Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Budujemy "Wojtka" - komentarze


Recommended Posts

Wojtek podoba mi sie odkad horyzont wstawil propozycje projektu na swoja stronke :p , uwielbiam takie proste parterowki.

My budowalismy iryska z horyzontu i juz mieszkamy.

W wojtku brakuje mi jedynie skrytki - spizarni ale jak ogladalam projekt to ja bym ja zrobila przy kuchni kosztem wc.

Co bedziecie klasc na dach?

I mam pytanie odnosnie dziennika, w ktorym bardzo duzo postow jest pustych...

Pozdrawiam i bede sledzic postepy budowy :p :wink: !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam. Na dach kładziemy dachówkę, ekipa już umówiona na początek sierpnia więc jeszcze trochę trzeba poczekać. Skrytki/spiżarni nie robiliśmy bo za bardzo nie było gdzie a z wc przy kuchni nie chcieliśmy zrezygnować. Na szczęście pod częścią garażową mamy piwnicę więc tam można to i owo wrzucić. Również w piwnicy będzie się mieściła kotłownia. Co do pustych postów to nie wiem jak je usunąć żeby nie straszyły :p ewentualnie wrzucę tam jakieś zdjęcia.

Pozdrawiam i dzięki za kibicowanie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pralnia będzie tam gdzie w oryginale jest pomieszczenie gospodarcze a piętro niżej w piwnicy będzie kotłownia. Strop w projekcie był faktycznie drewniany ale my na etapie adaptacji zmienilismy na terive. Dlatego że nie chcieliśmy robić sufitów gipsowo-kartonowych czy jak tam się to fachowo nazywa i kiedyś w przyszłości gdyby zaszła taka potrzeba można w prosty sposób postawić piętro i rozbudować domek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...
Witam,,śliczny ten państwa Wojtek,my jestesmy na etapie wyboru projektu i zdawało mi sie ze juz znalazłam odpowiedni ,ale dzis odkryłam "Wojtka"i chce własnie taki dom,tylko my panujemy dom z drewna,jesli mozna wiedzieć gdzie, panstwo budują ten domek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam śledzę jak powstaje Pana dom od początku i jestem zdecydowany na ten projekt, mam jednak małe obawy co do jego rozmiarów, czy uważa Pan Wojtka za duży dom stojąc przed nim, czy sprawia wrażenie wielkiego domu czy jeszcze mieści się w normie "mały, skromny domek" i czy czuje się przestrzeń wewnątrz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pytanie trudne ale postaram się odpowiedzieć. Gdy z żoną szukaliśmy projektu mieliśmy określone mniej więcej kryteria jaki dom chcemy wybudować. Miał to być domek o powierzchni użytkowej około 100m2, parterowy z garażem w bryle domu z dwu spadowym dachem. Po przejrzeniu setek projektów w internecie w grę wchodziły tylko dwa: pierwszy był Wojtek a drugi Irys z tej samej firmy projektowej. Wybraliśmy Wojtka ponieważ bardziej nam odpowiadał układ pomieszczeń a w szczególności usytuowanie pomieszczenia gospodarczego w którym pierwotnie miała się mieścić kotłownia (obecnie kotłownia została definitywnie przeniesiona do piwnicy do której wejście jest tylko z zewnątrz budynku, chodziło nam o to żeby w przypadku gdy się nakopci z pieca nie śmierdziało w domu dymem, natomiast w pomieszczeniu gospodarczym będziemy mieli pralnię). Domek z zewnątrz wygląda całkiem sympatycznie nie wydaje nam się zbyt duży bo taki nie jest. Żeby lepiej wyglądał zmieniliśmy kąt nachylenia dachu do około 30 stopni ( w oryginale jest 16 ) Jeśli chodzi o wnętrze to salon prezentuje się rewelacyjnie jest duży przestrzenny, dodatkowo wejście do części sypialnianej z salonu jest szerokości około 160cm i wysokie pod sam sufit co dodatkowo powiększa optycznie salon również na wejściu do salonu nie robiliśmy żadnych futryn tylko wejście wysokie praktycznie do stropu. Końcowa wysokość pomieszczeń od posadzki (po wylewce) do sufitu to około 280 cm więc całkiem przestrzennie. Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni z domku i wiemy że trafiliśmy z projektem w dyche.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzięki. O to nam właśnie chodziło.Wiele osób z naszego otoczenia wybudowało domy, które na projekcie wydawały się skromne i małe a w rzeczywistości są ogromne. Tego się obawialiśmy, zależy nam na tym, żeby dom nie był ogromny ale sprawiał wrażenie przestrzennego wewnątrz. Czekamy na kolejne fotki i relacje z budowy Wojtka.

Pozdrawiam

Basia i Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...