Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Skrzat - komentarze do dziennika budowy


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czasem nie warto schodzić zbyt nisko... ;)

Też mam 10 i 15 cm - megarock.

 

Aniu mam pytanie czy to ocieplenie 25 cm masz aż do samego czubka dachu (do kalenicy) i czy jest to wszystko obite folią paroizolacyjną:rolleyes:.

Muszę zacząć od nowa szukać zdjęć z obróbką okna,aby wiedzieć co i jak powinno być zrobione.

 

Czy sufit nad poddaszem też ocieplałaś wełną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśmy zrobili tak: do samej kalenicy jest tylko 15 cm. Natomiast w skosach, które są częścią pokoi oraz w suficie pomiędzy poddaszem a strychem jest 15 + 10 cm. Folia paroizolacyjna jest do samej kalenicy w części strychowej oraz pod podłogą strychu, czyli od dołu patrząc: płyta k-g (sufit poddasza), folia, wełna 10 cm, wełna 15 cm, płyta osb - jako podłoga strychu. Pomiędzy warstwami wełny są poprowadzone kanały wentylacji mechanicznej.

Przy obróbce okien dachowych najważniejsze jest aby górna krawędź plyty była równoległa do podłogi, a dolna prostopadła do niej - żadnych parapetów!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ania:D Czyli obróbka okna powinna przypominać nawias:rolleyes: ,a konkretniej zamknięcie nawiasu:oops:

Właściwie tak...

http://lh4.ggpht.com/_5epUv1e8bgg/ScfypbszsII/AAAAAAAAC1Y/mnBD3nnnYXc/s400/IMG_8427.JPG

 

http://lh5.ggpht.com/_5epUv1e8bgg/SiguYPMws0I/AAAAAAAADOo/WwGQVRWXTeo/s400/IMG_8975.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Gosia dojdą jeszcze krawężniki betonowe, na razie nigdzie nie byłam oprócz allegro;). Jak pojadę do Kwidzyna do będę musiała obejść te sklepy ,które robią kuchnie na wymiar i zobaczyć kto i co proponuje oraz za ile:yes:. A nie chwaliłam się,ale mamy zamiar zamieszkać w sierpniu w Skrzaciku:yes:. Zobaczymy czy to się uda:rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. A nie chwaliłam się,ale mamy zamiar zamieszkać w sierpniu w Skrzaciku:yes:. Zobaczymy czy to się uda:rolleyes:

 

:jawdrop::jawdrop::jawdrop:

Kochana i ty to tak spokojnie mówisz ????

A gdzie szampanik i tance hulańce ??? co???

to super wiadomosc. tak wiec niedziwie sie ze ty juz kuchni poszukujesz ?

pewnie chcecie młodego juz do nowej szkoły posłac od wrzesnia?

masz racje , po co mieszkac w bloku i to jeszcze tak daleko skoro taki domek na was czeka :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie je kupowałaś:eek: , to zmienię punkt zaopatrzenia,póki mam jeszcze czas;) i nie zamówiłam ich ,skoro mogę mieć tańsze:yes:

 

ja kupuje pod mostem . chyba ul. mostowa. koło stacjii paliw. przywożą do domku. cena byla 8 zl ale ze wszystkie zakupy tam robilismy to byla znizka. bez faktury bo ja niepotrzebuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Gosia dojdą jeszcze krawężniki betonowe, na razie nigdzie nie byłam oprócz allegro;). Jak pojadę do Kwidzyna do będę musiała obejść te sklepy ,które robią kuchnie na wymiar i zobaczyć kto i co proponuje oraz za ile:yes:. A nie chwaliłam się,ale mamy zamiar zamieszkać w sierpniu w Skrzaciku:yes:. Zobaczymy czy to się uda:rolleyes:

 

Co ja tu czytam planowana przeprowadzka w sierpniu. Ale Ci będzie dobrze jak wszystko wypali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja tu czytam planowana przeprowadzka w sierpniu. Ale Ci będzie dobrze jak wszystko wypali.

 

Mam nadzieję,że wypali, no bo niby czemu nie ma wypalić:p. Jednak jakby pojawiła się jakaś obsuwa,to spróbuję z kolejnym podejściem w ferie zimowe syna. Zobaczymy mamy jeszcze 3 miesiące:yes: . Ale trzymanie kciuków nie zaszkodzi;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lena witam:D . U na pomału do przodu praca w domku się posuwa. A ja dziś wybrałam się z synem na rower,Boszeeeeeeee! Już pomału nie wiem co się dzieje z udami,a zrobiłam ok 10km. Człowiek zramolał,a mam w planie zabawy w ogrodzie. Ciekawe jak wtedy wstanę z łózka polowego w domu.

 

Co do prac to od poniedziałku ekipa wchodzi na poddasze i zaczną ocieplać 15cm+ 10cm Pod warunkiem,że Chemia dowiezie wszystkie materiały,podobno pomieszali stelaże zewnętrzne z wewnętrznymi:mad: Powiedziałam fachowcowi,aby sam zajechał do nich i powiedział o co chodzi,bo jak ja mam coś dobrze wytłumaczyć,skoro ja nie wiem o czym mówię:no::confused: . Najpóźniej do końca maja mają się pojawić parapety. Ale jakie to były konkretnie:rolleyes:,coś de la rosa, konglomerat marmuru. Widziałam z mdf i te mi się bardzo spodobały,jednak mama mnie przestraszyła,że te z mdf ma jej sąsiadka i w lato planuje je wyrzucić,bo puchną:eek:. Kamlot ma wolne od wtorku więc jedzie do domu i zabiera się za wylewanie tarasów, przeniesienie garaży, dokończenie ogrodzenia z siatki i wstawienie bramy i furtki oraz podłączenie napędu do bramy. A poza tym jest jeszcze tyle innych prac: odebranie pozwolenia/zgody na postawienie płotu(płot stoi,a my dopiero o zgodę pisaliśmy), załatwienie przyłącza gazu. Jak ocieplą nam dom do połowy czerwca,to wtedy się zacznie akcja ładne otoczenie dookoła domu;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...