Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Czy takie ocieplenie poddasza wystarczy ??


Tomek_1974

Recommended Posts

No jeśli kupujesz domki:

http://forum.muratordom.pl/post3279742.htm#3279742

na licytacjach komorniczych czyli chcesz budować swoje szczęście na cudzej krzywdzie to nie oczekuj teraz cudów.

Oliwa nie żywa ale zawsze sprawiedliwa!

Większych bzdur nie czytałem :roll: A może to był oszust, który nie płacił podatków i dorobił się "na lewo"... :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko skoro ktoś coś sprzedaje legalnie, na dodatek w atrakcyjnej cenie to gdzie jest coś nagannego ?

Nie kupi ten to inny klient.

A jak mieszkania można wykupić za symboliczną złotówkę, te same za które niedawno musieli ludzie zapłacić duże pieniądze, to co też nie wykupić bo to nie moralne ?

Widzę, że nie widzisz w tym nic złego, że gro osób może lub mogło wykupić mieszkania za złotówkę.

Tyle tylko, że za to jeśli nawet nie ty czy ja zapłacę to z pewnością nasze dzieci. Ale co tam skoro młode są no nie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczepić się trzeba do "systemu" i komornika a nie od gościa, który chce gdzieś mieszkać

Owszem czepiam się chorego systemu ale od czegoś trzeba zacząć.

A autor postu wręcz pisze:

Dom, który kupiliśmy pochodził z llicytacji komorniczej ...Wszystko działa jak należy, nic się nie sypie,nic nie wyłazi......

Czyli miałem ZAJEBISTE SZCZĘŚCIE !!! czego i innym nabywcom życzę

a ja tu powodu do chwalenia się takim stanem rzeczy nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaaaa..... Komornik do spółki z przyszłym kupującem podstępem a wręcz groźbą wpychali przyszłemu bankrutowi kredyty i pożyczki hipoteczne... Na koniec podstępem namówili media markt na raty zero procent i niczego nieświadomy przyszły bankrut zakupił sobie wypasioną lodówkę sajd baj sajd oraz kino domowe z wilelką plazmą.

 

A potem jak zobaczył że jego pensja nie stracza na opłacenie rat to sie zadziwił. A ONI tylko na to czekali. Niegodziwcy.

 

Jestem za tym żeby wszystkie niespłacone pożyczki umażać. I żeby bogaci je spłaacali. Pan Orko na pewno sie dorzuci. Bo taki solidarny jest. Dobry dla ludu. Nie myślałeś żeby zostać politykiem? Jednemu udało się na tym wypłynąć. Ba - opalił sie i zostałe wicepremierem.

 

Rozważ Waść czy nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeśli kupujesz domki:

http://forum.muratordom.pl/post3279742.htm#3279742

na licytacjach komorniczych czyli chcesz budować swoje szczęście na cudzej krzywdzie to nie oczekuj teraz cudów.

Oliwa nie żywa ale zawsze sprawiedliwa!

Większych bzdur nie czytałem :roll: A może to był oszust, który nie płacił podatków i dorobił się "na lewo"... :-?

 

Orko, a z Tobą wszystko ok ?? :o zazdrość przemawia, czy zwykła głupota ?

 

Broker - brawo :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę jaka "solidarność".

Odpowiem wam za jednym zamachem cytując perełkę:

Licytacja to normalna sprawa. ...

Oczywiście nikomu tego nie życzę.

ot taka to "normalna" sprawa.

 

 

Rwanie zęba tez nie jest przyjemne, acz czasem niezbędne

 

 

 

Masz traumę, coś Ci zlicytowali ?? oj biedny miś :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę jaka "solidarność".

Odpowiem wam za jednym zamachem cytując perełkę:

Licytacja to normalna sprawa. ...

Oczywiście nikomu tego nie życzę.

ot taka to "normalna" sprawa.

a o odpowiedzialności za własne czyny to słyszałeś?

Licytacja jest zwykle konsekwencją braku tejże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż maleczko dopraszasz się specjalnego traktowania więc proszę:

http://forum.muratordom.pl/post3864487.htm#3864487

:

bo ja juz tak srednio rozwinięta jestem, czas się z tym pogodzić 8)

 

:lol: :lol: :lol: :lol:

 

 

żenujące :-? ale jak argumentów brak :roll:

 

no to powiesz co Ci zlicytowali, czy jeszcze jekieś moje żarciki wywleczesz :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Odpowiem wam za jednym zamachem ...

