Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

co do stref brzegowych przy oknach to masz rację,

natomiast pozostałe rozstawy, pomimo tego że ma być deska, wydają mi się za duże,

ale to by trzeba było przeliczyć,

w kuchni raczej na pewno, podłoga będzie przegrzana

 

no i kto tu ma racje.. widzę ze temat jest mocno dyskusyjny...

a ja dalej jestem w kropce, średnie zapotrzebowanie energii z projektu podstawowego wynika jakies 60W/m2

wedlug projektu tyle ma mi dac podlogowka...

Czy tak bedzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

no i kto tu ma racje.. widzę ze temat jest mocno dyskusyjny...

a ja dalej jestem w kropce, średnie zapotrzebowanie energii z projektu podstawowego wynika jakies 60W/m2

wedlug projektu tyle ma mi dac podlogowka...

Czy tak bedzie?

 

Srednie zapotrzebowanie energii 60 W/m2 (chodzi raczej o srednie obciązenie cieplne) nic nie mówi, w jednym pomieszczeniu moze byc i 80 W/m2 a w drugim 35 W/m2

a w projekcie przyjęto ze jest równe we wszystkich pomieszczeniach. Błedne załozenia to niewiarygodne wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to na piśmie w meilu podpisane danymi firmy.

Co dalej mogę zrobić?

Urząd Kontroli Skarbowej interesuje się takimi sprawami?

 

Gosc niezle kombinuje :bash: Rozliczenie masz na mail-u, a ustalenia kosztow instalacji tez ? Jesl i tam nie ma tych 19% - nie placic. Moze isc do sadu i przegra. A jak bedzie sie stawial wtedy uzywac argumentow z US. Jesli nie masz ustalenia kosztow na mailu ,tez bym nie placil, bo obowiazuje umowa slowna. Nie placic rowniez.

 

 

Ciekawe jak sie sprawa zakonczyla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srednie zapotrzebowanie energii 60 W/m2 (chodzi raczej o srednie obciązenie cieplne) nic nie mówi, w jednym pomieszczeniu moze byc i 80 W/m2 a w drugim 35 W/m2

a w projekcie przyjęto ze jest równe we wszystkich pomieszczeniach. Błedne załozenia to niewiarygodne wyniki.

 

asolt - projekt robił twój "ulubieniec" z innego postu na forum nazwy chyba nie muszę przytaczać;/

Jakie przepływy przyjmuje się dla podłogówki i jak się je oblicza? czy przepływy na poziomie 2,1l/min będą zasadne?

Jak to obliczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asolt - projekt robił twój "ulubieniec" z innego postu na forum nazwy chyba nie muszę przytaczać;/

Jakie przepływy przyjmuje się dla podłogówki i jak się je oblicza? czy przepływy na poziomie 2,1l/min będą zasadne?

Jak to obliczyć?

 

Niewielu zajmuje sie na forum projektowaniem podłogówek, moich oponentów w dyskusjach w to nie wliczam, nie wiem o kogo chodzi.

Bez dokłądnego ozc nie potrafię sie odniesc do konkretnych obliczeń, a jezeli ma byc parkiet to i najnizsza mozliwa temp zasilania to 10 cm nie bedzie wielkim błedem, prawdopodobnie i jak bym tak policzył dla niektórych pomieszczeń. Pozostałe pomieszcznie z innych wykonczeniem co 15 cm (łazienki co 10 cm). To tak na szybko bez liczenia. Przepływy rzedu 2-2,5l/min zdarzają sie ale najczesciej są w zakresie 1-2 l/min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewielu zajmuje sie na forum projektowaniem podłogówek, moich oponentów w dyskusjach w to nie wliczam, nie wiem o kogo chodzi.

Bez dokłądnego ozc nie potrafię sie odniesc do konkretnych obliczeń, a jezeli ma byc parkiet to i najnizsza mozliwa temp zasilania to 10 cm nie bedzie wielkim błedem, prawdopodobnie i jak bym tak policzył dla niektórych pomieszczeń. Pozostałe pomieszcznie z innych wykonczeniem co 15 cm (łazienki co 10 cm). To tak na szybko bez liczenia. Przepływy rzedu 2-2,5l/min zdarzają sie ale najczesciej są w zakresie 1-2 l/min.

