Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

  • 2 weeks później...
wykonawca namawia mnie na użycie jastrychu anhydrytowego z firmy Lafarge. Mozna dac cieńszą warstwę co nie jest bez znaczenia w przypadku stropu drewnianego, lepiej przewodzi ciepło i w ogóle podobno lepszy jest. Wychodzi trochę drożej niż cementowy między innymi przez dopłatę za niepełną gruszkę.Jest to układane przez ekipę z Lafarga. Co myślicie o takim jastrychu? Warto w to wejść?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie

jestem w trakcie prac budowlanych i potrzebuje Waszej pomocy. Rozbudowujemy dom o poddasze użytkowe, na dole wszędzie grzejniki ze starymi zworami ( wszystkie będą do wymiany), na górze chcemy zrobic podłogówkę i grzejniki (ile jeszcze nie wiem na pewno drabinka w łazience może w sypialni zwykły zamiast podłogówki) powierzchnia poddasza to ok. 100 m2 dół również. Wszystko ma być zasilane piecem na drewno/węgiel (piszę tak bo nie znam się na rodzajach pieców) w układzie otwartym.

Powiedzcie szczerze czy takie cuuuśśśś co sobie wymyśliłam ma racje bytu, jeśli tak to jak to najprościej zrobi, jeśli mogę prosić o jakiś schemat to byłoby super, czy lepiej od razu dac grzejniki ( ze względu na rodzaj pieca, bo zawsze będzie taki zwykły) i za bardzo się nie rozczulac z podłogówką na której mi trochę jednak zależy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykonawca namawia mnie na użycie jastrychu anhydrytowego z firmy Lafarge. Mozna dac cieńszą warstwę co nie jest bez znaczenia w przypadku stropu drewnianego, lepiej przewodzi ciepło i w ogóle podobno lepszy jest. Wychodzi trochę drożej niż cementowy między innymi przez dopłatę za niepełną gruszkę.Jest to układane przez ekipę z Lafarga. Co myślicie o takim jastrychu? Warto w to wejść?

 

Witaj.

Mam ten jastrych. Wylewanie tego podkładu to czysta przyjemność... 3 - 4 godziny roboty i dom 230 m2 załatwiony.

Ale.....

Jeśli chcesz drewnianą podłogę na to przykleić to się dopytaj szczegółów panów z Poznania (jesteś stamtąd, prawda?) - przyjeżdżali do mnie na reklamację. Anhydryt jaki ja dostałem miał właściwą wytrzymałość na odrywanie, ale kompletnie nie miał na ścinanie. A tą w pierwszej kolejności sprawdzał parkieciarz. Reklamacja zakończyła się w ten sposób:

"Wyniki wytrzymałości na odrywanie podkładu podłogowego spełniają wymagania odnośnie kładzenia posadzki wierzchniej z drewna. Przy zastosowaniu odpowiedniego gruntu epoksydowego i wysoko elastycznego kleju ,nie można stwierdzić zatem przeciwwskazań."

To co powyżej czyli (grunt epoksydowy i dobrany do niego wysokoelastyczny klej plus szlifowanie oraz robocizna) kosztowało niestety więcej niż sam podkład. Więc sam zdecyduj....

 

Niemniej jestem zadowolony. Parkieciarz się spisał. Mam drewnianą podłogę połączoną korkiem z kaflami - tak jak chciałem.

A do tego podkład szybko reaguje na włączenie ogrzewania i zmiany temperatury zasilania. A przede wszystkim na powierzchni 100 m2 nie mam dylatacji i kafle oraz drewno lecą przez całą podłogę bez żadnych przerw....

 

Pozdrawiam

macst

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie

jestem w trakcie prac budowlanych i potrzebuje Waszej pomocy. Rozbudowujemy dom o poddasze użytkowe, na dole wszędzie grzejniki ze starymi zworami ( wszystkie będą do wymiany), na górze chcemy zrobic podłogówkę i grzejniki (ile jeszcze nie wiem na pewno drabinka w łazience może w sypialni zwykły zamiast podłogówki) powierzchnia poddasza to ok. 100 m2 dół również. Wszystko ma być zasilane piecem na drewno/węgiel (piszę tak bo nie znam się na rodzajach pieców) w układzie otwartym.

