Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Skrzat - komentarze do dziennika budowy


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dziś jadę to zrobię zdjęcia domu pod zimową kołderką,na razie nic się nie dzieje. Czekam na wycenę przęseł na ogrodzenie,które ma być stawiane w kwiecień-maj. Czekam też na czas,aby móc się zgrać czasowo z specami od podłogówki,bo mijamy się,jak im pasuje,to nas tam nie ma,a gdy my jesteśmy to oni zawaleni robotą :x . No i mój ogród :roll: W poniedziałek muszę wrzucić go na fm w dziale ogrodów. Jutro mam spotkanie z osobą która zajmuje się ogrodami,zobaczę czy uda mi się uzyskać poradę bezpłatną,czy niestety bedę musiała coś wybulić,Ale to w ostateczności :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie :) czekam na fotki :) Zrób też zdjęca pomieszczeń na dole i na górze dla mnie, proszę :)

Lubię patrzeć na inne skrzaty bo one zawsze jakies większe od mojego mi się wydają :o :wink:

 

Co do podłogówki - robisz tylko dół czy górę też?

Mam też pytania:

 

jak robicie izolację i wylewki na dole i na górze? (jakie warstwy, ile cm?)

 

Co do ogrodzenia - super, ze ktoś Wam to zrobi od a do zet, bo jak widze jak my sie pierd...tego...limy :oops: z naszym to mnie szlag powoli trafia. Ty uwierzysz, że słupiki i siatka to był nasz pierwszy zakup, zaraz po zakupię działki? ;o A ogrodzenia dalej nie ma :evil: sarny żrą mi krzaki :cry: I jeden bezczelny zając :x

 

jak tylko się zalogujesz na odrodach - dawaj linka, chce tam być! 8) :lol:

Wiesz, myślę że to świetny pomysł - wziać kogoś do zaplanowania ogrodu. Mój jest i będzie na żywioł i ostatecznie do końca życia będe się wściekać i przesadzać krzaczory z miejsca na miejsce. Bo sie głupia uparłam że sobie sama ten ogród skomponuję. :evil: W ramach tępego uporu. Bo Sopelkiewicz powiedział że grosza do mich chaszczy nie dołoży :cry: A projektowanie ogrodów zdaje się uważa za fanaberie mieszczaństwa osiadłego na wsi :o :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam osobiście podejście panów do ogrodów,u mnie taka sama sytuacja :x

Chcę skorzystać z sytuacji,niby całkiem przypadkowo,bo moja kuzynka, ma kontakt z taką osobą,którą być może jutro spotkam :roll: . Czy będę miała okazję olśnić ją moim projektem :roll: :wink: tego jeszcze nie wiem. A chciałabym, bo to jednak specjalista(niby). Chciałabym uniknąć chaosu,a podobają mi sie ogrody,w których non stop coś kwitnie na krzakach. Mój już złożeczył ,o grabienie liści,przycinanie.

 

Co do podłogówki mamy zamiar dać wszędzie ,w całym domu.

Co do płotu,to to ma być spawane,niby kute przęsła ok 50mb długości,które sami mamy zamiar postawić,na pozostałe 3 strony pójdzie siatka.

 

Zdjęcia spróbuję porobić,tylko nie wiem jak wyjdą,bo aparat jest pożal się Boże,nie można wszystkiego uchwić ,tak jak chcę. Albo po prostu nie umiem robić zdjęć.

Pozdrawiam :lol:

 

ciekawi mnie jaki mam numer domu :roll: ,później trzeba powalczyć o nazwę ulicy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany!! trochę spóźnione,ale szczere życzonka urodzinowe :D wszystkiego najlepsiejszego!!!!! :D:D:D:D

 

 

A ja wolę urodziny. Są takie "osobiste" :D

Imienin mogłabym nie obchodzić, nie lubię, dla mnie to często taki przymus. :roll:

 

A wiek, no cóż. Każdy ma tyle lat na ile sie czuje, no nie? :wink:

 

