Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kominki FONTE FLAMME - opinie


Gość demjan

Recommended Posts

Gość demjan

witam, jestem na etapie wyboru wkladu kominkowego majacego ogrzewac caly dom. Z duzym zaciekawieniem przeczytalem wszystkie opinie na temat kominkow Tarnawa.

Chcialbym zapytac o zdanie na temat kominkow FONTE FLAMME, wiele slyszalem o tych wkladach,

bede wdzieczny za kazda informacje, pozd

 

demjan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fonte Flam to jeden z najgorszych wkładów dostepnych na rynku. Cienizna z idiotycznym sposobem spalania , jakies szparki w ruszcie. Szyba czarna po 20 minutach palenia. Te szyby samoczyszczace to kicha. Model o szybie 88cm i podawanej mocy 28kw !!!!! jest ciepły po "łyknieciu" taczki drewna, i napewno nie 28kw. Ale są FIRMY co na forum opychają C O S I E D A . Panie Forest proponuje sklep internetowy zamiast "porad za darmo". Ostatnio zaschalał Pan Tarnave, czy pana "miłość" do marki zależy od aktualnego zainteresowania kupnem wybranego modelu wkładu ? Oferuje Pan wszystko co jest na rynku??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosciu...przesadzasz....

 

 

Forest musze stwierdzic udziela opinii na kazdy wkład....i nie kaze Tobie kupic akurat tego czy innego....sama korzystałam z jego porad....a mimo to kupiłam inny wkład..podobno tez nie zły....

 

zaloguj sie....nie tak anonimowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ty masz jakis wkład z odrzutu ( albo kopię piracką )bo ja w domu mam wkład 18kW i wcale nie narzekam-palę od jesieni do póżnej wiosny prawie naokrągło - popiół wywalam raz na miesiąc- z popielnika nie korzystam i nic z niego nie wyrzucam bo to jakaś dziwna atrapa ( ale w niczym nie przeszkadza ). Szybę czyściłem w poprzednim sezonie jeden raz i to przed przyjazdem teściowej ( paliłem czym sie dało )- potwierdzam ,że z całej powierzchni przezroczyste jest około 80% powierzchni ale widzę co za zabawę mają ludzie u których nie ma szyby z pirolizą to wolę ciągle widzieć 80% wnętrza niż codziennie 100%ale po własnoręcznym czyszczeniu. W tym roku pale wyłacznie suchym drewnem brzozowym i po 15 min . od rozpalenia w pokoju gdzie jest zainstalowany kominek jest ciepło. Aha - powierzchnia mojuej chatki to 200m2 i rozprowadzenie ciepła grawitacyjnie ( jednak ze względu na długość niektórych przewodów teraz zrobiłbym jakieś dodatkowe mechaniczne wspomaganie ciągu w rurach rozprowadzających ciepło ). To co mi się nie podoba to śmieszna rączkia do otwierania wszybrów w kominku i niedawno zaczęło ciężko chodzić cięgno od jednego z szybrów. Ogólnie jestem zadowolony ale nie mam porównania z innymi kominkami . Z tego co o nich czytam to chyba bym sie zdecydował na Tarnawę ale to tylko takie gdybanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na naszym rynku naliczyłem ok. 30 firm produkujących wkłady kominkowe.

Najlepszej nie ma.

Ale w ofercie każdej można znaleźć wkłady zarówno mniej udane, jak i te, którym nie można zarzucić nic zarówno pod względem technicznym, jak i użytkowym.

Twierdzenie że jakaś firma jest do bani na podstawie "znajomości" jednego modelu wkładu może świadczyć tylko o niewiedzy wypowiadającego się w tym względzie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popiół raz na miesiac?? Komu takie kity wciskasz?? "Ktoś" podawał podobne sensacje o paleniu 48 godzin z jednego zaladunku drewna... To o wybieraniu popiołu co miesiac to podobna bujda na resorach. A FN opyli wszystko co da sie opylić. W środe byłem w Orzeszu szukałem pewnej firmy znanej z internetu, efek ?? " Panie jaka firma od kominków?" , "Jaki XY ?" . Orzesze to mała wioska i wszyscy tam sie znają. Ale w internecie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Słabo szukałeś.

Mogłeś zapytać Burmistrza, albo Policję, może też Straż Miejską, albo chociaż żula spod sklepu. Z piątaka powie Ci wszystko co chcesz.

Mogłeś zadzwonić to bym powiedział jak dojechać.

Mimo wszystko pozdrawiam.

Jak się nazywasz ? - bo zapomniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wkłady dobre, ale drogie.

