Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Skrzat - komentarze do dziennika budowy


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam

ja mam pytanie do założyciela dziennika w temacie drenażu, na jednym ze zdjęć widziałem że rura była obwinięta geowłókniną i zasypana bezpośrednio ziemią, nie widziałem obsypki żwirowej i w związku z tym mam pytanie czy ten drenaż miał okazję już "zadziałać" i czy wszystko jest w porządku?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja mam pytanie do założyciela dziennika w temacie drenażu, na jednym ze zdjęć widziałem że rura była obwinięta geowłókniną i zasypana bezpośrednio ziemią, nie widziałem obsypki żwirowej i w związku z tym mam pytanie czy ten drenaż miał okazję już "zadziałać" i czy wszystko jest w porządku?

pozdrawiam

Obsypka żwirowa jest. Rura do drenażu na razie leży i czeka na zakopanie ze spadem do rowu. Mamy co prawda studzienkę z 3 kręgów do której chcieliśmy podłączyć rurę drenażową i rurę od wody deszczowej z dachu. Jednak doradzono nam,że lepiej rurę drenażową nie podłączać do studzienki bo, gdy będzie zbyt dużo wody deszczowej to może cofać się woda do drenażu. Chyba niczego nie poplątałam :roll: i w miarę rozsądnie wytłumaczyłam :wink:

W razie jakichkolwiek niejasności pytaj.

Pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja znowu w ogóle nie orientuje się w terminologii budowlanej :(

 

co to te płatwiamy???

 

chyba na dodatek źle to napisałam :oops:

płatwie koszowe,to są u nas długie na 10,5m( przypominają krokwie), są mocowane w czterech rogach , będą opierały się na nich i mają podtrzymywać cały dach. Chyba dobrze Ci tłumaczę mam nadzieję :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja znowu w ogóle nie orientuje się w terminologii budowlanej :(

 

co to te płatwiamy???

 

chyba na dodatek źle to napisałam :oops:

płatwie koszowe,to są u nas długie na 10,5m( przypominają krokwie), są mocowane w czterech rogach , będą opierały się na nich i mają podtrzymywać cały dach. Chyba dobrze Ci tłumaczę mam nadzieję :oops:

 

 

to też z drzewa ??

czyli rozumiem, ze też to posiadam, jeśli panowie mi już robią dach ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...