Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Budujemy "Wojtka"


Recommended Posts

  • 3 months później...
  • Odpowiedzi 158
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...
[ATTACH=CONFIG]174164[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]174165[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]174166[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]174167[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]174168[/ATTACH]

 

narazie tylko to mam w najbliższym czasie zaaktualizuję

 

Niezłe tempo już niedługo będzie można się wprowadzać ;)

Widzę że kuchnie też masz otwartą na salon.

 

Powodzenia w dalszym wykańczaniu (się) domu:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona musi jakoś garnkami rzucać :)

:D

 

Jeszcze miesiąc możę półtora i się wykończy. A potem do jesieni aby ocieplić na zewnątrz.

 

u nas na razie troszkę przestój ale za dwa tygodnie jeśli pogoda pozwoli

powracamy do elewacji

z chęcią będę oglądał postęp prac, jeśli będziesz miał nowe zdjęcia.to wrzucaj:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam serdecznie po raz wtóry na tym forum ;)

zdecydowaliśmy się z mężem na Wojtka 2 B. Formalnie budowę możemy zaczynać od 15.05.2013r. - zgodnie z zawiadomieniem o zamiarze rozpoczęcia robót budowlanych złożonym w Nadzorze Budowlanym. Jesteśmy po wstępnej rozmowie z głównym wykonawcą stanu surowego otwartego. Samą robociznę wycenił nam na 65 tyś złotych. Dodam, że budujemy na Dolnym Śląsku w powiecie Oławskim gm. Jelcz-Laskowice a sam dom wydłużyliśmy o dodatkowe 2 metry co zwiększyło jego powierzchnię użytkową ze 106 na 126 m.kw. Nie powiem trochę zrobiło mi się miękko pod nogami jak usłyszałam tę cenę. Z kosztorysu biura projektowego Horyzont wynika, że robocizna powinna się kształtować na poziomie ok. 46 tyś i to stanu surowego zamkniętego (wg cen na II kw.2012r.). Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że ceny podane przez Horyzont są orientacyjnymi ale żeby różnica wynosiła prawie 20 tyś zł. to jakoś mi się wierzyć nie chce. No jest to co prawda dodatkowe 20 m.kw. więcej ale żeby aż tyle? Ma może ktoś ma rozeznanie w tej kwestii? Niektórzy na forum pisali, że robocizna ich stanu surowego otwartego wyniosła ok. 40 tyś zł. - fakt, że była to cena sprzed3-4 lat. Może więc 65 tyś. za samą robociznę w 2013r. to taka normalna cena? Jakie jest Wasze zdanie? Może mam poszukać innego wykonawcy? Dodam, że ten, którego teraz mamy ma niezły PR: jest z terenu, na którym budujemy, ma niezłe rozeznanie kto, co i za ile. Sam będzie dokonywał zakupu materiałów niby po niższych cenach niż my sami byśmy to zrobili (układy w hurtowni?). Jest dyspozycyjny. Jak sami nie mogliśmy pojechać po barak na budowę to On wszystko zorganizował. Tak samo było z uruchomieniem poboru prądu na działce. Mąż tylko pojechał podpisać umowę kompleksową. Poradźcie proszę, godzić się na taki koszt robocizny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...