Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Bo kolega ............ tak jak ja ;) ma wyobraźnię?

 

Nie widzę się przy usuwaniu awarii takiej rurki gdy już mam zrobioną posadzkę - 7cm wylewki z włóknami, siatka druciana zbrojąca, klej i płytki marmurowe - koszt rurki w całości to ułamek % w ewentualnej naprawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

właśnie nie - biała jest bardziej miękka - tzn wyginanie zakrętu 10cm jest łatwiejsze (czerwonej się nie da wygiąć 10) wyginałem wielokrotnie i jest to dużo trudniejsze wychodzi 12,5cm(bezpiecznie) chodzi głownie o strefę brzegową - u mnie jest ona tylko przy tarasie(wyjściu na taras).

Natomiast czerwona jest bardzo wytrzymała na zamknięcie przekroju siłą nacisku( Kisan dedykuje ją właśnie do ogrzewania płaszczyznowego).

Na foto pokazałem jak to wygląda i o czym piszę - wygięcie ;)

IMG_7084a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie nie - biała jest bardziej miękka - tzn wyginanie zakrętu 10cm jest łatwiejsze (czerwonej się nie da wygiąć 10) wyginałem wielokrotnie i jest to dużo trudniejsze wychodzi 12,5cm(bezpiecznie) chodzi głownie o strefę brzegową - u mnie jest ona tylko przy tarasie(wyjściu na taras).

Natomiast czerwona jest bardzo wytrzymała na zamknięcie przekroju siłą nacisku( Kisan dedykuje ją właśnie do ogrzewania płaszczyznowego).

Na foto pokazałem jak to wygląda i o czym piszę - wygięcie ;)

 

O matko jeszcze flagę państwową sobie walnął z rurek. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, chińskie rzeczy zawsze są tanie, zapewne są miejsca gdzie można te rurki zastosować, ale w podłogówce raczej bym się nie odważył.

 

Dodatkowo jako pierwszy post mam nieodparte wrażenie prowokacji handlowej w wątku więc nie będę się rozpisywał.

 

Pozdrawiam

witam to nie jest prowokacja handlowa zrobiłem ogrzewanie u siebie w 2009r tez na diamondzie i do tej pory jest dobrze i mam nadzieje ze będzie gwarancja producenta 10 lat chińskie i co z tego wiekszosc zeczy jest z chin-tania sila robocza niejednokrotnie kładliśmy chińskie płytki i sa duzo lepszej jakości od polskich

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile dajecie wylewki na przewody?

 

U mnie jest 7cm wylewki z mixo-kreta- proporcje produktów nie znane(ustalane przez firmę)jednak to co widziałem:

piasek rzeczny płukany, cement, plastyfikator do ogrzewania podłogowego, włókna polipropylenowe, siatka druciana.

Czas układania 11h/167m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o uwagi do mojego projektu oraz propozycje podłączenia salonu i pozostałej reszty. Proponowany rozstaw to 20 cm, 15 łazienki. Ściany 20 cm styro, podłoga 10 cm pod chudziakiem i 16 cm nad nim - razem 20 cm styro, poddasze 25-30 cm wełny. Z góry dziękuje za cenne uwagi.

http://www.skaut.lublin.pl/prywatne/parter.jpg

http://www.skaut.lublin.pl/prywatne/poddasze.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o uwagi do mojego projektu oraz propozycje podłączenia salonu i pozostałej reszty. http://www.skaut.lublin.pl/prywatne/parter.jpg

 

Myślę, ze to by było dobre rozwiązanie- należało by przeliczyć obwody tak, aby nie przekroczyły 90-100mb.

Warto jest puścić rurkę przez WC dla gości( np zasilaniem jednego z obwodów salonu)

Powrót z kuchni może zasilać wiatrołap, gdyż nie ochłodzi się zbytnio bo kuchnia ma niewielką powierzchnię, a dodatkowo otwarta jest na salon.

Przy dużym oknie tarasowym warto jest zagęścić rurki do 10cm 3-4 zwoje aby stworzyć barierę dla zimnego powietrza,

Grzejnik w garażu jest bardzo kłopotliwy bo jako jedyny, jak widzę, w domu będzie miał zbyt niska temperaturę, aby ogrzać tak duży garaż, aby choć troszkę zmienił temperaturę, należało by go zwiększyć i umieścić blisko drzwi do wiatrołapu (stworzy tym samym barierę dla zimnego powietrza z garażu).

Taka jest moja opinia i wnioski. ;)

parter.jpg

parter.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy tak zaizolowanym budynku odległości 20 cm i 15 cm (łazienki) uważacie za właściwe?

A czemu nie przeliczyłeś budynku?

Wydaje się, że zastosowana izolacja termiczna jest dość duża, ale w łazienkach ustala się temperaturę na 24*C by zapewnić odpowiedni komfort termiczny, ale musisz wziąć pod uwagę to, że pod górną łazienką jest nieogrzewane pomieszczenie, jak również to, że w obu jest okno.

Nie jestem fachowcem w stylu "damy co 10cm i będzie na pewno ciepło" ale wydaje się, ze w łazience rozstaw co 20cm jest zdecydowania zbyt mały zważywszy, że są tam obszary gdzie podłogówki nie ma ( pod kabiną wanną bidetem, WC)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym mogę to "przeliczyć"?

Łazienka na górze jest nad nieocieplonym garażem, ale sufit garażu będzie zaizolowany 10 cm styro.

W łazience planuję 15 cm.

Czy w wiatrołapie warto zrobić cieplej czy niekoniecznie?

I jeszcze jedno ważne pytanie - rozstaw w pętli ślimakowej 15 czy 20 cm to rozstaw między rurkami zasilenia i powrotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czym mogę to "przeliczyć"?

Łazienka na górze jest nad nieocieplonym garażem, ale sufit garażu będzie zaizolowany 10 cm styro.

W łazience planuję 15 cm.

Czy w wiatrołapie warto zrobić cieplej czy niekoniecznie?

I jeszcze jedno ważne pytanie - rozstaw w pętli ślimakowej 15 czy 20 cm to rozstaw między rurkami zasilenia i powrotu?

 

Najpierw trzeba obliczyć obciążenie cieplne budynku z rozbiciem na poszczególne pomieszczenia. Czym to zrobić, można te obliczenia wykonać w OZC,

ArCADIA Termo , BuildDesk itp. Natomiast rozstaw rur tem. zasilania i powrotu mozna obliczyc w Audytor CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za uwagi. Garaż zasadniczo ma być nieogrzewany. Grzejnik miałby zabezpieczać przed spadkiem temperatury poniżej 0 stopni, ale zastanawiam się nad tym rozwiązaniem. Czy przy tak zaizolowanym budynku odległości 20 cm i 15 cm (łazienki) uważacie za właściwe?

 

też mam 20 styro (ale grafit) i dawałem rozstaw w pokojach 25-30cm, łazienka z zapasem co 10cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...