Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ok. Jeżeli zdecyduje się na ogrzewanie podłogowe w garażu, to w jakiej odległości kłaść rurki ? Czy w trakcie ogrzewania można wyłączyć sam garaż żeby nie grzała podłogówka ?

 

U nas garaż, tak jak każde inne pomieszczenie jest na niezależnym obwodzie, ma niezależne sterowanie, więc w każdej chwili można włączyć, wyłączyć lub zmienić zadaną temperaturę.

A tak faktycznie, to włączyliśmy w garażu ogrzewanie tylko na kilka dni, tak profilaktycznie (kiedy były największe mrozy), a właściwie i bez tego temperatura nie spadłaby do zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fachowcami, którzy twierdzą, że tak "prymitywna" instalacja (bez zaworów mieszających, dodatkowych pomp, itp.) powinna, przy niewielkiej powierzchni podłogówki, pracować poprawnie.

Powinna? To niech choć jeden z tych fachofców powie, że będzie działać a nie że powinna.

Moim zdaniem będzie działać ale nie będzie optymalna. Dlaczego spora część osób w tym wątku tak boi się prostego mieszacza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinna? To niech choć jeden z tych fachofców powie, że będzie działać a nie że powinna.

Moim zdaniem będzie działać ale nie będzie optymalna. Dlaczego spora część osób w tym wątku tak boi się prostego mieszacza?

 

W dniu dzisiejszym rozmawiałem z fachowcem od ogrzewania podłogowego i powiedział, że musi być dodatkowo pompa do mieszania. Brak pompy do mieszania jest błędnym wykonaniem ogrzewania podłogowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w temacie podłogówki, ale ukazuje ogólniejszy mechanizm:

(z innego forum)

Pogodówka daje tylko większy wydatek, zwiększenie szansy że coś się zepsuje, i nic poza tym, i odrobinę wygody, która nie jest adekwatna to budżetu. Teraz każdy szanowany instalator zje moją wypowiedź żywcem ale nie ukrywajmy się, 60% tutaj userów to instalatorzy. Oni z tego żyją więc gdyby mogli to by montowali złączki jedna koło drugiej aby tylko więcej zarobić, na szczęście my szare myszki mamy swoje rozumy, i nie damy sobie wody z mózgu robić. Mój znajomy ma taki zestaw i ostatnio mi wyznał, że żałuje że wydał niepotrzebne pieniądze bo to tylko zbędny bajer. Tak samo ja mogę przyznać z czystym sumieniem, że wymiennik, super zawory, i 5 zbędnych pomp pracujących w mojej super nowoczesnej kotłowni to zbędny wydatek, który tylko pożera dodatkowe pieniądze, a można było zrobić prosty ekonomiczny układ, który działa 50 lat jak i 100 lat temu tak samo i niezawodnie ale cóż instalator musi na czymś ugryść parę złotych więc na ich szczęście prasa, media, i strony www karmią nas nowinkami jak zwiększyć komfort i wydajność naszych kotłów a my to łykamy jak ryby
Źródło: http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/2653-co-daje-pogodowka/page__view__findpost__p__26293

 

Podobnie jak Miki uważam że niektórzy instalatorzy dostają szajby jak mogą poszaleć za cudze pieniądze. Tez byłem instalatorem.....

Efekt taki, że klient nie potrafił tego obsługiwać. A więc perełki przed wieprze.

Żródło: http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/2653-co-daje-pogodowka/page__view__findpost__p__26480

 

Dlaczego czegoś nie zrobić prościej, skoro można?

Jestem pewien, że układ z mieszaczem działał by u mnie znakomicie, ale jednocześnie uważam, że zaprojektowany z głową układ bez mieszacza ...także będzie działał doskonale.

A przy tym taniej na etapie wykonania i taniej podczas eksploatacji.

 

Znalazłem, do pożenienia w łazience grzejnika "drabinki" z podłogówką coś takiego:

http://www.info-ogrzewanie.pl/artykul,id_m-100169,t-grzejniki_i_podlogowka_w_systemach_niskotemperaturowych_co.html

Tylko cena poraża. To już taniej jest zafundować drabince osobny obwód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w temacie podłogówki, ale ukazuje ogólniejszy mechanizm:

(z innego forum)

Źródło: http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/2653-co-daje-pogodowka/page__view__findpost__p__26293

 

Żródło: http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/2653-co-daje-pogodowka/page__view__findpost__p__26480

 

Dlaczego czegoś nie zrobić prościej, skoro można?

Jestem pewien, że układ z mieszaczem działał by u mnie znakomicie, ale jednocześnie uważam, że zaprojektowany z głową układ bez mieszacza ...także będzie działał doskonale.

