Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaka wysokosc polozenia wlotu do komina z kominka ?


Pagin

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 46
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 years później...
...Jednak górna krawędź rury dymowej powinna wchodzić w komin na wysokości co najmniej 35cm od sufitu, aby starczyło miejsca na komorę dekompresyjną, która izoluje cieplnie sufit od kominka. ...

 

Właśnie się zorientowałem że u mnie fachowcy zrobili wejście do komina ok 10 cm od sufitu, praktycznie pod samym sufitem. Strop lany, monilityczny.

Orientujesz się może czy będę miał problemy z np. przegrzewaniem stropu bez komory dekompresyjnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zorientowałem że u mnie fachowcy zrobili wejście do komina ok 10 cm od sufitu, praktycznie pod samym sufitem. Strop lany, monilityczny.

Orientujesz się może czy będę miał problemy z np. przegrzewaniem stropu bez komory dekompresyjnej?

Zwentyluj kominek zgodnie z zasadami (instrukcja montażu wkładu) i daj na sufit podwójną izolację z płyt krzewnianowo wapniowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...daj na sufit podwójną izolację z płyt krzewnianowo wapniowych.

 

Wełna ma chyba mniejszą przenikalność cieplną - może lepiej wełnę?

Myślałem też nad takim rozwiązaniem (rysunek z painta, przepraszam za wartości artystyczne :)

kominek.jpg

Rzut (przekrój) z boku:

Różowe - płyty krzemianowo wapniowe

Pomarańczowe - rura spalinowa izolowana wełną żeby jak najmniej oddawała do górnej pseudo-komory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak:

 

- albo fachowo przenieś wylot spalin o jeden segment komina niżej (zestaw naprawczy do komina) - firmy biorą za taki zabieg ok. 800-1000zł

- albo posłuchaj Piotra i żadnej WEŁNY - chyba że chcesz za rok rozbierać obudowę i przerabiać, jak Twoja super osadzona wełna się rozpadnie

 

Podwójny krzemian na strop nie przepuści więcej aniżeli 30-35 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób tak:

 

- albo fachowo przenieś wylot spalin o jeden segment komina niżej (zestaw naprawczy do komina) - firmy biorą za taki zabieg ok. 800-1000zł

- albo posłuchaj Piotra i żadnej WEŁNY - chyba że chcesz za rok rozbierać obudowę i przerabiać, jak Twoja super osadzona wełna się rozpadnie

 

Podwójny krzemian na strop nie przepuści więcej aniżeli 30-35 stopni.

 

Albo posłuchaj zduna i daj Sobie pobudować piec z wizja ognia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...