Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Skrzat - komentarze do dziennika budowy


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hejka :)

 

Widziałaś jak mam zrobione odpowietrzenie pionu kanalizacyjnego: grzybek na dachu do tego ostatnia najwyższa rura pójdzie. Grzybek wyżej od okien co by nie śmierdziało w chałupie. Czy się sprawdzi - nie wiem. Fachowcy mówią że tak. Zapytaj Kasię w.

 

http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/t/7/3/0/44504631_d.jpg

zaraz po prawej od wylotu widać kalenicę. Czyli blisko szczytu.

 

pozdróweczki

M.

 

PS Brakuje mi naszych nocnych rozmów :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

dziś trafiłam na ten dziennik i po pierwsze to gratuluję budowy, a po drugie to chciałabym się zapytać czy możesz polecić swoją ekipę od SSO, bo nie zauważyłam, żebyś miała z nią jakieś kłopoty i proszę o ewentualny namiar - zamierzam zacząć budowę na wiosnę w Ostródzie i jestem na etapie poszukiwania ekipy i nie wiem czy wszyscy tak mieliście, ale pomimo kryzysu jakos fachowcy nie pchają się drzwiami i oknami z ofertami.

Jeszcze raz pozdrawi

kaśka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

dziś trafiłam na ten dziennik i po pierwsze to gratuluję budowy, a po drugie to chciałabym się zapytać czy możesz polecić swoją ekipę od SSO, bo nie zauważyłam, żebyś miała z nią jakieś kłopoty i proszę o ewentualny namiar - zamierzam zacząć budowę na wiosnę w Ostródzie i jestem na etapie poszukiwania ekipy i nie wiem czy wszyscy tak mieliście, ale pomimo kryzysu jakos fachowcy nie pchają się drzwiami i oknami z ofertami.

Jeszcze raz pozdrawi

kaśka

 

Mogę Ci ją z czystym sumieniem polecić. Solidne,pracowite chłopaki,szef zawsze służy pomocą i radą,pod warunkiem,że się najpierw go zapyta.

 

Firma BudRiM

607 780 806

607 780 903

 

Terminy trzeba zamawiać z wyprzedzeniem,podobno mają tyle roboty,że odmawiają ludziom i polecają inne firmy budowlane. My podpisaliśmy z nimi umowę prawie 9 m-cy wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka :)

 

Widziałaś jak mam zrobione odpowietrzenie pionu kanalizacyjnego: grzybek na dachu do tego ostatnia najwyższa rura pójdzie. Grzybek wyżej od okien co by nie śmierdziało w chałupie. Czy się sprawdzi - nie wiem. Fachowcy mówią że tak. Zapytaj Kasię w.

 

http://www.superfoto.pl/zdjecia/foto/t/7/3/0/44504631_d.jpg

zaraz po prawej od wylotu widać kalenicę. Czyli blisko szczytu.

 

pozdróweczki

M.

 

PS Brakuje mi naszych nocnych rozmów :(

 

Już jestem :lol: ,mnie również M. mnie również,daj znać kiedy będziesz,to napewno nie odmówię sobie tej przyjemności :lol:

 

Co do odpowietrzenia pionu kanalizacji wytłumaczono mi,że bedzie ono wchodziło do komina wentylacyjnego :roll: również zobaczę w późniejszej przyszłości czy się sprawdzi :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i spóźniłam się :-?

Ale mieliście przeboje na budowie.....a najbardziej to mnie wnerwiła ta przepraszam za wyrażenie - menda co się jej wasz słup nie podobał....podłość ludzka nie zna granic :roll:

Mam nadzieję, że teraz to już pójdzie u was z górki :D

Papapa

 

Aha nie zapomnij o zdjęciach :wink:

 

póki co pomału turlamy się do przodu,a słup dalej stoi tam gdzie stał :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochana zdjęć na razie nie ma,bo wracałam autobusem i nie zabrałam Kamlotowi aparatu,sam musi porobić do końca zdjęcia instalacji elektrycznej i hydrauliki dla upamiętnienia :lol:

 

Ale napiszę co się działo otóż

27.08- po przyjeździe na budowę musiełam zabrać się za sprzątanie,nie było mnie 2 dni,a naczyń do zmywania jakby pułk wojska stacjonował.

Ale najważniejsze było to,że przyjechały okna terminowo i zacząl się montaż okien 6 komorowych z uszczelką zapobiegającą parowaniu okien,z zabezpieczeniem antywł, kolor zew. złoty dąb. W domu od razu zrobilo się cieplo i cicho :lol: .Niestety drzwi z innej hurtowni nie dotarły na czas i do tej pory ich nie ma :evil: . Nie mniej jednak,my zamiast w przyczepie zaczeliśmy nocować w domku :lol: .

28.08 zaczeliśmy hydraulikę górnej łazienki

29.09 wzieliśmy się za słupy . w sumie jest 5 słupów,które najpierw przeleciał strug,potem szlifierka,a na końcu zostały pomalowane 4-krotnie sadolinem base. Zaczeliśmy o 8 rano,a skończylismy o 20tej wieczorem. Rąk nie czuliśmy,najgorsze było to przestawianie rusztowań i poziomowanie ich,gdy wokół domu krajobraz księżycowy doły i góry z pospólki. Teraz gdy w czwartek wejdą tynkarze i Kamlot będzie miał więcej wolnego czasu,to weźmie się za pomalowanie słupów Sadolinem Extra kolor pinia. Miałam niemały dylemat,jaki kolor wybrać pinię czy mahoń,najbardziej bałam się,że mahoń będzie zbyt ciemny do okien i dachówek.

 

30.08 był dniem od południa wolnym i leniwie spędzonym na niczym

w poniedziałek,czyli wczoraj była kończona elektryka, dziś hydraulika w pomieszczeniu gospodarczym,jutro musi być posprzątany i przygotowany dom do wejścia ekipy od tynków :p

 

Muszę sprawdzić jak nazywa się ten etap gdy w domu są już instalacje,wszelkie okna i tynki oraz drzwi. Stan dewelopereski? :roll:

 

Ale powiem Wam, ze coraz bardziej podoba mi się nasz Skrzat,choć ciągle mam wrażenie,że pracujemy dla kogoś innego,nie dla siebie :roll: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...