Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Budujemy "Wojtka" - komentarze


Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 86
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kiedy my chcieliśmy zrobić zjazd z drogi powiatowej na działkę w nieoficjalnej rozmowie w zarządzie dróg powiedziano m nam "zróbcie sobie zjazd bez pozwolenia a potem go zalegalizujcie, szybciaj i taniej i mniej papierkologii" Takie mamy przyjazne państwo. Pozdrawiam

 

P.S. Tak też zrobiliśmy (koszt 600 zł- zalegalizowanie już istniejącego wjazdu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za samowolę grozi kara to oczywiste, nam nikt nie "żucił" kwotą. Ale Pan z rejonu powiedział, że jak zaczniemy to załatwiać legalnie to potrwa długo no i koszt będzie wysoki :evil: . Powiedział dosłownie "zróbcie a potem zalegalizujcie". (Przecież wjazd mógł zrobić ktoś jeszcze w poprzednim stuleciu)

Tak też się stało, mąż z bratem zbudowali mostek, zalali betonem z "gruchy" boki no i zasypali diurę żwirem. Wszystko na drodze powiatowej w biały dzień. Ja osobiście widziałam kilka razy Panów z drogówki jak przejeżdżali i nikt się nie zainteresował.

8) Mostek zalegalizowaliśmy przy okazji załatwiania papierkologii budowlanej. Geodeta robiąc mapkę do celów budowlanych uaktualnił ją i naniósł mostek a nasz architekt załatwił resztę. Powiedzieliśmy mu jak to było. Od zrobienia mostku do zalegalizowania upłynęły dwa lata. Acha architekt tylko sprawdził czy mostek jest zgodny z "wytycznymi" chodziło chyba o szerokość. Dobrze byłoby zapytać może architekta co o tym sądzi. No i sprawdzić okolicę czy czasami nie ma tam "rzyczliwych". :roll:

Niestety Państwo mamy niezbyt przyjazne i czasami rzeczywiście załatwienie czegokolwiek graniczy z cudem. Domyślam się co byśmy przechodzili z tym wjazdem bo mieliśmy nielada przejścia z drogowcami odnośnie skrzynki na prąd przszkadzała im bo była na naszej działe ale w granicy pasa drogowego :o . Zastanawiali się czy czasami nie za blisko drogi. Drugim kwiatkiem jest telekomunikacja. Im przeszkadzał nasz wjazd bo leży pod Ich niedziałającym :o kablem telefonicznym. Tytaj musieliśmy rysować schemat na jakiej wysokości jest ten kabel w stosunku do wjazdu. Dzisiaj wiem ,że gdybym załatwiała wjazd legal to miałabym go w takim miejscu że lepiej nie myśleć :o :roll: :evil:

Popytaj i pomyśl zawsze jest jakieś ryzyko a w tym przypadku twoje

Pozdrawiam i życzę cierpliwości i powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Poddasze będzie takie jak jest w projekcie, poddasze ma służyć tylko jako graciarnia i ewentualnie suszarnia do prania, na środku od podłogi do dachu jest 180cm, może nie jest to dużo ale powinno starczyć. Strop robimy teriva, jedyna modyfikacja którą musimy skonsultować z naszym kierownikiem budowy ma polegać na trochę innym podparciu płatwi bo w projekcie jest tak to rozwiązane że nie dałoby się przejść z jednego końca poddasza w drugi (no chyba że na kolanach). Na dach zdecydowanie będziemy kładli dachówkę. Ściany zmieniliśmy na porotherm 25cm + 12cm styropian, ścianki działowe to porotherm 11.5cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich sympatyków Wojtka! Razem z mężem tez wybraliśmy Wojtka. Projekt ten zachwycił nas swoją funkcjonalnością,sprostał naszym wymaganiom aczkolwiek dokonaliśmy pewnych zmian , wymuszonych przez warunki zabudowy. Musieliśmy podnieść dach aż do 35 stopni .Chcemy również poszerzyć garaż.

