśliwiony zakupem najpiękniejszej (dla mnie) kozy na świecie -- Jotul F 602 :wink: -- wziąłem się do pracy nad projektem podłączenia jej do komina.

 

W instrukcji montażu stoi, iż Ř rury dymnej wynosi 120mm,

piecyk jest z wyjściem 126mm, dokupiłem doń jedyną produkowaną redukcję 126/120mm. Wszystko wskazuje więc na to, że 120mm musi wystarczyć do obsługi tego małego (1-6kW) pieca.

Wybrałem rury klasy G, o grubości 2mm (Bertrams). Połączenie wygląda tak:

160 cm pionowo z pieca (podłączenie górne), kolano 90 stopni, 170 cm prawie poziomo (5 stopni pochylenia) i kolano 90 stopni, wkładka dwuścienna.

 

Jeżeli znalazł by ktoś moment by odpowiedzieć, to mam trzy pytania:


    1) Czy połączenie kozy rurą dymną Ř120mm jest na prawdę wystarczające?
    2) Czy odcinek rury dymna poprowadzona niemal poziomo nie jest zbyt długi?
    3) Czy może przechodzić bezpośrednio obok rury z gazem (przecinać jej szlak)?

 

Pozdrawiam wszytkich forumowiczów,

Witek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przewodów dymowych min. wymiary to 14x14 lub wkład Ø 150

Chodziło mi tu o połączenie m. piecem a kominem, nie o przewód kominowy :)

 

Kominiarz właśnie wyszedł, komin OK, ale piec kazał z kominem łączyć rurą Ř120mm,

zgłosiłem wątpliwość a on poprosił o instukcję do pieca i pokazał palcem "rura dymna Ř120mm" :oops:

 

Powiedział, że rura do 2m w poziomie (nachylenie 5 stopni) może być, zostawił papier, odbiór bieda-pieca za free.

Rury kazał kupić w Michałowicach (Panek, czy Ponek), bo dobre, tanie i Polskie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...