Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

IKEA Ektorp -kanapy, sofy, narozniki - opinie


neck

Recommended Posts

ja tez mam naroznik czerowny nie rozkladany - jedynym minusem jest znieksztalcona narozna poducha o ktorej najczexsciej wszyscy sie opieraja - jak dla mnie za szybko sie znieksztalcila - mieszkamy dopiero 4 miesiace!! poza tym super - miekko i milo - wszyscy na niej zasypaiajj !!! kiedys nie zdarzalo mi sie zasypaianie na filmie a teraz notorycznie :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Anetka13 prasujesz te pokrowce po praniu? :-?

 

Wiesz ja myślałam ze się nie prasuje. Ale raz mój mąż to zobaczył i powiedział że źle robie. I od tamtej pory prasuje :) nic sie temu nie dzieje i ładnie wygląda :D przynajmniej na razie. W sumie prałam ten pokrowiec może 4 razy.

 

a ja myślałam, że się obejdzie bez prasowania ... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

oto moja opinia nt. tych kanap (posiadam 2 rozkł., a znajomi 3 nierozkł.)

- czasem po praniu zostają jaśniejsze załamania na materiale,

- b. ciężko rozprasować

- zsuwają się poduchy i trzeba je mocno formować, żeby nie mieć za plecami kluchy (może za niskie)

- mimo starań oklapły poduchy (siedziska)

- płytkie siedzisko (przy wersji rozkład.)

- BARDZO niewygodne spanie, elastyczniejszy stelaż w miejscu mniej więcej karku i łydek, powoduje zapadanie i koszmarną pozycję spania (muszę kombinować, bo póki co zmuszona jestem na niej spać)

- stelaż trzeszczy i piszczy (mimo naoliwiania)

- Ikea zakończyła produkcję tego modelu (2 rozkład.) i w związku z tym wybór dodatkowych pokrowców na wykończeniu

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months później...

Odkopuję trupa :D Przymierzam się teraz do sofy narożnej Ektorp, bo zmieniam mieszkanie. W tej chwili użytkujemy ikeowskiego Manstad i jesteśmy baaardzo zadowoleni z opcji spania. Siedzi się już za to twardawo, chociaż taki plus, że nic nie odkształca się jak w ektorp.

 

O co chodzi o z tym materacem w ektorpie? Trzeba dokupić osobno materac? I gdzie go trzymać? W przypadku konieczności dokupienia materaca cena robi się już poważna, bo 3500 + ok. 500 = 4000 pln

 

Edit: Ale jak widzę takie zdjęcia to się coraz mocniej zastanawiam czy warto.

 

http://4.bp.blogspot.com/_XGRz6uWGK3I/Rv-6rlUwLTI/AAAAAAAAB4k/t9C9oyJTvvE/s400/IMG_0080.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkopuję trupa :D Przymierzam się teraz do sofy narożnej Ektorp, bo zmieniam mieszkanie. W tej chwili użytkujemy ikeowskiego Manstad i jesteśmy baaardzo zadowoleni z opcji spania. Siedzi się już za to twardawo, chociaż taki plus, że nic nie odkształca się jak w ektorp.

 

O co chodzi o z tym materacem w ektorpie? Trzeba dokupić osobno materac? I gdzie go trzymać? W przypadku konieczności dokupienia materaca cena robi się już poważna, bo 3500 + ok. 500 = 4000 pln

 

Edit: Ale jak widzę takie zdjęcia to się coraz mocniej zastanawiam czy warto.

 

http://4.bp.blogspot.com/_XGRz6uWGK3I/Rv-6rlUwLTI/AAAAAAAAB4k/t9C9oyJTvvE/s400/IMG_0080.jpg

 

To może ja odpowiem. Materac do Ektorpa rozkładanego różni się od materaca "sypialnianego"budową. Występuje on w trzech wersjach "miękkości" i jest bardzo giętki. Składa się go razem z łóżkiem i chowa we wnętrzu kanapy. Co do pokrowców, niestety, te bawełniane często się kurczą, ale nie zawsze i nie wszystkie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podobnym stylu kanapy ma Mebelplast: http://www.mylivingroom.pl/produkt.php?profil=3#photoNumbers

 

http://www.mylivingroom.pl/pictures/fragment-175.jpg

 

Na razie mamy kanapy skórzane, ale gdy kiedyś będziemy je wymieniać, to jednak na te z Mebelplastu. I pewnie w obiciu Antica streifen:

 

http://www.mylivingroom.pl/pictures/fragment-862.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months później...
  • 1 month później...

Mamy kanapę i fotel EKTORP od kilku lat. Wygodne są bardzo - fajnie się na nich siedzi / leży. Kłopot z pokryciami - do prania można je zdjąć, ale później troszkę się trzeba naginmastykować, żeby założyć pokrycia z powrotem - zwłaszcza to poktycie główne (nie poduszek). Po kilku praniach ta beżowa troszkę straciła fason - nie wiem czemu, zrobiła się jakby krótsza (a prana była w 30st). Nowe pokrowce nie są bardzo drogie, więc można wymienić.

 

Ale tak ogólnie, jesteśmy z nich zadowoleni. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My także przymierzaliśmy się do sofy ektorp ale jak zobaczyliśmy w ikea stan wykonania sofy od spodu to rozmyśliliśmy się w jednej sekundzie. Cena w ikea na pewno nie idzie w parze z jakością bo za rozkładaną życzą sobie ok 2800zł w zależności od materaca, pokrowca .Więc po wielu poszukiwaniach znaleźliśmy bardzo podobną w stylu kanapę w firmie MEBLEX W KALISZU cena za rozkładaną to 1300 a dodatkowy pokrowiec to 250 a w ikea od 550 .Lecz co do użytkowania nie mogę się jeszcze wypowiadać bo dopiero ją zamówiliśmy .Jeszcze fajnym rozwiązaniem jest pufa którą można dostawić i zrobić sobie leżankę.Nasza sofa to WIKTORIA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do studenckiego mieszkania ikei mówię tak, do późniejszego, ikeowskim kanapom, fotelom i większości innych mebli - mówię nie.

jakość wykonania to 1, po drugie zaś - ikea jest dosłownie wszędzie, a ja nie lubię w co 3 mieszkaniu oglądać "mojej kanapy", "mojego stołu" i "mojego regału".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byliśmy i zamówiliśmy bezpośrednio u nich co do ceny to za rozkładaną 1300zł a za nie rozkładaną 850zł dowóz gratis i to na cała Polskę . Jedyne co mają złe to że nie mają swojego sklepu z wystawionymi meblami (bo oni są producentami czyli towar z pierwszej ręki) ale my zadzwoniliśmy umówiliśmy się na dzień kiedy mieli sofkę na stanie w fabryce i tak to poszło a to że to w Kaliszu to trudno my też jechaliśmy 160km w jedną stronę i jak na razie myślę że było warto a jak będzie to okaże się w użytkowaniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...