 

dzięki za odpowiedź, mam nadzieje że to co zostanie wykonane będzie działać jak by co mam dodatkowe 2 grzejniki w razie jak by zabrakło ciepła w najchłodniejsze dni.

Jedna z pętli brzegowych wyszła mi na 120m, czy nie będzie problemu z przepływem przy zastosowaniu pompy 6m ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź, mam nadzieje że to co zostanie wykonane będzie działać jak by co mam dodatkowe 2 grzejniki w razie jak by zabrakło ciepła w najchłodniejsze dni.

Jedna z pętli brzegowych wyszła mi na 120m, czy nie będzie problemu z przepływem przy zastosowaniu pompy 6m ?

 

Moze byc problem z uzyskaniem odpowiedniego przepływu, pętle nie powinny przekraczac 100 m łacznie z dobiegami, jezeli jest mało zakretów a duzo prostych odcinków powinno działac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze byc problem z uzyskaniem odpowiedniego przepływu, pętle nie powinny przekraczac 100 m łacznie z dobiegami, jezeli jest mało zakretów a duzo prostych odcinków powinno działac

 

sama pętla ma okolo 86m + około 33 m dobiegów.

pętla ma odcinki proste po 7m i 3m mam nadzieje że będzie działać szczególnie że to strefa brzegowa ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie optymalne rozstawy rurek dla PC - co 15cm dla pomieszczeń ok 2,6m wysokości z izolacją z każdej strony U ok 0,18 będą ok czy raczej 10cm było by wskazane. Przeszklenia standardowe, wykończenia podłóg panele, kuchnia i łazienki płytki.

Czy można z tą gęstością przesadzić w stopniu uniemożliwiającym prawidłową pracę PC ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zależy, jak chcesz mieć w łazience normalne +24 to możesz robić co 20cm, a jak będziesz uśredniał temperaturę w całym domku jednakowo i walczyć o jak najwyższy COP to odpowiedź nasuwa się sama

 

tak, poniżej 10 cm przyrost mocy podłogówki jest minimalny i daje już tylko zwiększone opory i zwiększone koszty inwestycji

 

Ok, dzięki. Mniej niż 10 nie planuję, zastanawiam się nad 10 lub 15 wszędzie jednakowo, dla 15 obiegi powinny wyjść ok 60-70m - prosty układ domu sprawia, że każdy obieg będzie podobnej długości, różna tylko ich ilość - 1 łazienka i kuchnia, po 2 sypialnie, 4 salon, niewielkie pozostałe powierzchnie to już chyba grzane powrotami, 1 przedsionek, ewentualnie poddasze do zastanowienia bo skosy więc kubatura mniejsza ale też starty przez dach pewnie spore więc też pewnie co 15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownicy podłogówki (100% ) czy Wy macie grzałkę elektryczną w grzejnikach drabinkowych w łazience ? Przyda się ? Warto ?

Napiszcie coś ze swojego doświadczenia :)

 

Jak to się podłącza do grzejnika z podłączeniem typu SX , mam taki http://www.termagrzejniki.pl/grzejniki-terma-technologie/dexter/terma-technologie/dexter-1760-x-500-silver-mat

Mam grzałkę w grzejniku łazienkowym. Mieszkam juz 2 lata a nie przypominam sobie aby była używana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownicy podłogówki (100% ) czy Wy macie grzałkę elektryczną w grzejnikach drabinkowych w łazience ? Przyda się ? Warto ?

Napiszcie coś ze swojego doświadczenia :)

 

Mam, ale również używam jej bardzo sporadycznie. Droga nie była, a jest zawsze jakaś alternatywa.

Zakładając trzeba pamiętać o zaworach na wejsciu i na wyjściu grzejnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...