Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

IKEA Ektorp -kanapy, sofy, narozniki - opinie


neck

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 108
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Moi rodzice mają w kwiatki:

 

http://lh5.ggpht.com/_LPs67BQEMCs/SKu5STHQAxI/AAAAAAAAIB8/hvmScTETpSs/s912/DSC_1480.JPG

 

Ja planuję beżową.

 

Biały niby niepraktyczny, ale wrzucasz do pralki z mega wybielaczem i masz czyściutkie nawet przy dzieciach. :D

 

Do spania raczej nie, bo za krótka. :(

Chyba, że rozkładana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylabym wdzieczna :wink:

 

tak,więc szwagierka mi napisała,że jest zadowolona z tej czerwonej sztruksowej 3 osobowej rozkładanej.Tylko,że oni mają dopiero 3 miesiące i nie używają jej do spania codziennie.Raczej w sytuacjach awaryjnych.Powiedziała,że oni kupili najtańszy cienki materac i raz spała i było ok.Inna sprawa jeżeli chcesz do spania normalnego.

Nie umie jeszcze powiedzieć jak wygląda kwestia prania tego sztruksu i ,czy się wyciera ,bo za krótko używają.

Na plus,że te poduchy na dole nie wysuwają się jak u mnie,bo chyba są lepiej przymocowane.I kanapa jest wyższa,niz te nierozkładane i taka jakby mniej miękka,co nie oznacza,że nie jest wygodna.

Jak patrzyłam porównując kwestię wyglądu to ten sztruks wygląda tak bardziej "elegancko" (nie wiem,czy to dobre określenie) niż ten nasz buras.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy 2-osobową rozkładaną. Mi bardzo pasuje, ale mąż narzeka, że za płytka (teściowie mają nierozkładaną i jest głębsza). Jej podstwawową zaletą był fakt, że to mała rozkładana kanapa.

Nie śpimy na niej, więc o komforcie spania się nie wypowiadam.

Lubię ją.

 

Kolor pokrowców to beż w białe kwiatki (pojawiał się juz w tym wątku na zdjęciach). Nie nadaje sie do prania w pralce, a chemiczne trochę drogie jest :-? .

Ponieważ IKEA wycofała się z tej wersji kanapy, nie mamy możliwości dokupienia innego pokrowca.

Jak mój mąż się przekona do kanapy, zamówię sobie u tapicera obicie, jakie mi sie podoba. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://images48.fotosik.pl/44/1dc9b93492d56a44.jpg

 

Mamy 2-osobową rozkładaną, kupiliśmy ją jakieś pięć lat temu :)

Po przeprowadzce jest dalej z nami i ma się całkiem dobrze

Jest bardzo wygodna i super się na niej siedzi lub leży :lol:

Polecam pokrowiec beżowy, szczególnie przy małych dzieciach

Biały po miesiącu nadaje się do prania...

Pokrowców nigdy nie prasowałam, ponieważ nienawidzę tego robić.

Zawsze można nałożyć lekko wilgotny i wyprasuje się sam :wink: :lol:

 

do spania nie polecam, przez dwa lata wyciągaliśmy z niej materac i spaliśmy na ziemi :roll:

 

pozdrawiam, kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje bardzo za zdjecia, tak na 70% kupimy 3 osobowa, rozkladana no i chyba jednak czerwona :oops: - a jak mi sie znudzi to zmienie pokrowiec!

 

a czy to ma być kanapa do codziennego spania?Bo szwagierka dzisiaj specjalnie robiła test dla Ciebie i powiedziała,że jakby miała codziennie przygotowywać kanapę do spania to wrrrrrrrrrrrrrrrrrr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i doslownie tak samo mi sie wydaje! strasznie mi sie podobaja te bezowe ale jakos ten czerwony material wydaje mi sie byc solidniejszy, moze dlatego ze jest grubszy.

:)

mnie tylko zastanawia jak szybko się wyciera?Spodnie sztruksowe nie wyglądają za pięknie jak są często używane.Tak czy siak teraz brałabym czerwoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ectropa czerwonego 2osobowego -czerwona.

Co ja moge powiedziec po roku uzytkowania.

Ogólnie kanapa bardzo wygodna , lubie się w niej zapadac.

Do codziennego spania absolutnie sie nie nadaje. Byłam zmuszona spac na niej tydzien i nie polecam.

Trochę się na niej zawiodłam bo po roku, siedziska sa juz takie oklapniete /wygniecione , jakby stała u mnie conajmniej 5 lat. Ugniotly sie chyba te pierza w siedziskach.

Teraz zmieniam lokum i sama sie zastanawiam czy kupie ta kanape .....

Poszukam chyba jednak jakiejs twardszej kanapy , ktora sie tak nie wygniecie , bo naprawde wyglada to nieestetycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również posiadam takową sofę, 2-sosbową, rozkładaną. Jestem bardzo zadowolona, szczególnie za wygodę i ściągane pokrowce (przy dwójce maluchów to nieocenione).

Jednak po przeprowadzce do nowego domu Ectrop ląduje w gościnnym, a w salonie coś bardziej... hmmm... eleganckiego: model Austin z Mebelplastu - bardzo wygodna (dosłownie zapadasz się ), ze ściąganymi pokrowcami (można samemu wybrać materiał, kolor, na obicie jeden i np inny na poduchy, plus w zestawie poduszki) no i cena nie z księżyca (2,5m sofa kosztuje ok 2500 wg cennika z października'08). A materiały są dużo lepsze jakościowo niż w Ikea (dodatkowo chcę kupić taki sam materiał i oddać moje dwa stuletnie fotele do tapicera ). Warto wybrać się do salonu tych mebli i wypróbować, naprawdę z tej kanapy nie chce się wstawać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...