Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINEK Z PŁASZCZEM WODNYM - podstawowe pytania


pavelamen

Recommended Posts

Mam kilka pytania do Szanownych Forumowiczów na temat kominka z płaszczem wodnym?

 

Planujemy w domu mieć piec gazowy kondensacyjny lub zwykły oraz kominek z płaszczem wod.

 

Kominek będzie raczej dodatkowym źródłem ogrzewania (choć z parę lat to kto wie co Pan Putin wymyśli a ze w lesie dom to o opal będzie łatwiej :D )

 

Chcemy kominkiem ogrzewac C.O i CWU

 

a teraz do rzeczy:

 

- czy Kominkiem można grzać tylko CO bez CWU - jak wygląda wtedy kwestia jak chcemy w lato rozpalić kominek czy grzejniki wtedy tez muszą grzać (raczej głupi pomysł) czy jest opcja "wyłączenia" płaszcza.

 

- czy przy naszym rozwiązaniu potrzebny jest jakiś zbiornik (bo musze ewentualnie rozplanować na niego miejsce)

 

- możne ktoś wybrał podobny sposób grzania i ma już za sobą ciężki czas poszukiwań informacji i mógłby się nimi podzielić. Jakiś ogólny schemat połączeń urządzeń bez modeli i marek urządzen.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek może grzać CO bez CWU.

W kominku nie można wyłączyć płaszcza wodnego.

Jak chcesz raz na czas zapalić w lecie to niestety musisz mieć jakiś odbiór ciepła: np. zostawione odkręcone grzejniki w łazienkach lub wpięty kominek w zasobnik CWU.

 

Np. duży bufor :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc!.Ja takze mam kominek z pw makroterm+kondensat wolf +zasobnik cwu sprawuje sie bardzo dobrze jak na razie.mozesz grzac z kominka tylko cwu,lub tylko co,lub tylko podlogowke wszystko zalezy od instalatora ktory bedzie to wszystko laczyl do kupy.u mnie jak wspomnialem dziala bez zarzutow.natomiast jesli kominek bedzie uzywany od swieta szkoda kasy na plaszcz wodny jakby nie bylo to taka mala druga kotlownia mam na mysli kominek.decyzja nalezy do Ciebie .pozdrawiam ustka. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc!.Ja takze mam kominek z pw makroterm+kondensat wolf +zasobnik cwu sprawuje sie bardzo dobrze jak na razie.mozesz grzac z kominka tylko cwu,lub tylko co,lub tylko podlogowke wszystko zalezy od instalatora ktory bedzie to wszystko laczyl do kupy.u mnie jak wspomnialem dziala bez zarzutow.natomiast jesli kominek bedzie uzywany od swieta szkoda kasy na plaszcz wodny jakby nie bylo to taka mala druga kotlownia mam na mysli kominek.decyzja nalezy do Ciebie .pozdrawiam ustka. :D

 

 

zdecydowani jesteśmy na kominek jako kotłownie mała w salonie, ze względów

oszczedności bo w lesie drewno raczej zawsze będzie.

 

czy dobrze rozumiem,(chcemy miec czesc podłogowke, czesć kaloryfery i CWU), że instalator robi taki system ze jest "wajcha" sie się przełącza gdzie kominek ma oddawać ciepło : do podłogóki, do kaloryferów lub do zbiornika na wode?

 

ps. dla nastroju zamiast kominka zawsze można nakleić wielka fototapete z rajska plaża w sypialni i tam zapraszać zonę lub jej koleżanki :))))))))))

 

 

 

http://images36.fotosik.pl/59/01656dba17e05bfa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bufor? czyli zbiornik na wodę?

 

orientuje się ktoś ile taki zbiornik na 200 - 300 l utrzymuje temperaturę?

 

tz czy można zagrzać wodę na zapas?

 

 

Można zagrzać na zapas. Jak długo utrzymuje to zależy od odbioru ciepła i izolacji zbiornika. 200-300 litrów to nie za dużo w kontekście bufora do kotła CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dobrze rozumiem,(chcemy miec czesc podłogowke, czesć kaloryfery i CWU), że instalator robi taki system ze jest "wajcha" sie się przełącza gdzie kominek ma oddawać ciepło : do podłogóki, do kaloryferów lub do zbiornika na wode?

Nie Dokładnie ale tak . A to dlatego że podłogówka ma swój regulator i po prostu skręcasz sam ręcznie - reszta odpowiednimi "wajchami" instalator Ci pomontuje - tylko od razu powiedz mu co chcesz. Ja tak właśnie mam tj kominek + piec węglowy - jedyny minus - to dwie pompy ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytania do Szanownych Forumowiczów na temat kominka z płaszczem wodnym?

 

Planujemy w domu mieć piec gazowy kondensacyjny lub zwykły oraz kominek z płaszczem wod.

 

Kominek będzie raczej dodatkowym źródłem ogrzewania (choć z parę lat to kto wie co Pan Putin wymyśli a ze w lesie dom to o opal będzie łatwiej :D )

 

Chcemy kominkiem ogrzewac C.O i CWU

 

a teraz do rzeczy:

 

- czy Kominkiem można grzać tylko CO bez CWU - jak wygląda wtedy kwestia jak chcemy w lato rozpalić kominek czy grzejniki wtedy tez muszą grzać (raczej głupi pomysł) czy jest opcja "wyłączenia" płaszcza.

 

- czy przy naszym rozwiązaniu potrzebny jest jakiś zbiornik (bo musze ewentualnie rozplanować na niego miejsce)

 

- możne ktoś wybrał podobny sposób grzania i ma już za sobą ciężki czas poszukiwań informacji i mógłby się nimi podzielić. Jakiś ogólny schemat połączeń urządzeń bez modeli i marek urządzen.

 

pozdrawiam

Witam jak masz pytania to pytaj na moim wątku link w stopce 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...