Powiedzcie szczerze czy takie cuuuśśśś co sobie wymyśliłam ma racje bytu, jeśli tak to jak to najprościej zrobi, jeśli mogę prosić o jakiś schemat to byłoby super, czy lepiej od razu dac grzejniki ( ze względu na rodzaj pieca, bo zawsze będzie taki zwykły) i za bardzo się nie rozczulac z podłogówką na której mi trochę jednak zależy

 

Można rozważyć bufor ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macst

dzieki za info ja nie będę kleił na to drewna tylko jastrych ma być na drewnianym stropie (taki mam miedzy piętrem i parterem) i na to będą klejone kafle bo to będzie w łazience coraz bardziej jestem przekonany do tej wylewki

Jani_63

dzięki za info szkoda że gość nie napisał z jakiej firmy miał ten jastrych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Szybko sie przywitam na forum :-) i natychmiast pytanie.

 

Szukam porady w nastepujacym temaci. W domu planuje 6 sekcji OP na parterze i 3 sekcje na pietrze. Zawor mieszajacy wraz z pompa i sterowaniem pogodynka chce umiescic w kotlowni na dole.

 

Rozdzielacz na ogrzewanie podlogowe bedzie na pewno na dole, natomiast dylemat mam co do realizacji gory.

1) Czy 3 dodatkowe petle gorne podlaczyc do rozdzielacza dolnego ?

2) poprowadzic dodatkowy pion (zas+pow) i wstawic maly 3 sekcyjny rozdzielacz u gory.

 

Dodam, ze pod wzgledem szafki nie jest to problem, bo i tak u gory mam szafke na ogrzewanie grzejnikowe.

 

Dzieki za przemyslenia - wszystkie za i przeciw, oraz ewentualne zalety i wady proponowanych rozwiazan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie racje panowie nie znacie się, wiec bez urazy nie wprowadzajcie w błąd forumowicza. Jeden rozdzielacz na dole jest wystarczający z odpowietrzeniem górnych pętli nie żadnych problemów i zajmuje to tyle samo czasu co odpowietrzenie dolnych pętli. U siebie mam również jeden rozdzielacz na dole, a podłogówka jest również na górze i nie było żadnych problemów z jej odpowietrzeniem. Żeby szybko i skutecznie odpowietrzyć dolne jak i górne pętle po prostu odkręcamy powrót z podłogówki żeby woda dobrze się przelała przez pexa. Każda pętla musi być odpowietrzana osobno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden rozdzielacz na dole jest wystarczający z odpowietrzeniem górnych pętli nie żadnych problemów i zajmuje to tyle samo czasu co odpowietrzenie dolnych pętli.

 

ja bym nie ryzykował. a później ludzie czytają takie wpisy, robią jak radzi bladyy78 i wołają : ratunku, podłogówka nie grzeje.

IMHO jak ktoś chce robić samodzielnie, to niech robi zgodnie ze sztuką na każdej kondygnacji osobny rozdzielacz = bezbolesne odpowietrzenie.

dla trzech pętli nie ryzykowałbym sobie stresu z problemem odpowietrzenia pętli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie ryzykował. a później ludzie czytają takie wpisy, robią jak radzi bladyy78 i wołają : ratunku, podłogówka nie grzeje.

IMHO jak ktoś chce robić samodzielnie, to niech robi zgodnie ze sztuką na każdej kondygnacji osobny rozdzielacz = bezbolesne odpowietrzenie.

dla trzech pętli nie ryzykowałbym sobie stresu z problemem odpowietrzenia pętli

zgadzam się z kolega

Edytowane przez edde
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie mają problemy jak z instalatora dupa, albo jak robią coś o czym nie maja pojęcia. Większość co tu ma problemy z podłogówka to ma rozdzielacze na tym poziomie co pętle, a podłogi mimo to im nie grzeją. Rozdzielacz nie ma znaczenia gdzie jest, jak podłogówkę się potrafi odpowietrzyć to wszystko działa jak należy. Powietrze nawet jak się wytrąci z wody to pompa przepcha je do rozdzielacza, gdzie są odpowietrzniki, przetestowane na swojej i nie tylko mojej skórze! Podstawa to przelanie każdej pętli bez tego pompa nie da rady wypchać powietrza z rury.

Netspiker jesteś specjalistą od podłogówki że podważasz to co pisze. Ja wykonałem w tym roku w dwóch domach podłogówki u siebie i u znajomego. U znajomego rozdzielacz zamontowaliśmy w piwnicy a podłogówkę ma dwie kondygnacje wyżej i również nie ma żadnego problemu z grzaniem, każda pętla grzeje równo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno jego struktura została osłabiona, przy normalnym ciśnieniu teoretycznie powinno być OK, jedynie ryzyko gdyby z różnych przyczyn ciśnienie w obwodzie wzrosło

mi też się kilka razy minimalnie spłaszczał, po rozprostowaniu wracał do krągłości i taki zostawiałem wyginając w innym miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...