Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Skrzat - komentarze do dziennika budowy


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hej. Ja w związku z przebudową twojego garażu na pokój. Ja bym proponowała ci okno takiej wielkości jak będziesz miała w kuchni. i może jeszcze jedno tam gdzie były trzy okienka.

Ja jestem narazie na etapie wybierania i przerabiania projektu no i też sobie wymyśliłam że z garażu zrezygnujemy ale za to "dokleimy"garaż obok tego dodatkowego pokoju. Ale u mnie to narazie plaaaaany.

Dobrze, że nie miałaś już wstawionej bramy!

A na zdjęciach twój domek rośnie, rośnie faaaaaaaaajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Ja w związku z przebudową twojego garażu na pokój. Ja bym proponowała ci okno takiej wielkości jak będziesz miała w kuchni. i może jeszcze jedno tam gdzie były trzy okienka.

Ja jestem narazie na etapie wybierania i przerabiania projektu no i też sobie wymyśliłam że z garażu zrezygnujemy ale za to "dokleimy"garaż obok tego dodatkowego pokoju. Ale u mnie to narazie plaaaaany.

Dobrze, że nie miałaś już wstawionej bramy!

A na zdjęciach twój domek rośnie, rośnie faaaaaaaaajnie.

Obstajemy za oknem 180x150 czyli za takim jakie jest w salonie. Bo w kuchni jest 180x130 moim zdaniem ciut przymałe

Od planów do działań na budowie mały i szybki skok

:roll:

Czyli co macie już wybrany,upatrzony projekt?

Czy to[size=9] Skrzat[/size]?

A co do zmian w projekcie,to najlepiej powinien Wam podpowiedzieć adaptator

projektu. Napisz co wymyśliłaś,jakie masz koncepcje,pomysły, :roll:

To może ja jeszcze skorzystam,póki jeszcze mogę.

Pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no może okno większe lepsze. Wybraliśmy projekt ten co Wy, ale własnie obok chce dosatwić garaż.

A co do adaptacji, to będzie tak jak ja wymysle, bo niby skończyłam studia budowlane, - tylko, ze zachciało mi się budować drogi, ale spróbuje sama te zmiany wrysować w projekt, a potem formalne sprawy już załatwi pan projektant. Bo niestety nie mam jeszce zadnych uprawnień.;-( zresztą budowa drogi a domu to trochę inna bajka i inne uprawnienia.

Ale ogólnie wielu zmian nie planuje

-jak wspomiałam pokój zamiast garażu,

-ścianka kolankowa wyższa o cegłę lub dwie

-okno nad klatką schodową (jak u Kasi)

- i zastanowaim się czy nie zmienić wyjścia na taras w miejsce okna i odwrotnie, (kasia chyba też tak ma)

- no i obseruje pilnie wasze postępy i kasi dziennik, moze coś od was podpatrze :-) :lol: Jeśli będzie można. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się anetina :lol: ,na tym samym. Być może u Ciebie prace poszły bardziej do przodu,oby :lol: . Bo u mnie na razie póki co przestój. Ekipa na innej budowie,wraca w czwartek lub w piątek :roll:

 

 

 

tzn. ja wieźbę mam całą

kompletuje sie juz drzewo na dach - właściwie deski

w tygodniu musi jeszcze ktoś zamurować dziury pomiędzy ścianami a dachem

 

za 2-3 tygodnie chce już wejść z dachówkami

a ja nawet koloru dachu nie wybrałam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To super :lol: , u mnie niestety tylko to co widać na zdjęciu :cry: .

Gdybym miała te doświadczenia z tartakiem ,co mam teraz,wcześniej ,przed podjęciem decyzji o kupnie więźby :evil: . To już bym miała gotowy dach i dom prawie w SSO :cry: .Ale cóż mądry polak po szkodzie, wszystko będzie z opóźnieniem.

A co do pokrycia , to zastanawiałaś się,co chcesz? Dachówkę cementową,ceramiczną czy blachę. Teraz aktualnie Roben ma fajne promocje i daje dość duże upusty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To super :lol: , u mnie niestety tylko to co widać na zdjęciu :cry: .

Gdybym miała te doświadczenia z tartakiem ,co mam teraz,wcześniej ,przed podjęciem decyzji o kupnie więźby :evil: . To już bym miała gotowy dach i dom prawie w SSO :cry: .Ale cóż mądry polak po szkodzie, wszystko będzie z opóźnieniem.

A co do pokrycia , to zastanawiałaś się,co chcesz? Dachówkę cementową,ceramiczną czy blachę. Teraz aktualnie Roben ma fajne promocje i daje dość duże upusty

 

 

my będziemy mieć blachodachówkę

jaki kolor - jeszcze nie wiem

 

 

a co się działo z tartakiem u was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więźba,którą nam przywieźli była strasznie krzywo pocięta, a płatwie koszowe o dł.10,30 mb przecieli na pół :evil: . Nasz wykonawca i nadzór budowlany nie zgodzili się na łączenia. Umówiliśmy się na kolejny termin. Ne dotrzymali go. Daliśmy im kolejny termin, nie wywiązali się. W końcu wysłaliśmy im oficjalne pismo, wywiązali sie,więźba nie za bardzo,ale jakoś przeszła przez naszego wykonawcę. Nie było innego wyjścia, czas naglił i zaliczka już była zapłacona :evil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więźba,którą nam przywieźli była strasznie krzywo pocięta, a płatwie koszowe o dł.10,30 mb przecieli na pół :evil: . Nasz wykonawca i nadzór budowlany nie zgodzili się na łączenia. Umówiliśmy się na kolejny termin. Ne dotrzymali go. Daliśmy im kolejny termin, nie wywiązali się. W końcu wysłaliśmy im oficjalne pismo, wywiązali sie,więźba nie za bardzo,ale jakoś przeszła przez naszego wykonawcę. Nie było innego wyjścia, czas naglił i zaliczka już była zapłacona :evil:

 

 

 

no to rzeczywiście mieliście przeboje :(

 

 

my dlatego tartak zamówiliśmy do nas, do własnego (tzn. przez siebie kupionego) drzewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...