Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czy jest różnica cenowa między tą czerwoną a białą rurą? Ile taka kosztuje?

 

Różnica pomiędzy białą 6/10 bar a czerwoną 4/6 bar - czyli biała wytrzymuje większe ciśnienie i temperaturę(nadaje się do zasilania grzejników)

Ja mam 100% podłogówki więc zastosowałem czerwoną (w salonie brakło na 1 obwód bo nie chciałem łączyć więc dokupiłem już na miejscu białą)

Kupowałem przez internet po 3,-brutto w krążkach 200m

IMG_6678.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega artysta to widać :) Dla mnie to czarna magia. I tak sie wpasowałeś?

To jest Łatwo, na foli aluminiowej jest kratka, obliczenia podłogówki dają odległości pomiędzy rurkami i tak się je układa na końcu się wykręca i z powrotem.

Początkowo wygina się w odstępie 2x większym by pomiędzy można było zawrócić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie czy ma ktoś zamontowane stelaże np do WC zanim została wylana posadzka? Jeżeli tak to w jaki sposób przykleiliście taśmę dylatacyjną w rejonie tych stelaży? czy stelaże zostały zalane posadzką?

 

Ja tak robiłem. Stelaże zostały po prostu oblane wylewką, bez żadnych dylatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega artysta to widać :) Dla mnie to czarna magia. I tak sie wpasowałeś?

:) ale tu nie ma co wpasowywać (jeśli chodzi o ślimaka), jedziesz rurką w podwójnym rozstawie, na środku pomieszczenia zawracasz i układasz w srodek tego co poprzednio ułożyłeś, ot i cała filozofia ;)

meadrowo jeszcze prościej bo od razu jedziesz gotowym rozstawem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich ja kupiłem diamonda 16 200m za 300zl rozdzielacz 12 -177zl na 6 obwodów podlogowki i 6 grzejników a w sklepie poleca ci to na czym maja największy zarobek

 

Niestety, chińskie rzeczy zawsze są tanie, zapewne są miejsca gdzie można te rurki zastosować, ale w podłogówce raczej bym się nie odważył.

 

Dodatkowo jako pierwszy post mam nieodparte wrażenie prowokacji handlowej w wątku więc nie będę się rozpisywał.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...