Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Skrzat - komentarze do dziennika budowy


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Święte słowa nie od razu zbudowali, a byli bogaci,więc dajmy się na luz i pomału w ciągu 2 lat do 09.2011 wprowadzimy się.

Tym bardziej,że do wykończeniówki sami siebie zaangażujemy :roll: poza tynkami, podłączeniem pieca , zobaczymy jeszcze co to będzie z podłogówką. Ale chęci mamy szczere :lol:

 

święta racja Asiu :wink:

my tez teraz tylko zrobimy tynki i ogrzewanie a u rodziców bedzie robione wszystko jak kasa pozwoli :roll: u nas tak bardzo sie nie spieszy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, Kamlotku. Co prawda nie jestem Asią, ale się ośmielam zapytać... ;)

 

(przepraszam, jeśli to już było, ale nie mogłam się dokopać)

 

...czy możesz napisać, jaką masz dachówkę i cegłę na kominie? Chciałam sobie wyobrazić zestawienei kolorystyczne (cegły/płytki na podmurówkę szukam i się na forum "inspiruję").

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaaj sure :lol:

Dachówka ceramiczna Roben falista kasztan

, a klinkier to CRH srarobrowarna, w rzeczywistości ten klinkier jest jasny,ale po posmarowaniu go olejem do klinkieru ciemnieje. My posmarowaliśmy dopiero1 raz, a już są ciemniejsze. Musimy je jeszcze raz conajmniej posmarować.

W razie czego pytaj,a ja chętnie odpowiem. Zapraszam do komentowania.

Pozdrawiam :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za odpowiedź. To dachówka jednak ciemniejsza, bo ja mam miedzianą Ruppa. A starobrowarna miala być u nas na kominach, tylko pomylili się i dowieżli kalahari. Ale w sumie też jakoś pasuje. Chętnie obejrzałabym, gdybyś miała więcej fotek starobrowarnej po olejowaniu, bo może do niej wrócę.

 

...pozdrawiam, na pewno będę zaglądać! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :D

Fajniutki, zgrabniutki ten Skrzacik -jak na skrzata przystało:)

Asiu -moja imenniczko :wink: tempo macie niezawodne...

Ta dachówka jest bardzo ładna :wink:

Fakt faktem, u mnie tez będzie po dachu przestój, jeszcze wstawimy tylko potem okna i drzwi, bo planujemy w tym roku SSZ.

Wykańczać będziemy jak sie uda, bo mój Misiek ma wyjechać do pracy...

Ale Asiu akurat zregenerujecie siły i sobie wyobrażam potem tempo :wink:

Jak czytam dzienniki, to po roku po 1,5 domki są gotowe do wpowadzki, gdzie jeszcze często się kończy wnętrza. To pocieszam siebie, że nie odrazu Rzym zbudowali :wink:

Asiu pozdrawiam i trzymam kciuki, oczywiście powodzenia na dalszych etapach, które nieomieszkam śledzić :D

 

Święte słowa nie od razu zbudowali, a byli bogaci,więc dajmy się na luz i pomału w ciągu 2 lat do 09.2011 wprowadzimy się.

Tym bardziej,że do wykończeniówki sami siebie zaangażujemy :roll: poza tynkami, podłączeniem pieca , zobaczymy jeszcze co to będzie z podłogówką. Ale chęci mamy szczere :lol:

Asiu grunt, że chęci są a reszta przyjdzie sama :wink: My też dokąd starczy nam funduszy dotąd robimy... Planujemy mieć domek w tym roku SSZ - a jak wyjdzie w praniu... A sama wiesz jak to jest, gdy liczysz i planujesz tyle wydatków a potem jednak jest inaczej, bo cos już podrożało itp.

Ale grunt Asiu, że jest już ten domek... a czas szybko leci, tylko patrzeć jak i my się powprowadzamy :wink: a niech to nawet będzie 2011...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za odpowiedź. To dachówka jednak ciemniejsza, bo ja mam miedzianą Ruppa. A starobrowarna miala być u nas na kominach, tylko pomylili się i dowieżli kalahari. Ale w sumie też jakoś pasuje. Chętnie obejrzałabym, gdybyś miała więcej fotek starobrowarnej po olejowaniu, bo może do niej wrócę.

 

...pozdrawiam, na pewno będę zaglądać! ;)

poszukam,jak znajdę to wkleję :lol:

trzymam za słowo :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się chyba obiło gdzieś o uszy ,że macie zamiar o wiele szybciej :wink:

Dobrze pamiętam :roll: ?

Dobrze...dobrze... :wink: Ale czytając innych dzienniki, którzy zamieszkali juz w tych swoich domkach, to stwierdzam, że nie zawsze jest tak, jak planujemy.

Tak planujemy w 2010... Ja tam do Miska mówiłam, że mogłabym zamieszkać, aby WC było, kuchenka i reszta - najpotrzebniejszych rzeczy, a w międzyczasie wykończyć resztę :lol: :wink:

Popatrzył na mnie i się zamyslił :o Czasami chciałabym poczytać te jego mysli, a może dobrze, że ich nie czytam.

Już raz zamieszkałam na stancji, gdzie była w stanie surowym... wszystko montowaliśmy sami, malowałam, ale szybko potem wyprowadziłam się stamtąd, bo był znak zapytania, czy w ruszy kotłownia. A wilgoć mimo piecyków a tym samym wiekszych kosztów moich, miałam wszędzie...

