Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

szukam bardzo dobrego lcd 37 cali


madzia.a

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 56
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Odpowiedź brzmi. Wszystko zależy czego od niego oczekujesz i w jakich granicach cenowych szukasz...
Mimo że to prawda, to rada raczej mało pomocna. W ten sposób lub podobnie można odpowiedzieć na większość pytań na tym forum. Jednak JoShi już z tobą nie dyskutuje bo widzę, nie obraź się, że masz jakieś głębsze problemy z rozumowaniem na co wskazują m.in. poniższe fragmenty:

 

Wcale nie narzucić, tylko...
..jak sam napisałeś udowodnić. Wszystko jedno.

 

Nigdzie też nie napisałem, że każdy ma kupować to samo
Sam sobie zaprzeczasz. Skoro coś udowadniasz, to znaczy, że jest to "prawda objawiona" którą należy przyjąć.

że zacytuję fragment pewnej piosenki "Po co mam czas tracić na mówienie do ściany, ściana i tak zawsze swoje wie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, no a co z tematem wątku? Który w końcu lepszy, gorszy. Chodzi o marki :)

 

Witam

Monika przeczytaj jeszcze raz mój post -tam jest zawarte wszystko co ci jest potrzebne do zakupu nowego TV . 8) . I nie napisałem tego jako teoretyk lecz praktyk z wieloletnim doswiadczeniem . Płacąc więcej za "niby" lepszy sprzęt kupujesz sobie złudzenia -nie jakośc -ta skonczyła się na początku lat 90-tych niestety . Obserwuje to w rozwiązaniach technicznych wewnątrz odbiorników -nie na zewnątrz .............no chyba ze ktoś woli piękny wygląd . Jego pieniądze jego wybor ,jednak to co napisałem potwierdzi kazdy serwisant z odpowiednim stazem .A marka ? Co z tego ze kupisz Sharpa jak w srodku będzie cała masa Samsunga ,co z tego ze kupisz sobie odtwarzacz CD Denona jak w srodku będzie tandetny mechanizm firmy Sony stosowany w tanich radiomagnetofonach .

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, no a co z tematem wątku? Który w końcu lepszy, gorszy. Chodzi o marki :)

 

Witam

Monika przeczytaj jeszcze raz mój post -tam jest zawarte wszystko co ci jest potrzebne do zakupu nowego TV . 8) . I nie napisałem tego jako teoretyk lecz praktyk z wieloletnim doswiadczeniem . Płacąc więcej za "niby" lepszy sprzęt kupujesz sobie złudzenia -nie jakośc -ta skonczyła się na początku lat 90-tych niestety . Obserwuje to w rozwiązaniach technicznych wewnątrz odbiorników -nie na zewnątrz .............no chyba ze ktoś woli piękny wygląd . Jego pieniądze jego wybor ,jednak to co napisałem potwierdzi kazdy serwisant z odpowiednim stazem .A marka ? Co z tego ze kupisz Sharpa jak w srodku będzie cała masa Samsunga ,co z tego ze kupisz sobie odtwarzacz CD Denona jak w srodku będzie tandetny mechanizm firmy Sony stosowany w tanich radiomagnetofonach .

 

pozdrawiam

 

Nawet jeżeli by tak było to co powiesz o lodówkach, kuchenkach, mikrofalach, pralkach itp.

Można, by powiedzieć w sumie to samo - obojętnie jaką się kupi będzie dobra na parę lat, a jednak ludzie wybierają te, a nie inne...

To samo pewnie tyczy TV. Ja nie chcę TV ładnego, nie chcę też drogiego, chcę dobre! I nie wierzę, że te za 1500 i te za 4000 są takie same od środka. To tak jak z tymi drzwiami antywłamaniowymi na forum "Wymiana doswiadczeń" :D

 

Mnie średnio interesuje ten wątek i tak kupię Philipsa ale chciałam poczytać opinie ludzi, którzy kupują inne TV. Chciałam poczytać dlaczego wybierają akurat Sharpa zamiast Philipsa lub Samsunga zamiast Sony. Niestety tego tu nie przeczytałam.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Monika ,jesli nie wierzysz to .....masz pecha .Twoje pieniądze ,twój wybór . Nie mam czasu wiecej przekonywać o tym o czym wiem od paru lat . Przekonasz sie sama .A swoją droga to dziwne to forum jednak jest . Ktos pyta o cos ,kilka osób ,nie wiem moze jedna ,odpowiada popierając swoja wypowiedź najbardziej rzetelnymi doświadczeniami ( no bo któż powie wiecej o samochodach niż mechanik samochodowy ) a tu na koniec słyszysz człowieku - NIE WIERZĘ CI ...........

Nie wierzysz ? To zapytaj sprzedawcy ,on ci doradzi "najlepiej".

I na koniec dygresja . Jak myślisz co siedzi w srodku taniego TV i drogiego TV ? Najczęściej to samo lub prawie to samo . A wiesz dlaczego ? Bo tani producent kupuje cześci z których składa telewizor w tym samym miejscu co drogi producent . Po prostu tani producent nie produkuje ani układów scalonych ,ani matryc bo nie ma do tego zaplecza ani doświadczenia ,ani pieniędzy . On zrobi sam ,gorsze obudowy , gorsze klawisze,podstawki ,piloty ,pudełka itp .-i tym sie różnią te telewizory . Ale ja do kupowania najtańszych TV nie namawiam . Namawiam do zakupu TV ze sredniej półki bo tu już nie ma żadnych różnic.