Po wielkich trudach i bojach uzyskaliśmy pozwolenie na budowę. Mamy zamiar zaczynać budowę w kwietniu.

Firma,która ma nam budować chce 40 tys za stan surowy otwarty,czy to dużo ?

Cieszę się że jest forum , będę śledzić postępy w budowie .

Serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 tys za same mury a fundament liczony osobno czy tez fundament+ mury?

My tez przeszliśmy drogę cierniową zanim uzyskaliśmy warunki zabudowy a potem pozwolenie na budowę.Myślelismy że ten koszmar nigdy się nie skończy.

U nas tez uprawomacnia się decyzja o pozwoleniu na budowę.

Dzisiaj mąż umówiony jest z geodetą a więc pierwsze kroki będą poczynione.

Budowac będziemy z bloczków keramzytowych jednowarstwowo,które zakupiliśmy w ubiegłym roku( czekają na odbiór juz tyle czasu).

To wszystko nie jest łatwe w tym kraju,ale myślę damy radę...

Miłego budowania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My też jesteśmy z Dolnego Śląska,a konkretnie z Wrocławia a budujemy koło Trzebnicy.Mieliśmy do wyboru 2 polecone firmy i 2 się tak cenią.Być może nie umiemy pertraktować.

A może znajomy jest zainteresowany budową w tej okolicy?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi się podniosło ciśnienie, to aż niemożliwe aby takie straszne różnice były ,będę jeszcze rozmawiać z naszym wykonawcą.

Dużo piszą o tym,ze tanieją usługi budowlane, my tego nie widzimy.

Ludzi mieszkających w dolnośląskim skąd jesteście,jeśli nie jest to tajemnicą?

Dzisiaj mąz pojechał obfotografować naszą działkę i sprawdzic wczorajsze wytyczenie domu na działce.

Nasz wykonawca stwierdził ,że w dziewięciu chłopa kładą fundament w dzień.

Zobaczymy!

Pozdrowienia dla wszystkich sympatyków Wojtka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

dom będzie stał w okolicach strzelina a dokładnie w miejscowości jutrzyna . wydaje mi się że te 12000 to dobra cena za te prace. w okolicy wrocławia ceny na pewno są wyższe wiem to po sobie ponieważ zajmuje się wykończeniem wnętrz. mi morze dał taką cenę dlatego , ze na grałem mu dwa domy do budowania.

pozdrawiam piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam sympatyków Wojtka! Widzę,że przerwa świąteczna zapanowała na forum. Piotrze,budujemy się niedaleko. Cenę za budowę w stanie surowym masz świetną,ale z wykonawca łączą was jakieś układy,zawodowe wobec tego nie ma się co dziwić. Przed świętami wylano nam ławę fundamentową,a w przyszłym tygodniu kładą bloczki fundamentowe.Dzisiaj mąż zamawia materiały potrzebne do tego.

Bardzo cieszy mnie ta nasza inwestycja, nasz pierwszy dom i na pewno ostatni.

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie 8) W związku z tym że budujemy piwnicę pod częścią garażową zmienił się koszt robocizny. Murarz za piwnicę + schody (wejście od zewnątrz) + strop nad piwnicą wziął 2 tyś. zł za robociznę. A tak ogólnie na budowie od czwartku południa się nic nie działo ponieważ majster wyjechał w góry z rodzinką. Ale dziś od rana chłopaki ruszyli do przodu. Mam nadzieje że w tym tygodniu zakopiemy fundamenty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tak podaje koszty razem z działką czyli 20 tyś. + 7tyś równanie działki + notariusz i podział działki razem coś koło 30 tyś. mniej to wszystko wychodzi za samo budowanie. Co do zmian w pomieszczeniach to nie robiliśmy takich. Zmieniliśmy tylko strop na Teriva i w ostatniej chwili piwnicę pod garażem i tam kotłownie umieścimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...