Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

W jakiej walucie teraz brać kredyt????


pawed2

Recommended Posts

Na pewno? Dzisiaj chyba wychodzi raport o produkcji przemysłowej. Za parę godzin możesz zmienić zdanie, co do świetlanej przyszłości i mocnych fundamentów.

 

Właśnie podali: spadek 14,9% rdr (http://biznes.onet.pl/0,1919786,wiadomosci.html). To nas plasuje w "wyścigu do kolapsu" gdzieś w połowie między Japonią a Ukrainą.

 

Mocne fundamenty. Nie ma żadnego kryzysu, wymyślają go media.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Za luty może być spadek produkcji rdr ok 20% i wcale tonie znaczy że nie należy teraz brać kredytu w walutach obcych.

 

Po wczorajszej interwencji złoty sie umocnił o ponad 20 gr a sprzedano mniej niż 0,5 mld €, czyli waluta nasza podatna na spekulacje małymi kwotami.

idzie sie spodziewać obniżki stóp procentowych o 25 - 50 pkt bazowych.

I to nie tylko w PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem wczoraj w Banku Nordea w Łodzi po pozyczkę hipoteczną - ze wszystkich walut najkorzystniej wypadl CHF.

dla porównania bylem w MBanku i okazał sie drozszy o ok 100 PLN.

Nie wiele drozej od CHF wypadł USD w MBanku a Nordea wycofała się z USD.

Oczywiscie raty w PLN to jakis koszmar natomiast Euro na 2 miejscu.

Teraz bardzo opłaca sie w walucie kupować pieniądz bowiem z pewnością PLN umocni się przez 30 lat :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno? Dzisiaj chyba wychodzi raport o produkcji przemysłowej. Za parę godzin możesz zmienić zdanie, co do świetlanej przyszłości i mocnych fundamentów.

 

Właśnie podali: spadek 14,9% rdr (http://biznes.onet.pl/0,1919786,wiadomosci.html). To nas plasuje w "wyścigu do kolapsu" gdzieś w połowie między Japonią a Ukrainą.

 

Mocne fundamenty. Nie ma żadnego kryzysu, wymyślają go media.

 

 

Kolego cóż to za realny i uzasadniony kryzys walutowy skoro można go zmienić w ciagu 2 dni po wprowadzeniu kilkunastu milionów Euro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kredyt w transzach na budowe brałabym tylko w złotówkach - tak też zrobiłam i całe szczęście, bo jak wypłacałm to franki leciały w dół.

Natomiast po wybudowaniu i gdy już zaczniesz spłacać należy przyjrzeć się stytuacji i wówczas przewalutować.

 

Ja tak będę robiła, ale przewalutować będę na euro, i tylko wówczas gdy będzie ono stało dość wysoko. Jeśli obecne kursy walut się utrzymają przez kolejne 2 lata to na 100% tak zrobie, bo wówczas marże banku się uspokoją.

Obecnie nic nie przemawia za przewalutowaniem, ma złotówki z marżą 0.9% i oprocentowaniem 5.6% - które pójdze w dół jak zrobię wpis w hipotekę.

Chcąc przewalutować teraz rata w euro pójdzie może z 100 zł w dół a ryzyko ogromne że euro skoczy do 5 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał teraz kredyt albo w CHF albo w Euro na koniec pozosttaje $ i PLN

 

Myślę, że islandczycy też myśleli do samego końca, że "no już teraz to korona jest baaaardzo niedowartościowana".

 

 

Na jedyn forum twierdzisz , że nijak nie można porównywać gospodarek krajów bo każda ma swoj odrębny charakter a tu podajesz takie przykłady?:) oj panie Crash nie opadajmy w lotach:)

 

Ja swój majątek postawię na to, że kurs franka spadnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...