Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Skrzat - komentarze do dziennika budowy


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Rosa witam serdecznie w moich skromnych progach :lol: . Cieszę się niezmiernie,że podoba Ci się nasz "Zryw" Skrzacikowy :lol: . Co do Robena to już brak słów. Już postanowiłam dać sobie spokój z wymianą na ich koszt i zdecydowaliśmy,że kupimy nowe rury ceramiczne z kapturkami na własny koszt. Ze względu na to,że od środy wchodzi ekipa dokańczać i robić małe poprawki przy kominie. Chciałam,aby od razu wymienili te rury. Cobym później nie musiała płacić za kolejną usługę. Ale niestety brak odezwu od Robena :evil:

Pozdrawiam i zapraszam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kala już wiem z czego wzieły się te dodatkowe metry :oops: olśniło mnie w czasie jazdy przez Grudziądz :wink: Otóż u nas w projekcie są jeszcze przedścianki,ale my z nich zrezygnowaliśmy już na samym początku(a ja o tym zapomniałam 8) ) oraz w pokoju z słupem ta część za słupem wraz z nim miała być zamurowana,też z tego zrezygnowałam. I tak uzbierało się .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Napisałaś w swoim dzienniku:

 

"...Na razie mamy zimę,ale ja już myślę o wiośnie i marzę o ogrodzie. Nie wiem skąd wzieła się u mnie ta mania na punkcie ogrodu .

 

Oto link do niego

http://forum.muratordom.pl/post3975914.htm#3975914

 

Zapraszam do komentowania i komentarzy tam lub w komentarzach.Naprawdę liczę na wszelkie opinie

 

1)Świerk biały Echiniformis

2)Dereń jadalny

3) Jałowiec wirginijski Grey owl

4) Jałowiec sabiński pstry

5) Kalina koralowa

6) Magnolia Soulangeana (pośrednia)

7) Świerk kłujący Glauca Globasa

9) Sosna Sylvestris watern

10) Cyprysik groszkowy Boulevard

11) Biała forsycja Abeliofyllum koreańskie lub zwykła forsycja

12) Świerk biały Conica

13) Budeja Dawida

14) Sosna górska-kosodrzewina Pumilo lub Mughus

15) Jaśminowiec wonny

16) Wierzba skupiona Hakuro Nishiki

17) Trzmielina Esmerald Gold lub Purpure'a Nana

Akebia pięciolistna Silver Bells

1 Dereń biały odmiana białobrzegowa

19) Wiciokrzew zaostrzony

20) Wiciokrzew przewierceń

21) Wiciokrzew pomorski Serotina

23) Glicynia kwiecista B

24) Złotokap Waterna Voszi

 

X Tuja Brabant

 

Nie robie kiczu wokół domu,nie będzie pstrokato

_________________...."

 

i tutaj mam pytanie: to jest Twój projekt ogrodu i dobór roślin? My też mamy wjazd i wejście od zachodu i jak mi mówił ogrodnik z takimi działkami jest najgorzej przy projektowaniu. Powinny mieć przedogródek i staranny dobór roślin aby osłonić dom i wjazd przed wiatrami (w Polsce ponad 50% wiatrów jest z kierunku zachodniego). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że nie przekopiował się projekt Twojego ogrodu. Możesz go zamieścić, tutaj w komentarzach? Specjalnie podbiłem ten temat bo mamy wiosnę i widzę,że zaraz się zabierzerz za "ogrodowe prace ziemne". Może uwagi i porady nasze Ci w czymś pomogą. Ja tylko Ci powiem,że dzięki stanowczej postawie naszego ogrodnika mój ogród nie wyszedł "wieś tańczy i śpiewa", za co jestem mu wdzięczny i przyznaję ze skruchą po kilku latach,że miał rację. Zaoszczędziłem kasę i nerwy, a efekt sama widziałaś. Ogrodnik u mnie na budowie był naprawdę fachowcem a nie szkodnikiem. Tego Ci z całego serca życzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że nie przekopiował się projekt Twojego ogrodu. Możesz go zamieścić, tutaj w komentarzach? Specjalnie podbiłem ten temat bo mamy wiosnę i widzę,że zaraz się zabierzerz za "ogrodowe prace ziemne". Może uwagi i porady nasze Ci w czymś pomogą. Ja tylko Ci powiem,że dzięki stanowczej postawie naszego ogrodnika mój ogród nie wyszedł "wieś tańczy i śpiewa", za co jestem mu wdzięczny i przyznaję ze skruchą po kilku latach,że miał rację. Zaoszczędziłem kasę i nerwy, a efekt sama widziałaś. Ogrodnik u mnie na budowie był naprawdę fachowcem a nie szkodnikiem. Tego Ci z całego serca życzę.

