Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Komentarze do dziennika Badji


Recommended Posts

Witam Badija!

Jesli pozwolisz bede sie przygladal postepom w budowie... masz bardzo zdroworozsadkowe podejscie do sprawy wiec moze i ja sie czegos naucze :)

 

Jesli chodzi o zalozenia domku, to pare rzeczy mamy podobnych (duze okna, garderoby, pomieszczenia gospodarcze, brak "wynalazkow"), ja jeszcze polozylem nacisk na "bezobslugowwosc", nawet kosztem wygladu... (2 lewe raczki :)

niestety daszek w moim Tymianku jest skomplikowany jak cholewa (choc i tak wywalilem 1 lukarne)

no nic, powodzenia!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Kurcze jaki fajny dziennik z jeszcze fajniejszym domem :) Dopiero dziś Was znalazłam.

Bardzo podobne masz Badija podejście koncepcyjne do mojego. Min. odnośnie wielkości pomieszczeń. Mnie wiele osób pyta czemu pokoje mam takie ogromniaste (poza jednym 14m) twierdząc, że to strata metrów i można było zrobić po 11m :-?

Mam też zaprojektowany dom z oranżerią, ale będzie ona wykonana normalnie w bryle domu z ogromnymi przeszkleniami z tradycyjnych okien, Takie jakby przedłużenie salonu, zamykane szklana ścianą z przesuwanymi drzwiami. Jakoś te klasyczne ogrody zimowe przyklejane do domów z aluminium mnie nie powalały nigdy na kolana. Moja oranżeria z jednej strony bedzie miała też wyjscie na taras (genialna podpowiedź cioci Ali za co jej chwała :D ) aby nie nosić np. worków z ziemią czy donic przez cały salon.

Dach jednak płaski (nie wydamy mega kasy na drogie pokrycia typu 300metrów dachówki Brasa) i parterówka oczywiście (ogromnie wygląda) ale pietro w naszym przypadku odpadało zdecydowanie.

Co do jasnych płytek masz racje ale ja np. cały czas się zastanwiam. W obecnym mieszkaniu mam gres polerowany ala breccia sarda i znac na nim każdą kroplę wody. Wygląda pięknie tylko na szmacie się trzeba najeździć by to utrzymać.

Jeśli moge coś podpowiedzieć jeszcze w kwestii ogrodu zimowego. Jeśli jest od południa to odradzam szklany dach. Chyba, że planujesz klimatyzację albo specjalne rolety zacieniające. Latem i przy wiekszym słońcu w takim pomieszczeniu robi się delikatnie mówiąc sauna co nie słuzy roślinom. Z racji tego, że hoduje storczyki spotkałam wiele osób z ogrodami zimowymi i wszyscy stwierdzili jak jeden, że nigdy więcej nie zdecydowaliby się na przezroczysty dach w tak małym pomieszczeniu. Mają z nim tylko kłopot, dodatkowe koszty i problem z utrzymaniem temperatury. Szyby z 3 stron są dostaczenym źródłem światła dla roślin. Warto to przemyśleć.

pozdrawiam i czekam na dalsze relacje z placu boju

Małgosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutli, dzięki za ciepłe słowa i uwagi. Sama mam wątpliwości co do dachu w ogrodzie ziomwym. Gdybym robiła projekt indywidualny ogród byłby dokładnie taki o jakim piszesz, w bryle, z oknami z trzech stron. Ale tu po prostu był ogród w projekcie typowym a reszta mi w sumie odpowiada. Chyba jednak faktycznie zrobię normalny dach. Ogród jest od południowego zachodu, poza tym ostatnio doszłam do wniosku, że taras też zrobię normalnie zadaszony.

 

A co do jasnej podłogi. Mam teraz białą i jeżdże na ścierze. I tak ją wolę od ceglastej w poprzednim domu. Ta przynajmniej czasem jest czysta, tamta zawsze wyglądała na brudną. Poza tym jasna podłoga rozświetla pomieszczenie, a terakotę to niech sobie ludziska w Toskanii kładą na pdłogę. Jakbym tam mieszkała też bym położyła ( :lol: ) ale u nas na kole podbiegunowym, gdzie noc polarna jest długa i mroczna nigdy więcej ciemnych kolorów. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

witaj,

 

z zainteresowaniem obserwujemu Twój dziennik - ze względu na projekt (coś a'la nowoczesna stodoła :wink: a nam też się takie podobają), ambitne plany i podejście do budowania. Poza tym pięknie masz to wszystko zorganizowane i opisane, a porady, co do zmian w porównaniu do poprzedniego domu genialne! dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

swietnie opisujesz....

pozwolisz ze skopiuje caly proces budowlany "papierkowy" ten co w punktach wymienilas..- swietny spis!!!

 

aha- i podzielam Twoje uwagi ktore wypunktowałaś!!!

tez lubie duze okna, jasne pomieszczenia, dol mam caly w 1rodzaju gresu- jasnego!!! sciany chce malowac na bialo, ew. wanilie, ..

ktos gdzies w dzienniku napisał "sraczki w domu nie bedzie na ścianach"

i to byla świetna uwaga...

 

taras zadaszony- zdecydowanie tak!!!! tylko nie rob przy dużych oknach bo faktycznie przyslania,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...