Najciekawsze (o przystępnej cenie) propozycje wg mnie to seria Clairflam (bardzo się klientom podobają) z trzema wielkościami (szer.68, 78 i 88 cm), możliwością podłączenia czerpni powietrza z zewnątrz i bardzo ciekawym rozwiązaniem szybra połączonego z deflektorem (pionowy deflektor). Dobrą wypadkową ceny, wyglądu i dobrej jakości jest najtańszy model Flashvision. Totalvision - to jedna z nielicznych "pryzm" na rynku z francuską klasyfikacją CSB (ogień ciągły).

No i na "deser" Splendiflam pozwalający robić nawet okrągłe kominki (drzwiczki obrotowe i ciekawe wykończenie wnętrza). Oprócz nich jeszcze inne modele - wudziałeś ich stronę?

Najczęściej mi "idą" Clairflam 685 - duża powierzchnia szyby, duża moc przy standartowej wielkości i ozdobny wygląd przy jego całkiem dobrej cenie (nieco ponad 2 tys. zł) to jego atuty.

Ciekawą ofertą jest montowany do nich ruszt wodny do CO i wody użytkowej.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od miesiące użytkuję Clairflam 685. Sprawdza mi się możliwość doprowadzenia powietrza z zewnątrz, szyba z pirolizą, po 3 tyg palenia faktycznie widoczność 80% a nie 20% jak u znajomych w markowym kominku ze zwykłą szybą. Najbardziej podoba mi się bardzo duży zakres regulacji zarówno szybrem jak i niezależnie dwoma wlotami powietrza. Paląc mokrym drewnem i trochę resztami drewna z budowy czyszczę go raz na 2 tyg.

Na razie jedyną wadą która wyszła to jest niewielkie opuszczenie się drzwiczek. Mam nadzieję że firma monterska mi to poprawi, jak nie to będę reklamował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montowałem [w zasadzie poprawiałem podłaczenie ] i robiłem obudowe z kafla na modelu 880 . Wielka szyba i wszystko. Podawana moc tego modelu to podobno 28kW , realna raczej sporo w dół . Człowiek palacy w tym wkladzie [w zastepstwie wlaściciela] mówił o sporych ilosciach drewna na jeden zaladunek ale i wklad jest ogromny. Budowa wkladu ? raczej bez rewelki ale ta szyba!! W pomieszczeniu ok 60 [ ???] metrów i wysokim na dwa pietra przy zabudowie na prawie 3m to ciekawa propozycja. Brakowalo mi kurtyny i odpowiednio wielkiej góry do tak ogromnego wkladu. Szyba naparowana - samoczyszczaca. Efekt ogólny po tygodniu pracy całkiem dobry. Acha dodalismy radiator aby dokrecić mocy , wyjście spalin ma fi 270!!! Uwaga naodpowiedni komin !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rml2(dwa )

Z anonimem ciężko0 sie dyskutuje- właśnie przymierzam sie po około 1,5 miesiąca do wywalenia popiołu ale paląc porządnie rocznyą brzozą zawsze jak wracam z pracy po połóudniu mam żar i nie chce mi sie tego wyciągać i rozrzucać po podwórku bo jeszcze coś podpalę i zaświnię trawę. Oczywiście ,że ze względów estetycznych można wywalać żar codziennie - tylko po co - tutaj dyskutujemy o funkcji grzewczej przede wszystkim - no wizualna tez jest ważna. Na podstawie swojego kominka podkreslam jeszcze raz ,że raz w miesiącu wywalam popiół a to ,że w tym miesiący przekroczyłem limit czasowy to wina mojego lenistwa . Jakoś gośc COSIEDA krytykujący wszystko przymknął się co do czyszczenia szyby z pirolizą - szyby nie chcę i nie muszę czyścic - 80% widoczności w zupełności mi wystarcza. Jeżeli on ma byc może coś skopane czy ( jak juz piosałem ) wkład "piracki" to jego zmartwienie ale niech nie szkaluje innych opinii i osób.

 

PS. Zapomniałem się zalogować -rml2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

użytkowuję FF830 z pompą, chodzi super i spoko grzeje ponad 160m2,paliłem wszystkim - tzn mokrym drewnem po budowie z gwoździami i szyba tylko w rogach była zabrudzona jakieś 20%, wkład jest duży, mokre drewno wypala się po ok 4h a such brzoza trzyma ponad 7h.

brak usterek po miesiącu ciągłego palenia,

aha cały montaż wykonała sprawdzona ekipa,

cena obecna tego pieca to ok.4,800 PLN,

polecam i pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...