Zycze miłego zakupu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie średnio interesuje ten wątek i tak kupię Philipsa ale chciałam poczytać opinie ludzi, którzy kupują inne TV. Chciałam poczytać dlaczego wybierają akurat Sharpa zamiast Philipsa lub Samsunga zamiast Sony. Niestety tego tu nie przeczytałam.

No więc ja napisałam dlaczego. Na podstawie pewnych kryteriów wybraliśmy wstępnie trzy modele. Bardzo miły pan przytaszczył je do mojego domu, cierpliwie podłączał moje sprzęty i porównywaliśmy jak poszczególne sztuki radzą sobie w moich warunkach i czy spełniają wymagania. Jeden odpadł w przedbiegach bo w ogóle nie radził sobie z dostarczonym sygnałem. Drugi odpadł w bezpośrednim starciu bo jednak okazało się że radzi sobie nieco gorzej niż ten który wybraliśmy. Choć od biedy moło by ujść. Został ten, który sprawował się najlepszy. Nie byliśmy nastawieni na konkretną markę. Tak wyszło.

 

Może to przypadek, ale ten, który w ogóle sobie nie poradził był składany w Polsce. Dwa pozostałe w Japonii.

 

A w teorię Darka najnormalniej nie wierzę. Elektronika ma to do siebie, że nawet jak poszczególne podzespoły schodzą z tej samej taśmy to są później testowane i dzielone na sorty. Bo to są procesy nie w pełni kontrolowane i nawet poszczególne diody w tym samym procesie produkcyjnym wychodzą różne. Ten sam producent na tej samej linii produkcyjnej wytwarza układy bardziej i mniej sprawne a więc tańsze i droższe. Taka jest niestety technologia. I to, ze podzespoły pochodzą od tego samego producenta jeszcze niczego nie wyrokuje.

 

Prosty przykład. Procesor komputerowy. Dlaczego na rynek trafiają procesory z jednej rodziny o różnych częstotliwościach? Nie dlatego, że producent tak sobie wymyślił tylko dlatego, że tak wyszło. Niczym się od siebie nie różnią, ale jedne mogą pracować szybciej a inne nie. Mimo, że pochodzą z tego samego cyklu produkcji. No i te co się nie udały sprzedawane są jako wolniejsze i tańsze. Proste, nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Prosty przykład. Procesor komputerowy. Dlaczego na rynek trafiają procesory z jednej rodziny o różnych częstotliwościach? Nie dlatego, że producent tak sobie wymyślił tylko dlatego, że tak wyszło. Niczym się od siebie nie różnią, ale jedne mogą pracować szybciej a inne nie. Mimo, że pochodzą z tego samego cyklu produkcji. No i te co się nie udały sprzedawane są jako wolniejsze i tańsze. Proste, nie?

 

Witam

 

No tutaj to juz kolega rozśmieszył mnie do łez ............

Będe się smiał z tego przez tydzień ...

Gratuluje znajomości tematu . Prosimy o wiecej takich fachowych porad . :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tutaj to juz kolega rozśmieszył mnie do łez ............

Będe się smiał z tego przez tydzień ...

Gratuluje znajomości tematu . Prosimy o wiecej takich fachowych porad . :o

Cieszę się, że przyprawiłam kogoś o dobry nastrój. Szkoda, że wypowiedź taka jakaś niemerytoryczna. A znajomość tematu tak się składa, że mam, bo tego typu technologie znam od kuchni a nie z opowieści handlowców, ale co ja Ci będę tłumaczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tutaj to juz kolega rozśmieszył mnie do łez ............

Będe się smiał z tego przez tydzień ...

Gratuluje znajomości tematu . Prosimy o wiecej takich fachowych porad . :o

Cieszę się, że przyprawiłam kogoś o dobry nastrój. Szkoda, że wypowiedź taka jakaś niemerytoryczna. A znajomość tematu tak się składa, że mam, bo tego typu technologie znam od kuchni a nie z opowieści handlowców, ale co ja Ci będę tłumaczyć...

 

Nie tłumacz już ......proszę .........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodbniej zdecyduje się na Sony Bravia KDL-40W4000.

Ma świetne opinie na ceneo, podobno bardzo dobry tv :D

Chociaz przyznam ze troche się boje tej wielkosci :o

 

Zastanawiam się jeszcze jak to jest z tą 5 letnią gwarancją. wiem, ze promocja się własnie skończyła. Czy warto na nia czekać? czy często jest powtarzana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony ma niewątpliwie dobre produkty, ale generalnie "jedzie" jeszcze na opinii z czasów Pewexu - dlatego wiele osób słysząc "Sony" kojarzy markę z najwyższą półką. Tak samo jak Volkswageny... te "jadą" na marzeniach narodu z czasów PRL :lol:

 

A w międzyczasie wiele się zmieniło... I warto dobrze rozejrzeć się po rynku, bo naprawdę wybór jest spory.

 

A wracając do telewizora.

Jeśli lubisz markę Sony - może zastanów się nad wyborem "następcy" wspomnianego przez Ciebie modelu - mianowicie KDL-40W4500.

 

Najlepiej jednak - tak jak już ktoś wspominał - jest "przegryźć się" przez forum

http://www.hdtv.com.pl/forum/forumdisplay.php?f=4

Uważaj tylko, bo jak się mocno wgłębisz w to forum - dojdziesz do wniosku, że jednak lepszą jakość obrazu daje plazma... Wiele osób wchodzio na to forum szukając LCD, a ostatecznie kupowało plazmę... I co najlepsze - była to dobra decyzja 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...