Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Budujemy "Wojtka"


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 158
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 5 weeks później...
  • 2 weeks później...
  • 2 months później...

Witam budujących. Ja po sześciu latach w nowo wybudowany domu typu bliźniak w szeregu chcę uciec do mniejszego domku wolnostojącego. Aktualne ponad 200 m2 wykańcza nas przy sprzątaniu, mały ogród, dużo schodów - te minusy zdecydowały o budowie. Tydzień temu kupiliśmy działkę budowlaną i wczoraj zdecydowaliśmy się na projekt - będzie to Wojtek 2B (no chyba że żonie znowu się odmieni :)). Nie wiem na jaki materiał się zdecydować, zależy nam na szybkiej budowie - będziemy musieli sprzedać dom i wynająć mieszkanie na czas budowy), czytałem ostatnio o budowie z prefabrykatów (keramzyt), byłem nawet na takiej budowie - dom gotowy pod klucz w 4 miesiące zrobił na mnie wrażenie. Aktualnie wysłałem zapytanie o wycenę budowy Wojtka w tej technologii. Na razie będę śledził pilnie wątek, może jakieś nowe pomysły sie nasuną.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • 1 month później...
  • 1 month później...
  • 1 month później...
  • 1 year później...

Witam,

od października 2015 r. wraz z mężem rozpoczęliśmy budowę domu Projektu WOJTEK 2B na paliwo stałe.

Zmiany: strop z Terriva, poszerzyliśmy o 40 cm łazienkę (na mebelki) i z sypialni 19 m wygospodarowaliśmy garderobę z wejściem z korytarza. Jednakże te zmiany będą wpisywane na bieżąco w dzienniku budowy.

Dodatkowo oprócz pieca na paliwo stałe wstawiamy również piec gazowy.

No i podnosimy ściankę kolankową, tak by można było zaadaptować poddasze (jednak to zostawiamy - na po odbiorze) z wejściem z zewnątrz budynku. Wyprowadzamy też przyłącza wodno-kanalizacyjne nad strop. Jednak górę narazie zostawiamy skupiając się nad parterem.

 

Budujemy się na działce 15 ar.

Dotąd poniesione koszty jeszcze przed rozpoczęciem budowy (działka darowana):

1. projekt 2140 zł

2. geodeta za mapę do celów projektowych - 600 zł

3. adaptacja projektu 3500 (projektantka 1500 i po 500 na projekt oczyszczalni, gazu,energii i przyłączy wodno-kanalizacyjnych)

4. odrolnienie części pod budynek - 300

5. geolog (badanie gruntu pod kątem oczyszczalni ścieków) - 500

6. geodeta za wytyczenie domu - 400

7. rzeczoznawca z banku (oceniający wartość działki - czy może stanowić wkład własny) 500

Razem 7940,00

 

Ekipa budowlana za wykonanie fundamentów, postawienie ścian nośnych i wykonanie stropów życzy sobie ok. 36 000 zł.

 

W tym momencie jesteśmy w trakcie stawiania ścian nośnych. Dotąd wydaliśmy 50.950 - w tym robocizna 13.500 i zakupione bloczki na ściany nośne i działowe.

 

Dodam tylko, że budujemy z Porothermu (Cegielnia Stopka), ścianki działowe z bloczków Silka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...