Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

szybkie pytanie, po ilu dniach od wylania wygrzewać jastrych i czy obowiązkowo trzeba to robić?

 

Wygrzewać trzeba jeśli układasz płytki w ciągu kilku miesięcy od wylania jastrychu.

Dłuższa przerwa to mniejsze prawdopodobieństwo problemów spowodowanych brakiem takiej praktyki.

 

Poza tym wygrzewanie trwa dość krótko i nie jest zbytnio kłopotliwe więc lepiej to zrobić, choćby po to aby odparowała cała wilgoć, po położeniu np. gresu będzie trwało dość długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może już było, na razie nie trafiłem (jestem na tysięcznym poście z tego wątku).

 

W przypadku zestawu obniżającego temperaturę na wejściu podłogówki, składającego się ze zaworu mieszającego 3d i pompy, w jaki sposób steruje się pompą? Włącza się ją na stałe, by pracowała przez cały okres użytkowania (również latem), czy powinna być w jakiś sposób sterowana (i załączać się na przykład wówczas, kiedy kocioł gazowy załącza swoją własną pompę, obsługującą grzejniki)?

Innymi słowy - W jakim cyklu pracuje dodatkowa pompa, zastosowana w układzie mieszającym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie ciekawi czy pompa włączona latem ma jakiś odczuwalny wpływ na komfort. W teorii powinna wyrównywać temperatury w pomieszczeniach i np transportować ciepło z nagrzanej podłogi w salonie do łazienki.

 

większy sens będzie miało wkręcenie grzałki do grzejnika drabinkowego, ilość zużytego prądu się nie zmieni a przynajmniej efekt będzie odczuwalny i brak zawilgotniałych ręczników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ktoś mnie znów nazwie teoretykiem, ale zastanawiam się, co się dzieje w układzie, kiedy pompa w kotle się wyłączy, a pompa od podłogówki będzie pracowała przez cały czas?

Czy woda w odnodze z grzejnikami tradycyjnymi nie zacznie płynąć w drugą stronę? Czym by to mogło skutkować?

 

http://i52.tinypic.com/9ve4o4.jpg

 

Najbardziej interesują mnie opinie praktyków. Jak, w rzeczywistości, podłącza się (elektrycznie) taką pompę i czym takie podłączenie skutkuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam dylemat w sprawie podłogówki i akumulacyjności. Rozmawiałem na innym forum z kolego Bajbag.

 

W skrócie:

 

jakiej grubości macie płytę grzejną i jak z perspektywy czasu oceniacie te grubość?

 

JA planowałem albo

1. płyta 20cm betonu, potem kable grzeje , potem wylewka 7cm betonu.

2. płyta 20cm betonu, potem 3cm styro i folia aluminiowa, potem kable grzejne, potem wylewka 7cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam dylemat w sprawie podłogówki i akumulacyjności. Rozmawiałem na innym forum z kolego Bajbag.

 

W skrócie:

 

jakiej grubości macie płytę grzejną i jak z perspektywy czasu oceniacie te grubość?

 

JA planowałem albo

1. płyta 20cm betonu, potem kable grzeje , potem wylewka 7cm betonu.

2. płyta 20cm betonu, potem 3cm styro i folia aluminiowa, potem kable grzejne, potem wylewka 7cm.

 

Moim zdaniem pkt.1 odpada. Brak izolacji cieplnej w dół i ogrzewasz niejako ziemię pod domem.

Pkt.2 - zamiast 3 cm styropianu dużo więcej, min. 10cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat pkt.1 jest koronny u autorus-a,dom będzie stał na izolowanej płycie fundamentowej,także pod płytą będzie miał spoooro styro ;)

Po części jestem ciekawy odpowiedzi ale ja stawiam na pkt.1 i raczej tak będę miał(rurki zamiast kabli),akumulacja to pikna sprawa a z bezwładnością da się żyć :)

 

I znów za szybko piszę. Oczywiście będą rurki. Skoncentrowałem się na grubości. Arturo72 załatwiasz sobie zwrot vat ze styro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Arturo72 załatwiasz sobie zwrot vat ze styro?

 

Jestem właśnie po złożeniu papierów o zwrot vat (ciekawe kiedy dostanę- do pół roku można czekać;( ). Do zwrotu nie weszły folie, membrana, gwoździe, kołki, siatka zbrojeniowa do ociepleń, więźba dachowa (bo już była z 7%vat), płyty OSB. Urząd może jeszcze coś wykreślić... oby nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w końcu mialem chwile czasu i poskladalem wszystko mysle ze będzie dzialac

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7e61447a3e1dcbcb.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b809e7121816ee25.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c54a70836c5237ba.html

Edytowane przez zarowa2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na moje oko, to nieczysty montaż- po co tyle kolan w instalacji?

Jeszcze sobie nad tym posiedzę i popatrzę, bo trochę ...w szoku jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko, to nieczysty montaż- po co tyle kolan w instalacji?

Jeszcze sobie nad tym posiedzę i popatrzę, bo trochę ...w szoku jestem.

 

zaraz w szoku to jest moja pierwsza instalacja co nie mialem nawet okazji zeby zobaczyc jak to robia fachowcy na codzien zajmuje sie remontami i wykonczeniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...