Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Budujemy "Wojtka" - komentarze


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 86
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jak sobie popatrzę, w jakim tempie idzie Wasza budowa to tylko pozazdrościć.

Ja właśnie czekam na pozwolenie na budowę i zaczynam zbierać materiał.

 

Mam pytanie: ile bloczków betonowych i jakich wymiarów pochłonęły fundamenty? Nie licząc piwnicy. Ile stali oraz innych ważniejszych elementów usieliście zakupić.

 

Chce oszacować, jakie pieniądze musze przygotować na ten rok, a chce postawić właśnie same fundamenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
Witajcie! My rozważamy budowę Wojtka. Jednak strasznie mnie denerwuje, że garaż i kotłownia są od strony salonu. Przy naszym układzie na działce będziemy musieli zakupić projekt lustrzany, przenieść garaż i kotłownię po stronie pokoi. No i musimy coś z dachem wykombinować, bo wjazd na działkę mamy od wschodu, a zależy nam na solarach :roll: Cieszy mnie, że tak skrupulatnie rozliczasz ilości materiałowe i kwotowe, że koszty budowy i pozostałe informacje są aktualne. Na pewno będziemy zaglądać do ciebie częściej i kibicować wiernie podczas wykańczania! :lol: Możemy ci zazdrościć :oops: Ale tak pozytywnie :wink: Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję częściowo podpiwniczyć wojtka. My zrobiliśmy piwnicę pod garażem i kotłownią tzn. obecnie kotłownię przenieśliśmy do piwnicy i wejście do niej tylko z zewnątrz. Gdy się nakopci z pieca to nie będzie śmierdziało w domu. Na początku nie chcieliśmy piwnicy a teraz powiem że to był strzał w dziesiątkę. Życzę wam powodzenia w realizowaniu swoich budowlanych planów. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Przemek220! Nie wiem jak to się stało,że nie zauważyłam Twojego dziennika i Wojtka wcześniej, ale jak już dzisiaj zobaczyłam, to aż do góry podskoczyłam z radości. Cieszę się, że ktoś zdecydował się na ten domek. Dla mnie REWELACYJNY i jak już kiedyś pisałam w swoim Dzienniku ... gdybym teraz zaczynała budować dom, to Wojtka i tylko Wojtka. Ja buduje siostrę Wojtka, Azalię ...

 

Gratuluję projektu i tempa prac, oby tak dalej!

Pozdrawiam i życzę zdrówka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Ja też życze zdróweczka i powodzenia. A wracając do wojtka to faktycznie muszę przyznać że układ pomieszczeń jest bardzo fajny. I dodam na koniec to co powtarzam za każdym razem: piwnica była strzałem w dziesiątkę, fakt doszło kilka tysięcy zł dodatkowo ale nie była to jakaś wielka kwota a kotłownie mamy w piwnicy i nigdy nie nakopci nam się w domu. Również w piwnicy zrobiłem pomieszczenie przeznaczone na opał który można wrzucać przez okienko z zewnątrz nie schodząc po schodach do piwnicy. A oprócz tego jest jeszcze miejsce na różne klamoty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My pierwotnie planowaliśmy iść za przykładem i także zainwestować w piwnice.

W ostatniej chwili zrezygnowaliśmy jednak z tego pomysłu na rzecz dodatkowego budynku gospodarczego na opał i różne klamoty.

Z uwagi na fakt że kotłownia nie ma bezpośredniego połączenia z pomieszczeniami wewnętrznymi myślę że również nie będzie problemu z dymem.

Teraz jeszcze tylko czekamy na pozwolenie na budowę domu i do roboty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. My również wybraliśmy WOJTKA. Teraz jesteśmy na etapie załatwiania pozwoleń na budowę. Zgodnie zi warunkami zabudowy nasz dom powinien mieć kąt nachylenia dachu 30 stopni. Chciałabym zapytać czy Pan zmieniał w Wojtku kąt nachylenia dachu, czy został taki jak w projekcie, czyli 16 stopni. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dzieki za odpowiedz..fajnie ze zamieszczasz koszty budowy na bieżąco..to pozwala zapewne wielu osobom zorientowac sie jaki koszt jest takiego domu lub podobnwego architektonicznie...ale czy w tych ogolnych kosztach- teraz okolo 240 tys jest zawarty koszt działki czy nie?? Bo wiadomo działka to u kazdego innaczej kosztuje...

wiec koszt z działką czy bez??

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Oj! Rośnie ten wasz Wojtek jak na drożdżach! A jaki ładny! Nowe okienka, tynki, uchwyt antenowy!

Tak sobie przeglądałam wasz dziennik i ten stryszek widziałam, i tak jakoś mi do głowy przyszło - Hop! Do góry! Może zamiast w dół, w górę pójść? :-?

No ale przed nami kupa czasu na zastanawianie się! A w tym czasie wy skończycie, zamieszkacie i będziecie mogli podzielić się doświadczeniami! Pozdrawiam i czekam na więcej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo ogrzewanie podłogowe to nie wiem ale razem z rurami do zimnej i ciepłej wody, z wyprowadzeniami pod kaloryfery, i z rurami do odkurzacza centralnego zapłaciłem za materiały 18 tyś natomiast za robocizne za całość 2 tyś.. Podłogówka jest rozłożona w całym domu oprócz garażu i sypialni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...