Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

tomclav - inicjator ściągania szamba z Radomia coś przepadł, może szczęśliwie wakacjuje.. widzę że zbiera nam się grupa zainteresowanych szambem, nasza siła przetargowa rośnie:) Z tego co wytyczałam do grupy zainteresowanych zalicza się: amyF, lipka71, tomclav, mikiada.. czy ktoś jeszcze chcesz zaoszczędzić na szambie?

 

I ja na pd.-wsch. Poznania. Z tomclav-em się już kontaktowałem. Ze wzgędu na różne względy najbardziej pasuje mi 3 tydzień sierpnia... A potrzebuję 10-tkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

http://fach-bet.com.pl/news.html

 

wklejam link do fach-betu z Bugaja - znanego producenta szamb. brutto za tą samą objętość są równo 1000zł drożsi, do podanych cen doliczcie transport i montaż w wysokości 1000zł. w moim przypadku wychodzi brutto 4300z fach- betu (ze wszystkim) i 2800 z Radomia( z transportem i włożeniem do dołu, wykopanie i zasypanie dołu we własnym zakresie więc dodaję jakieś 300zł za wykopanie), Plus minus 1000zł różnicy. Chciałbym dać zarobić wielkopolanom ale to jest różnica w wysokości 25%. trochę dużo kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba na razie też przystopuje z szambem, bo trochę dla mnie za wcześnie - jesień najwcześniej albo może wiosna więc zainspirowana akcją tomclava uruchomię podobną akcję później, chyba że gmina zrobi mi kanalizację wcześniej:) Tomclav pisz koniecznie o postępach akcji bo bardzo mnie interesuje jej powodzenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam też, jeśli komuś potrzeba -pracownika na godziny.Jest to pan , który na naszym osiedlu w klinach wykonałjuz sporo czarnej roboty. za godzinę bierze 10 zl. Jeśli komus wyda sie to duzo to zaznaczam , ze jest bardzo wydajny. Oczko wodne 18m2 wykopal mi w 10 godzin. U sasiadow pan z zona rozwozil żwirek na rabatach na calej dzialce, kosił, pracowal przy kopaniu pod fundamenty,kopaniu pod rury, kopaniu pod zbiorniki na deszczowke przy betoniarce, cięciu drewna, rozplantowaniu ziemi po dzialce.Polecam go szczegolnie budujacym sie i mieszkajacym w rejonie wiosek puszczy zielonki, kobylnicy, klinów, kicina, tuczna i innych. to ze wzgledu na to, ze ten pan dojezdza rowerem z kobylnicy. Jego żona wyrywa chwasty, pomaga w ciezszych pracach ogrodowych, sprząta też w domach.Ona bierze 8 zł za godzine. Bardzo ich polecam bo pracuja na naszym osiedlu bardzo solidnie, a to jest ich jedyne zrodlo utrzymania.Rozejrzyjcie sie po dzialkach bo czasem czlowiek nawet nie wie, ze w czyms przydalaby sie pomoc, a komus dzieki temu mozna dac zarobic na chleb. Państwo ci nazywaja sie Wróbel.ich nr tel 883423035. tel zawsze odbiera żona.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do cen itd zobacz mój post powyżej.

 

Poznańskie firmy za te same wielkości to około 4000-4500netto z transportem i włożeniem. przy szambie z Radomia dochodzi Ci koszt koparkowego - jakieś 80zł/h. Ja też się zastanawiam, ale jak kupię z fv to mam zawsze jakiś papier, nie bierzesz od Pana Kazia, który sam kręci beton w betoniarce za domem więc ryzyko nie większe niż w Poznaniu. W poznaniu chwalą fach bet - zadzwoń i porozmawiaj.

 

już jestem po szambie ale czy to poznańskie czy radomskie to proces kopania jest taki sam. Z tego co wiem to firmy te "wkładają" szambo do środka i to jest w cenie, natomiast nie spotkałem sie aby jakiekolwiek kopało dół dla klienta.

faktura czy bez faktury i tak dostajesz certyfikat. Jakoś nie widzę różnicy pomiędzy betonem z radomia a z poznania - nijak tego nie sprawdzisz. Też chciałem dać zarobić wielkopolanom ale 25% (a nawet więcej, najtaniej znalazłem bez faktury za 4,5 tys) zdzierstwo skutecznie mnie zniechęciło.

Skoro kolesiom z Radomia opłaca sie jechać cały kraj z kilkoma szambami to oznacza, że lokalnie tutaj lichwa i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już jestem po szambie ale czy to poznańskie czy radomskie to proces kopania jest taki sam. Z tego co wiem to firmy te "wkładają" szambo do środka i to jest w cenie, natomiast nie spotkałem sie aby jakiekolwiek kopało dół dla klienta.

 

FACH BET robi wszystko ad a do z.

 

Na budowe przyjeżdzają dwa auta na jednym szambo albo dwa na drugim kopara - trzy godzxiny i po robocie.

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FACH BET robi wszystko ad a do z.

 

Na budowe przyjeżdzają dwa auta na jednym szambo albo dwa na drugim kopara - trzy godzxiny i po robocie.

 

Piotr

 

Skoro tak to tylko + dla nich. Minus w różnicy cen, a załatwienie koparki to nie problem - ani czasu ani kosztów (max 2h kopania kosztuje 200 zł).

 

Sorry za sceptycyzm ale lichwa mnie po prostu .... denerwuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaką polecacie dachówkę ceramiczną?

i gdzie najlpiej kupic???

 

jest dużo producentów dachówki - do wyboru do koloru. Jak zwykle wszystko zalezy od tego co Ci sie podoba, ile masz środków, jakieś inne prywatne preferencje, czy chcesz zakładkową, karpiówka etc.

 

Znani producenci to Braas, Ruup, Creaton, Roben, Koramic, Jungmeier - to te bardziej znane firmy. Te droższe to Koramic, Ruup i Creaton.

 

Ja brałem z Dekpolu (ul. Sytkowska 43) - ceny mają dobre ale szwankuje u nich liczenie przy ofercie - w niektórych istotnych pozycjach mówiąc delikatnie dają ciała.

Słyszałem, że ludzie biorą też w Waszdachu w Kórnik – Skrzynki ul. Poznańska 2. Na Obornickiej jest też kilka firm (przed mostem w Suchym Lesie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja coprawda juz wybudowana i mieszkajaca ale ciagle na wykończeniu:) Szukam parapetów zewnętrznych. Czy ktos sie moze orientuje gdzie w Poznaniu lub okolicy jest największy wybór, chodzi mi głównie o parapety kamienne . Od sierpnia wchodzi ekipa z ociepleniem i tynkami wiec jak ie sprawdza to polece:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat szamba z Radomia:

Poki co 2 zdecydowanych na 3 tydzień sierpnia więc jeśli ktoś chce się załapać na ten transport proszę o kontakt ze mną 600373201, Jeszcze jedno szambo wejdzie na samochód.

 

No ludziska, nie ociągać się, bo w naszym transporcie na spółę z tomclavem jest miejsce tylko na jedno dodatkowe szambicho. Nie prześpijcie okazji taniego sprowadzenia polecanego szamba z samego centrum szeroko znanego szambiarskiego zagłębia ... :wiggle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie odnośnie szamba:

czy ta firma również montuje szambo czy tylko "wkłada" do wykopanej dziury???

no i daje jakąś gwarancje czy cos??/

 

do Rodzinnebudowanie: o co ci chodzi z tym zagłębiem że ci nie pasuje? może jakies konkrety???

 

na szambo musi być atest do odbioru budynku na koniec.

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...