Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Hajnówka a Moderator Hajnówka


arcadiusz

Recommended Posts

Czy kocioł Hajnówka firmy NESKOP to taka sama konstrukcja co Moderator (też z Hajnówki) Hajnówka(NESKOP) w opisie na stronie jest piecem na dolne spalanie głownie drewna, natomiast Moderator występuje w opisie jako kocioł górnego spalania chociaż gdzieś wyczytałem, że kiedyś występował w opisie jako kocioł z dolnym spalaniem, konstrukcja i wygląd podobny. Jeśli ktoś miał doświadczenie z tymi kotłami to proszę o opinie, czy ten pierwszy NESKOP można porównać z kotłem FEx Plus lub Irleh?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W hajnówce w co drugim garażu spawają kotły. Więc sama hajnówka to wstępna identyfikacja kotła. Dalej trzeba po modelach jechać- vczyli z którego garażu wyszedł. Ale ogólnie podobnio są to dobre kotły.

Jestem z Hajnówki i to co piszesz to są bzdury.W żadnych garażach nie spawają kotłów.U nas jest kilka firm i robią naprawde dobre piece.Polecam Moderatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...
adammxxx jesteś z Hajnówki więc może masz jakieś opinie na temat kotłów z Hajnówki, mnie konkretnie chodzi o firme NESKOP, i o kotły z dolnym spalaniem na drewno.

Wejdź na ich stronke i zobacz przekrój owego kociołka w zakładce "budowa kotłów" - jesli takie są wszystki to jest to typowe górne spalanie.A tu o ekonomiczności mówić nie można.

Zobacz może np kociołek Buderus Logano111D lub (nowy) Biawar Viking.

Tam masz dolne spalanie z dopalaniem spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mały za odpowiedz, właśnie na ich stronie piszą, że są to kotły z dolnym spalaniem i dlatego pytam, przekonuje mnie kocioł Dakon DOR32D, jednak szukam jeszcze innego kotła z większą komorą załadowczą coś ala FEX plus lub Irleh, tylko nie za taką cenę i oczywiście z dolnym spalaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...