Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Skrzat - komentarze do dziennika budowy


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Gosia dachówki wentylacyjne są ok. Tylko te nieszczęsne kominki niby wentylacyjne,a tak naprawdę do odpowietrzenia kanalizacji :evil: .

Jutro jak bedę na działce to musze zrobić zdjęcie tego kominka,aby kolejny "fachowiec" zobaczył i upewnił się w 100% jaki kaptur ma zamówić.

Można wymienić te dachówki wentylacyjne i kominki na zwykłą dachówkę,ale ile z tym roboty :-? . Zdejmowanie i później układanie ich na swoim miejscu,bo dachówki są poprzycinane. Ekipa zażyczy sobie zapewne jak połozenie kolejnego dachu w dachówki. Taniej wyjdzie kupienie tych kapturów. My musimy kupić 4szt. Zaraz po hydrauliku wchodzi ekipa,ta co budowała nam dom i bedą robili wylewkę. Więc od razu za jednym zamachem jak będą poprawiali kominy ,zakładali stopnie kominiarskie i ławę do drugiego komina,wróblówkę,to od razu by założyli te kapturki na kominki. Lepiej by było gdyby później była porządna zawierucha śnieżna. To bym się przekonała,czy śnieg się przez te kapturki nie dostaje :roll: . Bo aż mam stracha zakładać wełnę i żyć potem w oczekiwaniu przecieknie czy nie przecieknie :cry:

 

Pozdrawiam,uważaj na siebie :lol:

 

Byłam wczoraj na budowie i oczywiście była w łazience na podłodze mokra plama :evil: Nie pod kominkiem tylko pod oknem dachowym bo tam jest przecież przerwana folia, widocznie woda z kominka leci po foli a jak trafia na przerwaną folię przy oknie to wpada wprost do łazienki........masz rację że za dużo ceregieli byłoby z wymieniem kominków dlatego też założymy te kaptury, napisz jak będziesz wiedziała jakie pasują to sprawdzę, czy do naszych też podejdą....

A zakładaliście dachówki wentylacyjne??? Bo pisałaś że one są OK a ja nie mam do nich zaufania :-? a mamy ich ciut pozakładanych......boję się że jak nabije się przy śnieżycach do nich śniegu, to sytuacja może wyglądać podobnie jak z kominkami wentylacyjnymi :roll:

Mamy jeszcze dużo czasu do zakładania wełny, ale chciałabym być na 100% pewna, że jak ja założę to nie będzie mi do niej sie dostawała woda.....

EHhhhh obrzydł mi już ten Roben jak cholera!!!!!

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiu mam małe pytanko dotyczące twoich drzwi zewnętrznych. czy mogłabys mi cos wiecej napisac? chodzi jakie ,z czego i cena. gdzie kupowałaś? moze byc na priva lub tu. jak wolisz. ja szukam do nas drzwi zew. do nas i jestem w kropce bo niewiem gdzie w kwidzynkowie mozna kupic i za ile? czekam na odp. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Margay te zafajdane czapy zamówiłam :x . Bo co się okazało znowu inwestor ma winę,że bierze się za budowanie nie mając zielonego pojęcia o budowaniu. Gdybym była taka alfa i omega tobym sama sobie postawiła dom. Najlepiej ma Miśka. Napierdzieliła się co niemiara to fakt. Ale ma pewność,że ma wszystko porządnie zrobione.

Co do dachówek wentylacyjnych,to my raczej nie zobaczymy czy przemakają czy nie,bo one są między dachówkami a folią i wodaktóra z nich się skrapla spływa po foli na dół,a folia ma za zadanie nie przepuścić tej wody do środka. Jeśli tak jest tzn,że folia spełnia swoje zadanie :) . Czytałam,że 1 dachówka wentylacyjna przypada na 13m2 dachu. Ja mam ich 8szt,a policzyłam,że powinnam mieć 13szt. Nie wiem czy się martwić,czy mieć nadzieję,że to co mam to wystarczy :roll: . Z drugiej strony na tym dachu i tak jest wszystkiego pełno. 2 kominy,5 kominków wentylacyjnych.8 dachówek wentylacyjnych,2 ławy ,stopnie kominiarskie.