Więc ktos po nas zaraz sobie skorzystał... świeżo wymalowane itp. podłoga położona. Mało tego, to jeszcze zakupiony był przez właścicielkę nowy piecyk gazowy, który zaraz wrócił z powrotem do sklepu bo był trefny :evil:

Ale to były stare czasy.... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Asiu:)

 

Dawno mnie nie było, ale już jestem :oops:

Ten deszcz i zarabianie funduszy mnie wykończyły. :cry:

Ale przyznam szczerze że brakuje mi tych naszych wymian zadań.

 

Co do rocznic - gratuluje wszystkim wpisanym. Nic tak ponoć nie niszczy ciągłości rocznic jak budowa :o :cry: Mam nadzieję, że moja, w poniedziałek - się odbędzie :roll:

 

pozdrówki mokre :cry: , ale z serca gorące :lol:

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :p ,masz rację nasze jak najbardziej zasługują na odrobine przyjemności, ale za tą cenę to mogliby jeszcze jakiś masaż dołączyć do zestawu :lol: :wink:

Na budowie przestój od połowy maja, szukamy ekipy do tynków na sierpień.

Z tym bedzie problem, bo nie mamy prądu na działce :evil: jeszcze :evil: :evil: :evil: . A agregaty do tynków chodzą na siłę :cry: I raczej nie pozostanie nam nic innego,jak tynki kładzione tradycyjnie,a co za tym idzie -droższa robocizna :cry: :-? Zobaczymy :roll:

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę,no bez prądu to ani rusz :roll: A przyznam,że tynki maszynowe powstają błyskawicznie,więc warto takie zrobić. jeszcze teraz jest w miarę ciepło,to szybko by wyschło. No i w sumie jak się dobrze poszuka,to można tanio znaleźć. No to 3mam kciuki,żebyście znaleźli kogoś szybko i za małe pieniążki :)

A co do sedesiku,to chyba muszę się rozglądnąć za takim z masażem :lol: :lol: :lol: Wtedy to już chyba łazienki nie opuszczę i jeszcze sobie TV zamontuję :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pierdziu.... :o ale deska

przyzanje że pierwszy raz taka widzę :o zacofana ze mnie baba czy cuś :roll:

planujesz zakup takowej deseczki :-? ...ale cana zabójcza :roll:

W sprawie tynków to jak mówi sie nie ma tego złego...

ja budując drugi dom(choć to niemożliwe) zrobiłabym tynki c-w a nie gipsowe.Puknie się i już dziura w scianie :evil: juz szlag mnie trafia :roll:

chociaż podobno do wszystkiego mozna się przyzwyczaić :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja budując drugi dom(choć to niemożliwe) zrobiłabym tynki c-w a nie gipsowe.Puknie się i już dziura w scianie :evil: juz szlag mnie trafia :roll:

chociaż podobno do wszystkiego mozna się przyzwyczaić :-?

 

Masz całkowitą rację! My w tym domu,który teraz wynajmujemy,mamy tynki gipsowe - masakra! :o :-? Ktoś mieszkał przed nami tutaj i w naszym pokoju jak otworzył mocniej drzwi to stuknęły w ścianę i klamka dziurę zrobiła :o :o :o :o :-? My w naszym przyszłym też robiliśmy c-w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deska dośc ciekawa i przyznam, że i ja u ciebie Asiu poraz pierwszy przeczytałam o niej, kiedy czytałam Twój dziennik...

Nuuuuuuuuuuuuu naszym szanownym doopkom się należy takie siedzonko w WC, ale przyznam, że cena ciut wysoka, a nie mogę napewno jej mieć, bo Misiek by zbyt długo tam siedział :lol: :lol: :lol: No i weź wypędż dziada... Chociaż będa dwa WC, ale kłótnia byłaby o te z tą deską ahahaha...

 

Asiu my też nie mamy swojego prądu, ale Bogu dzieki sam sąsiąd sie zaoferował, że pozyczy- udostępni :wink: Skrzynka stoi kawałek od domku, ale stwierdzilismy, że w takim wypadku wolimy bezpośrednio podłączyć do domku... :wink:

W ogóle to jakies cyrki z tym prądem, taka papierologia i czekanie :evil: Szok.

Asiu trzymam kciuki, aby robota w sierpniu ruszyła :wink: Będzie dobrze :wink:

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziewczyny za wizytę :lol:

Deska poraża nie tyle wyglądem,co ceną :o ,to fakt, ale kto zabroni nam marzyć :wink: :lol:

Wczoraj podjęliśmy decyzję o zwrocie pustaków działowych z Leiera,i zakupie suporeksów. Co by nie było problemów z wieszaniem półek w spiżarni,a na tych od Leiera to mur-beton by były. Co prawda u góry są od Leiera,tylko tam nie będą wieszane półki. Półki jak będą,to będą wisiały na ścianach szczytowych. Za 2 tygodnie wraca do nas ekipa,wyleje chudziaka i postawi ścianki działowe.

A co do tynków, to miały być tylko cem-wap z agregatu z filcowaniem lub mułkowaniem :roll: . Tylko kto to wie co to jest :wink: ,podobno jak dobrze zrobione to nie trzeba nakładać cekolu. Zobaczymy :lol:

Pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...