Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Skrzat - komentarze do dziennika budowy


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dziękuję za odpowiedź. Takie podpowiedzi sa dla nas bardzo pomocne .Tu w Olsztynie na razie krzyczą 4000 za adaptację. Zgroza! Za ok miesiąc chcielibysmy przyjechac do Was na moment zobaczyć Wasz piękny domek to może dałabyś namiary na waszego projektanta to zrobiłbym adaptacje z nim. Pozdrawiam całą rodzinę.

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też będę miała z litego :) Klejone mniej lub wcale nie pęka, sklejone kawałki drzewa są różne i w różną stronę się rozprężają. A lite to grube drzewo ścięte, okorowane i przycięte w klocek. Może pękać wzdłuż, ale taki urok drewna... Podobno nie ma to większego znaczenia dla nośności. Krokwie to też lite drzewo w końcu :) :)

Mnie to pękanie nie przeszkadza. Pan w moim tartaku nie klei drzewa, jakbym chciał mogę kupić te klejone słupy gdzie indziej. Nie chciałam. W domu mam w salonie ( zrobionym ze strychu ) 100 letnie prawie ( rocznik 1932 ) belki nośne, które podtrzymują dach. Maja pęknięcia ale taki ich urok. Uważam że są piękne. A dom stoi tyle lat, odpukać bez szwanku :)

 

pozdróweczki M.

 

PS Pokaż fotki dachówki :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madzia z chęcią bym wkleiła, ale niestety nie mam zdjęć dachówki, przez tą cholerną więźbę, zapomniałam zrobić gdy byłam na budowie. Może to i dobrze,że nie rozwalałam palety, bo nie wiadomo kiedy będą kładli ją na dach. A jak tak dalej pójdzie to może jeszcze trochę potrwać.

Pozdrawiam i trzymam kciuki,aby Tobie szło lepiej, bez takich kłopotów jakie my mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku, Asia, to chamy w mordę niemytą kopane! :evil: Wiem, co czujesz, mniej więcej tak się czułam, kiedy użerałam się z Maestro. Też drań łgał mi w żywe oczy :evil:

Jednak wierzę, że wszystko się pomyślnie skończy, będziesz miała taka więźbę jaką chciałaś i może za opóźnienie opuszczą Ci cenę? :lol: Głowa do góry :D Będzie dobrze :lol: W końcu w dzisiejszych czasach takie kobitki jak my nie dają sobie w kaszę dmuchać i te wszystkie chłopy po tartakach i składach budowlanych mają z nami ( w ich mniemananiu ) krzyż pański :lol: I dobrze im tak 8)

 

pozdróweczki :D

M.

 

PS Dzięki za kciuki :lol: I vice versa. :) To się zawsze przyda :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamlot wynalazł gdzieś tam ,coś tam o polskich normach dotyczących

więżby. I z tego co tam piszą ich towar nie spełnia tych norm.

Poza tym nasz kierbud nie zgodził się na łatanie tych płatew koszowych, a ci fachowcy nawet nie zapytali czy mogą być podzielone na pół. No i daliśmy im czas na oddanie zadatku lub wymiane na towar spełniający nasze oczekiwania. Jak nie, to wejdziemy na inną drogę.

Jak sądzisz przestraszą się, ja osobiście wątpię,być może już nie raz mieli z

czymś takim do czynienia. Ale prawnik powiedział,że w takich przypadkach najlepiej wysyłać listy polecone niż wydzwaniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...