Zgadzam się z tym :) u nas zawsze obchodziło się imieniny (mam na myśli moich rodziców,ciotki itp.),a tutaj (w Irlandii) czegoś takiego nie ma i obchodzi się urodziny i zdecydowanie bardziej mi się to podoba :) no bo co to jakieś imieniny,jak tak naprawdę urodziny są ważniejsze :)....co z tego,że każdego roku zdajemy sobie sprawę z tego,że kolejny rok dodać musimy do tego co już mamy ;).....ja się czuję jak 20 :lol:.....chociaż też niedawno miałam urodzinki i tak dla jaj znajomi mi kupili balona z 40 :lol::lol:

Przecież my wszystkie to młode laseczki jesteśmy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M.,Iza dziękuję za życzenia :lol: :lol: :lol:

 

W piątek odebrałam decyzję o nadaniu numeru, 33b :lol: ,ale do ZE nie zdążyłam,spóźniliśmy się 12 min i pocałowaliśmy klamkę :evil: .

 

Od rana co chwilę próbuję wkleić projekt ogrodu,robionego w poincie,ale za cholerę nie chce się wgrać :x . Może jest za duży :roll: W fotoszoku,jak już dodam to pojawia się okienko z czerwonym x,a jak próbowałam skompensować,to wyskakuje mi ,że nieudana próba kopiowania. Wściec się można :evil:

Może ktoś mi podpowie co mam zrobić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gratuluję robienia ogrodzenia a współczuję robotnikom. W taki mróz to nie za ciekawie mają. W poniedziałek było u Nas 26 stopni C. dzisiaj spadło do 21 C.

 

Ja w niedzielę byłam mierzyć pomieszczenia pod przyszłe instalacje a było raptem ze 14 stopni C. Z zimna trzęsłam się pomimo tego, że miałam rękawiczki nie byłam w stanie trzymać dobrze ołówka, aby pisać wymiary. Zmierzyłam tylko przedpokój i łazienkę na parterze i wracałam szybciuteńko do samochodu. Przemroziłam sobie palec u rąk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniamar -
Przemroziłam sobie palec u rąk.

 

aniamar -Ty uważaj na swoje kończyny, bo kto będzie wykańczał domek, a przy tym tyle robotyyyyyyyyyyyyyyyyyy :o

 

 

 

Tak to jest jak się chce podgonić robotę. Okazało się, że dostaniemy małą pożyczkę, więc robota mi się pali w rękach, aby sobie wszystko przygotować by czegoś nie przegapić. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spóźniłam się z życzeniami, ale gapa ze mnie. :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: Już szybciutko nadrabiam. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

 

Asiu życzę Ci:

Samych szczęśliwych dni w życiu,

uśmiechu na twarzy słonecznych

promyków w pochmurne dni, lata zimą

i wiosny jesienią, to o czym marzysz

by Twoje było a czego pragniesz

by się spełniło!

 

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

 

Dziękuję bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję nadania numeru. Dobrze, że o prądzie budowlanym będziecie mogli już zapomnieć. Nie wiedziałam, że dopiero po nadaniu numeru domu będzie można mieć inną taryfę. To na jaką się później zmienia.?

 

O zmianie taryfy w grudniu ZE nie chciał słyszeć :x ,ale pisałam pisma ,dzwoniłam i chyba w końcu im zbrzydłam,bo jak zadzwoniłam 05,.01. To powiedzieli,że gdy załatwię nr.domu to możemy zmienić taryfę na zwykłą chyba G11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To gratuluję robienia ogrodzenia a współczuję robotnikom. W taki mróz to nie za ciekawie mają. W poniedziałek było u Nas 26 stopni C. dzisiaj spadło do 21 C.

 

Ja w niedzielę byłam mierzyć pomieszczenia pod przyszłe instalacje a było raptem ze 14 stopni C. Z zimna trzęsłam się pomimo tego, że miałam rękawiczki nie byłam w stanie trzymać dobrze ołówka, aby pisać wymiary. Zmierzyłam tylko przedpokój i łazienkę na parterze i wracałam szybciuteńko do samochodu. Przemroziłam sobie palec u rąk.

 

Na razie ogrodzenie na 70m robi się w warsztacie,a zakładane będzie jak zima da za wygraną. A kiedy to będzie :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...