Ja też mam dosyć Robena od czasu kominków :evil: Taka firma powinna ponieść konsekwencje błędu swoich przedstawicieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opowiadaj jak tam wrazenia po zobaczeniu podłogówki :o

 

całuski zostawiam :wink:

 

Myślałam,że zobaczę więcej,a jedyne co zobaczyłam to rozłożony styropian u góry i na dole w gabinecie,poprawioną instalacje wodną u góry. Myślałam,że jest więcej,ale niestety :cry: . Jeszcze na domiar złego zamarzła nam woda w rurach :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiu mam małe pytanko dotyczące twoich drzwi zewnętrznych. czy mogłabys mi cos wiecej napisac? chodzi jakie ,z czego i cena. gdzie kupowałaś? moze byc na priva lub tu. jak wolisz. ja szukam do nas drzwi zew. do nas i jestem w kropce bo niewiem gdzie w kwidzynkowie mozna kupic i za ile? czekam na odp. :wink:

 

przypominam moje pytanko :wink:

 

przyszła jak burza i zapomiała o mnie :cry: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiu mam małe pytanko dotyczące twoich drzwi zewnętrznych. czy mogłabys mi cos wiecej napisac? chodzi jakie ,z czego i cena. gdzie kupowałaś? moze byc na priva lub tu. jak wolisz. ja szukam do nas drzwi zew. do nas i jestem w kropce bo niewiem gdzie w kwidzynkowie mozna kupic i za ile? czekam na odp. :wink:

 

przypominam moje pytanko :wink:

 

przyszła jak burza i zapomiała o mnie :cry: :roll:

 

A nie doszło :o ? Wysłałam na priva :roll:

 

Drzwi kupowane były w salonie przy rynku (placu targowym),na rogu Chełmińskiej i Kopernika. Koszt 2 drzwi ok. 3.400zł bez vat-u.

 

Nie wiem czemu nie otrzymujesz ode mnie wiadomości na priv :roll:

Zaraz wyślę kolejnego ,napisz jeśli go otrzymasz.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kochana. a powiedz z czego sa te drzwi? czy masz dwie pary drzwi takie same? jak długo czekałaś?

:wink:

 

ps. priva naprawde niemiałam :o

 

 

Drzwi są takie same tzn. wejściowe i od pom.gosp.. Miałam je od razu,bo były na magazynie takie jakie potrzebowałam, ale jak pytałam się niedawno pytałam się o parapety,to czas oczekiwania ok tygodnia. Są stalowe .

Firma "Kris-Mur"

Kopernika 27

Kwidzyn

(55) 261 29 42

509 456 638

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puk puk..........co słychac?? :p

 

Na budowie pomału do przodu. Za chwilę wrzucę zdjęcia do dziennika.

A my odpoczęciu po weekendzie spędzonym na Helu. Pogoda w kratkę raz deszcz,raz słońce. Jak w marcu. Odpoczęłam,zrelaksowałam się,rozluźniłam.

 

Taka pogoda nas powitała

http://www.fotoszok.pl/upload/d6bf4ea1.jpg

 

To my,czyli " kamloty"

http://www.fotoszok.pl/upload/3ddfbcf6.jpg

 

Koniec Helu

http://www.fotoszok.pl/upload/ce0bdc63.jpg

 

A taką pogodą żegnał nas Hel ,http://www.fotoszok.pl/upload/12712af7.jpgsłońce nad zatoką pucką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witammmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm :D

 

Oj Asiu koszty to są i tego styropianu i papy itp. Namawiał nas znajomy na prepart izolacyjny -takie smarowidło -ale koszt niestety jednak przewyższa dydperbit i papę... :-?

 

A drzwi to cena za 1 parę 3400 zł? :roll:

 

My mamy kupic metalowe... bo wejście do domu od zawietrznej strony...

 

Szczerze to nie chcę nawet liczyć ile człek najeździ się i obdzwoni -bo z dnia na dzień zmieniaja sie ceny. jeszcze miesiąc temu ponoć styropian był tańszy :-? a ma jeszcze zdrożeć :evil:

 

Asiu super zobaczyć WAS -Kamlotków :D Super że sobie odpoczęłaś... Fotki fajniutkie.

 

Pozdrawiam ... buziakiiiiiiiiiii.... :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...