 

rosa a mogłabym się zapytać ile kosztowała Was praca ogrodnika?

Czy jego praca ograniczała się do konsultacji,czy też sadził rośliny?

Szkoda,że mieszkamy tak daleko ,patrząc na Wasz ogród zrobiłabym chyba wszystko,aby tak mieć wokół domu :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probuje nawiązać kontakt z osoba zalogowaną na forum jako maagdaa-z Lublina.Jestem na etapie zakupu projektu i chciałbym zobaczyć skrzata na żywo.Jesli ktoś jeszcze z WOJ LUbelskiego buduje lub wybudował SKRZATA-Chetnie zobaczę, pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

bardzo fajny domek i jaki już "fajny" etap Zazdraszczam

my dopiero na etapie stropu.....

Mam pytanko odnosnie Waszej podłogówki w salonie....Czym będziecie ją kryć, panele , płytki czy coś jeszcze innego?

 

Witaj dulis :lol: na parterze wszędzie będą płytki,a na piętrze oprócz łazienki bedą panele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probuje nawiązać kontakt z osoba zalogowaną na forum jako maagdaa-z Lublina.Jestem na etapie zakupu projektu i chciałbym zobaczyć skrzata na żywo.Jesli ktoś jeszcze z WOJ LUbelskiego buduje lub wybudował SKRZATA-Chetnie zobaczę, pozdrawiam

 

spróbuj tutaj http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=3067111#3067111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rosa a mogłabym się zapytać ile kosztowała Was praca ogrodnika?

Czy jego praca ograniczała się do konsultacji,czy też sadził rośliny?

Szkoda,że mieszkamy tak daleko ,patrząc na Wasz ogród zrobiłabym chyba wszystko,aby tak mieć wokół domu :roll: :wink:

 

Spoko, dasz radę, tylko musisz już zaczynać. Czas będzie pracował dla Ciebie, a roślinki mniejsze są dużo tańsze. Nasz ogrodnik Paweł wszystko osobiście nadzorował. Zakładali nam ogród przełom pażdziernik/listopad. Prace ziemne, w tym wymiana ziemi (17 wywrotek czarnoziemu zostało utopione w moim ogrodzie) oraz nasadzenia, kamienie, bordery robili jego ludzie chyba ze dwa tygodnie. Robocizna ok. 3.500zł. Do samej zimy "mieszkałem na budowie sam" pilnując tego zielonego majątku. W następnym roku w ramach gwarancji wymienił mi kilka roślinek, które nie przetrzymały zimy i zrobił pierwsze cięcia. Zrobił też za darmo areację i nawożenie trawników. Kilka godzin szkolił mnie i żonę w temacie chińskim dla mnie wtedy: OGRÓD. My dyletanci daliśmy radę, to i Ty podołasz. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy już czym prędzej bieży

By dołączyć do pasterzy

I ja śpieszę z życzeniami

Bo nie mogę być tam z Wami

Zdrowia, szczęścia, pomyślności

I niech dobroć wśród Was gości

I niech Boga wielka moc

Na was spłynie

W świętą noc

 

http://kartki.net.pl/kartki/3/kartki-wielkanocne-80.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...