Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

KOMINEK-GAZOWY


chef

Recommended Posts

Witam,

 

Być może taki wątek już się pojawiał w przeszłości ale nie mogłem nic znaleść o kominkach na gaz. Dlaczego te kominki są tak mało popularne w Polsce. Wydaje mi się że są praktyczne nie brudzą, nie smrodzą a daja ciepło. Zastanawiamy się z żoną nad tego typu kominkiem z kilku powodów 1. nie chcemy robić kotłowni z salonu, 2. ma on spełniać tylko funkcję estetyczna a przy okazji dać troche ciepła 3. tańsze w użytkowaniu niż elektryczne 4. niestety na minus - wysoaka cena! ALE przeglądajac angielskie strony można znaleść setki kominków w przystępnej cenie, no chyba że są one jakieś tandetne. Wklepcie w wyszukiwarkę "gas fires" i zobaczycie :roll: Można przebierać wybierać w starym angolskim stylu no i oczywiście nowoczesne. Są takie co daja dużo ciepła jak też takie, które można wieszać na ścianie jak obraz i nie potrzebuja komina.

Bardzo prosimy o wasze rady i spostrzeżenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wiesz ile montuje się rocznie takich kominków w naszym kraju?

Około 200-300 sztuk. Mam bardzo wiarygodne dane. Od importerów.

A kominków i piecyków na drewno? Wg niektórych danych nawet do ponad dwustu tysięcy.

Dlatego taki odzew...

Ale jak najbardziej są OK. W myśl - każdemu wg potrzeb :D

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bogu chociaż jeden post :D

200-300 kominków gazowych, no no, nie dziwie sie jak standardem jest 7000-8000zł za kominek + obudowa co daje conajmniej 10 tysi. - tak mi się wydaje.

 

Podam największy PLUS kominka gazowego: podchodzisz robisz "pyk" lub naciskasz kuzik w pilocie i już sie pali :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Cena , którą podałeś, jest przy obecnym kursie Euro nie realna nawet w odniesieniu do piecyka gazowego (kozy).

Myśląc o palenisku - wkładzie trzeba liczyć się z wydatkiem od 12 tysięcy (niezbyt ładne, "żeliwne pudełka" bazujące na wkładach francuskich odlewni) do ponad 20-30tysięcy w przypadku "dizajnerskich" palenisk otwartych o układzie panoramicznym i szerokości sięgającej nawet 2 metrów. Takie jak to poniżej:

 

http://foto1.m.onet.pl/_m/860faaf2b373b2d703b17dfbcf42c601,10,19,0.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...