Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze


Recommended Posts

Wykonaliśmy drenaż wokół domu oraz odprowadzenie deszczówki :wink:

 

Napisz jak robi się to cudo - ładnie proszę :) tzn w jakiej odległości od domu, na jakiej głębokości, jakie spadki i gdzie odprowadzona jest woda etc. Nas czeka to samo i znów niestety w wersji "zrób to sam". W dodatku nie mam żadnego rowu i chyba trzeba będzie kopać studnię chłonną :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 112
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

:p Co do drenażu to u nas również była to praca samodzielna. Szanowny małżonek spisał się na medal. Jutro dopytam o szczegóły ale... Drenaż jest wokół domu w odległości 2m. Rowki do drenażu wykopał katapiler tak samo studnię - na 6 kręgów myślimy, że to wystarczające! Ostatnio bardzo pada i woda utrzymuje się na poziomie 5 kręgu. Studnia jest miejscem odprowadzenia deszczówki z dachu!!! Jeśli chodzi o kwestie techniczne to spód rowków wysypany był drobnym kamykiem na to włóknina, rura drenująca zawinięta w włókninę i na to również kamyczek. I wszystko w kierunku studni. Wiem, że spady też się tam pojawiły... :wink: Dopytam i opiszę!!! :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:p Co do drenażu to u nas również była to praca samodzielna. Szanowny małżonek spisał się na medal. Jutro dopytam o szczegóły ale... Drenaż jest wokół domu w odległości 2m. Rowki do drenażu wykopał katapiler tak samo studnię - na 6 kręgów myślimy, że to wystarczające! Ostatnio bardzo pada i woda utrzymuje się na poziomie 5 kręgu. Studnia jest miejscem odprowadzenia deszczówki z dachu!!! Jeśli chodzi o kwestie techniczne to spód rowków wysypany był drobnym kamykiem na to włóknina, rura drenująca zawinięta w włókninę i na to również kamyczek. I wszystko w kierunku studni. Wiem, że spady też się tam pojawiły... :wink: Dopytam i opiszę!!! :p

 

Dzięki za opis i czekam na resztę szczegółów. O zawijaniu rury jeszcze nie doczytałem, a wydaję się że to dobra metoda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam!!! Gratuluję dobrego wyboru płytek do kuchni :D Nasz kafelkarz bardzo się cieszył, że nie musiał kłaść płytek 10x10 :wink: A projekt Tymka też mieliśmy na oku, nasza oliwka na pierwszy rzut oka to Tymek z doklejonym garażem. Pozdrawiam.

 

P.S. Niestety w pracy jestem i nie wszystkie zdjęcie widzę, dlatego wpadnę z wizytą później :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

:p Tak fornirowane.

Drenaż. postaram się dopaść męża ale ostatnio się mijamy ja mam wolne wakacje a on biedak praca - działka do domu wpada na jedzenie i spanie. Może w niedzielę razem tu przysiądziemy i coś wystukam. W każdym razie drenaż się sprawdza. Na działce nie stoją już gigantyczne kałuże! Pozdrawiam :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...