Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Fakt przy rozstawie 30cm lekką ręką jestem do przodu na samych rurkach 1500zł. hm To mi dałeś do myślenia.

 

Jak zrobisz wylewki i właściwą posadzkę(deski, płytki itp) dam Ci 1500 i wsadź tam rurki gęściej :sick:

Proszę nie przeliczajcie wszystkiego na oszczędności....to zostawcie sobie na potem lub wybudujcie dom "oszczędny" nie "oszczędnie" to niestety dwie różne rzeczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mpoplaw, czy odczuwasz jakieś negatywy takiego rozstawu (nierównomierna temperatura podłogi lub inne)?

Czy, gdybyś teraz projektował ogrzewanie, zaprojektował byś ją inaczej?

 

Mam pomieszczenie, które wg OZC będzie potrzebowało ogrzewania o mocy 20W. Jest to ubikacja bez ścian zewnętrznych. Dodatkowo będzie tam wywiew WM, czyli stale będzie napływało ciepłe powietrze z innych pomieszczeń.

Jak rozwiązać ogrzewanie tego pomieszczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po drugie zyskał by obniżenie temperatury zasilania o 2 góra 3 stopnie,

 

Może przez kilkanaście dni w roku było by to prawdą !!!

 

Kiedy za oknem jest do -5 C czyli przez zdecydowanie większą część sezonu grzewczego w podłogę idzie 24-25 C a w domu jest + 22-23 C, w takiej sytuacji temp. podłogi jest taka sama jak powietrza i zagęszczenie rurek IMHO nie zmieniło by temp. zasilania nawet o 1 C .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę poza tematem. Zerknijcie jak się buduję ekspresówkę do Piotrkowa, płyty betonowe nacina się do ok połowy grubości. Nie do końca. Tam założenie jest takie że beton i tak dalej sam pęknie, ale pęknięcie będzie właśnie w miejscu nacięcia a nie gdzie indziej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki ale to jest troche iny uklad-chyba mysle ze trzeba to polonczyc tak

 

 

http://images35.fotosik.pl/907/164f86f6938961d4m.jpg

 

Po co dodatkowe rurki obok rozdzielacza- nic to nie zmieni, ta sama woda będzie przepływać- komplikujesz tylko instalację. Popatrz jeszcze raz na "moje " zdjęcie rozdzielacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek trochę umarł. Sam też planuję ogrzewanie podłogowe i zastanawiam się nad komfortem użytkowania różnych rodzajów podłogówki tzn. akumulacyjna kontra nieakumulacyjna, temperatury zasilania podłogówki.

Moim faworytem jest ogrzewanie podłogowe nieakumulacyjne jakościowe czyli grzanie ciągłe z zachowaniem jak najniższej temperatury zasilania, a moc ogrzewania regulowana jest tylko przez zmiany temperatury wody zasilającej.

Na ostatnim miejscu umieściłbym ogrzewanie akumulacyjne z nastawieniem się na tanią taryfę, bo ma największe szanse na przegrzewanie/niedogrzewanie pomieszczeń. Co o tym myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm, myślałem tak jakieś 2 miesiące temu :) Ale się pozmieniało.

 

Ja chce postawić na akumulacyjność właśnie. Stała temperatura cały czas, zima , lato :)

To chyba zależy czym chcesz pędzić tą podłogówkę. Ciekawi mnie, jak taka podłogówka zachowuje się razem z resztą przegród. Ty planujesz pasywniaka, więc do uzupełnienia strat energii nie będziesz musiał zgromadzić zbyt wiele ciepła w tej podłogówce. Jednak jeśli ktoś planuje gorzej ocieplony dom, to będzie musiał zgromadzić tej energii więcej, a ogrzewając dom pompą ciepła lub prądem w taniej taryfie może się okazać, że tej energii będzie za mało więc będzie musiał nagrzać tą podłogówkę do wyższej temperatury.

Po drugie będzie nagrzewał ją w nocy, a wtedy raczej wysoka temperatura jest raczej dyskomfortem, no chyba, że ktoś lubi:)

Po trzecie tak nagrzana podłogówka na początku ( czytaj w nocy) będzie oddawać do otoczenia więcej energii tytułem większej różnicy temperatur, a w dzień, kiedy tego ciepła potrzebujemy bardziej, będzie go oddawać coraz mniej i może się okazać, że wieczorem będziemy siedzieć w salonie w grubych skarpetkach, czekając z utęsknieniem na nocną taryfę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...