 

tak, ale w przypadku gdy na 100% powierzchni będzie podłogówka,

zrobiona zgodnie z zapotrzebowaniem na ciepło poszczególnych pomieszczeń i projektem,

w przeciwnym wypadku, nie ma takiej opcji

 

A przy tym taniej na etapie wykonania i taniej podczas eksploatacji.

 

Znalazłem, do pożenienia w łazience grzejnika "drabinki" z podłogówką coś takiego:

http://www.info-ogrzewanie.pl/artykul,id_m-100169,t-grzejniki_i_podlogowka_w_systemach_niskotemperaturowych_co.html

Tylko cena poraża. To już taniej jest zafundować drabince osobny obwód.

a co do tych wypowiedzi,

 

nikt nikogo nie zmusza,

 

jeżeli podłogówka jest taka be, to dlaczego tylu inwestorów się na nią decyduje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1950, nie do końca o to chodzi.

Cytowane przeze mnie wypowiedzi dotyczyły w sensie szczególnym pogodówki, a w sensie ogólnym mechanizmów decydowania się inwestorów na pewne rozwiązania (nie ukrywam, że miałem na myśli mieszacz).

Nic tu nie jest "be". Zresztą - nie ma rozwiązań "be". Każde, tego typu, uproszczenie fałszuje rzeczywistość.

 

Chciałbym mieć w domu samą podłogówkę, ale bardziej zależy mi by mieć parkiet we wszystkich pomieszczeniach "czystych", a nie mogę przekonać się do drewna na podłogówce (choć wiem, że można i ludzie chwalą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od początku gdy zaczęto stosować pogodówki są dwie szkoły,

jedna mówi, instalować,

druga, nie,

to czy ma być czy też nie, u mnie decyduje Inwestor,

zawsze staram się przedstawić Inwestorowi zady i walety tego rozwiązania,

 

co do parkietu na podłogówce,

jak najbardziej, ale musi być przystosowany do podłogówki i nie być grubszy niż 15 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać jak rozwiązać taki problem. Ściankę kolankową z KG mam odsunietą od ściany na któej oparta jest murłata o 50 cm. Co daje na całym obwodzie domu prawie 30m2, któych chyba nie ma sensu grzać. Więc jak odzieliliście płytę grzewczą z podłogówką od tego pasa. Ja będe mial 5 cm styro i na to 6 cm wylewki, moze po bokach ulozyc od razu 10 cm styro. Tylko pytanie do czego mocować wtedy stelaż do ścianek KG?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać jak rozwiązać taki problem. Ściankę kolankową z KG mam odsunietą od ściany na któej oparta jest murłata o 50 cm. Co daje na całym obwodzie domu prawie 30m2, któych chyba nie ma sensu grzać. Więc jak odzieliliście płytę grzewczą z podłogówką od tego pasa. Ja będe mial 5 cm styro i na to 6 cm wylewki, moze po bokach ulozyc od razu 10 cm styro. Tylko pytanie do czego mocować wtedy stelaż do ścianek KG?

 

Myślę, że nie musisz dawać rurek podłogówki do samej ścianki z płyt GK. Zakręcisz nimi ok 10 cm przed mającą powstać ścianką kolankową i masz miejsce na zamocowanie do podłogi profila stalowego bez obawy o przewiercenie rurki.

Ja zastanawiam się nad ociepleniem dodatkowo tej ścianki kolankowej u siebie, mimo, że dach i strop będą ocieplone wełną, ale zostaje ta spora pustka, zasłonięta jedynie płytą GK, więc warto chyba dać choćby 5cm wełny. Ciepło nie będzie przenikało wtedy za płytę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Właśnie chcę się zabrać do położenia izolacji z płyt PIR na podłodze na gruncie. Odchyłka poziomu podłogi to przeważnie 1 cm, max 2cm w niektórych miejscach.

Pytanie moje jest takie - chcę podsypać płyty w miejscach nierówności mieszanką drobnego perlitu z cementem. Nie wiem tylko czy podsypkę lepiej dawać pod czy też na folię budowlaną. Czy to w ogóle ma znaczenie?

Docelowo planuję ogrzewanie podłogowe.

Może ktoś potrafi coś doradzić w tej sprawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - pytanie: Jakiś czas temu (5 lat) wybudowałem dom. Podłogówka jest prawie wszędzie (sypianie to grzejniki). Jedno z pomieszczeń - do tej pory ogrzewane grzejnikami - chcę ogrzewac podłogówką. Problem jest taki że już jest wylewka. Czy można caciąć bruzdy i w nich ułożyć rurę? Strapo pod wylewką jest gęstożebrowy - sztywny.

 

Hej,

jestesmy wlasnie przed decyzja jaka podloge na podlogowke?

Mozesz doradzic co sie najlepiej sprawdza? A moze ktos ma tez doswiadczenia z parkietem na podlogowce, poradzcie co tam ulozyc.

Kasiasss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...