 

Gdybyś to zrobił za jednym zamachem to może by to miało jakiś sens ale Ty machasz swoimi palcami po klawiaturze całkiem bez sensu! :roll: . Myślałem, że to tylko zawiść. Z niepokojem spytam tylko czy aby dobrze się czujesz i czy w domu wszyscy zdrowi? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu

 

 

Z jednej strony, skoro mam pustkę powietrzną to nie powinno być widać kaloryferów, a z drugiej, skoro je wida, to możej est sens obłożyćdom styropianem...

Myślisz prawidłowo, tylko ta pustka jest źle wykonana i przez to nie stanowi żadnej izolacji. Ma pełno dziur i tam hula wiatr - moim zdaniem to lepiej aby jej nie było. Obłożenie styropianem a nawet otynkowanie załatwi mankament w tym miejscu. można też ją wypełnić odpowiednim materiałem izolacyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu

 

 

Z jednej strony, skoro mam pustkę powietrzną to nie powinno być widać kaloryferów, a z drugiej, skoro je wida, to możej est sens obłożyćdom styropianem...

Myślisz prawidłowo, tylko ta pustka jest źle wykonana i przez to nie stanowi żadnej izolacji. Ma pełno dziur i tam hula wiatr - moim zdaniem to lepiej aby jej nie było. Obłożenie styropianem a nawet otynkowanie załatwi mankament w tym miejscu. można też ją wypełnić odpowiednim materiałem izolacyjnym.

 

Tak jak w treści jeżeli jest tak jak opisałeś przyczyn strat ciepła moze być wiele:

 

1. ściany warstwowe wykonywane w okresie lat 80 tych mają wiele niedoróbek, jak w tekście wyżej nie wiadomo co jest w tej pustce jaki jest jej stan, jeżeli nie decydujesz się na docieplenie zew warto pomysleć nad wtłoczeniem granulatu

 

2. zrozumiałem, że na stropie pomiędzy poddaszem a I piętrem na podłodze jest rozłożona wełna gr 20 cm nie jest to szczyt ale spełnia min

 

3. warto sprawdzić jak wygląda temat okien

4. ktoś wcześniej wspominał jak jest docieplony wieniec no właśnie jeżeli tam jest ściana warstwowa nie wiadomo co jest pomiędzy wieńcem, myśle że nic ciekaweo jest wieniec i dokotwiona ściana zew

 

5. sądze, że skoro na ścianie zew pojawiają się wyraźnie kształty pustaków, widoczny kaloryfer to znaczy, że punkt rosy zamist smigać w pustce powietrznej śmiga w warstwie zewnętrznej przegrody

 

6. warto zainteresować się też elementami cokołu, podłogi jak tam temat wygląda

 

7. warto zainteresowac się też ważną a czesto pomijaną sprawą czyli wentylacją czy oby tam nie ma za dużych strat

 

6. ja bym docieplił budynek do samej góry ściany czyli do wysokości pomiędzy krokwiami, dołożył 5 cm wełny na strop nieużytkowego poddasza to na poczatek i obserwował co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę jaka "solidarność".

Odpowiem wam za jednym zamachem cytując perełkę:

Licytacja to normalna sprawa. ...

Oczywiście nikomu tego nie życzę.

ot taka to "normalna" sprawa.

 

Kolego, jak masz jakiś problem z licytacjami komorniczymi, to zmień tabletki, albo łykaj tylko połowę dawki.

Dom kupiłem za zarobione przeze mnie i opodkatkowane pieniądze i nikogo przy tym nie okradłem/skrzywdziłem/oszukałem.

Tyle w temacie licytacji... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz mostki na nie ocieplonych wieńcach stropów ?

 

Moja sugestia : zorganizuj sobie termowizję lub jeszcze lepiej na własność, na lata zakupić pirometr z podziałką 0,1 st.C i optyka min 1:10 (200-300zł) i "pstrykaj" po narożach, podlogach, sufitach, scianach. Wtedy masz większe szanse znalezienia słabych stron Twojego domku.

 

Darek63

 

Czy kolega mógłby przybliżyć powyższą metodę np z konkretnym przykładem i ceną pirometru ?? Nie kumam stwierdzenia "optyka min 1:10".

 

Ciekaw jestem kosztów bo jak sądzę do amatorskiej metody znalezienia "dziury w całym" skąd wieje chłodem pewnie by wystarczyło (mam nadzieję że w rozsądnych kosztach) bo kamery termowizyjne to chyba poziom nie setek a tysięcy.

 

 

pozdr.

zebacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...