Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Co tu grzać prądem i po co? Chyba że w okresach przejściowych.

W łazience i tak położysz ogrzewanie na podłodze. Grzejnik pełni rolę suszarki. W łazience dajesz min 2 obwody . Ogrzewanie podłogowe i drugi zasilanie grzejnika

 

Ale grzejnik będzie zasilany wodą o jakiej temperaturze? Tej z podłogówki? Nie będzie za chłodny, aby pełnił swoją funkcję?

 

Pytacie po co mi te grzejniki w łazienkach. Czyli co? Nie robić? A na czym suszyć ... ręczniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

ja mam grzejniki łazienkowe drabinkowe podłączone do rozdzielacza, tam gdzie rurki podłogówki, jak piec grzeje to są letnie (już przy zasilaniu 32-35 stopni czuć ciepło), wystarczające do wysuszenia ręczników, mam jeszcze w nich grzałki awaryjnie, jednak narazie nie było potrzeby ich użycia

przewymiaruj je, ja dałem 2x większej mocy niż z obliczeń wychodziło z racji niższej temperatury czynnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Autorus" dlaczego mowisz że byś nie podłączał grzejnika łazienkowego pod rozdzielacz?

Mam tak u siebie i uważam to za w miarę dobre rozwiązanie. Jak kolega wyżej napisał trzeba go tylko przewymiarować.

Nic nie szkodzi na przeszkodzie kupienia ładnej drabinki o wysokości chociażby 1,7m :)

Taki sposób podłączenia eliminuje komplikację układu (chociażby dodatkowa pompa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki ale to jest troche iny uklad-chyba mysle ze trzeba to polaczyc tak

 

 

chyba miales racje z tym podłączeniem podlogowki bo wczoraj włączyłem pompe i zamiast mieszac w górnej belce ciepla wode z zimna pompa pcha wode zimna w zasilanie od pieca hehehe trzeba będzie przerobić człowiek uczy się na blendach. grzejniki dzialaja bez zadnego problemu.moze macie jakieś pomysły zeby to przerobić zeby dzialalo tak jak powinno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Autorus" dlaczego mowisz że byś nie podłączał grzejnika łazienkowego pod rozdzielacz?

Mam tak u siebie i uważam to za w miarę dobre rozwiązanie. Jak kolega wyżej napisał trzeba go tylko przewymiarować.

Nic nie szkodzi na przeszkodzie kupienia ładnej drabinki o wysokości chociażby 1,7m :)

Taki sposób podłączenia eliminuje komplikację układu (chociażby dodatkowa pompa).

 

Chodzi mi o to , że lepiej zrobić założyć grzejnik elektryczny. Nie trzeba będzie nic zmieniać także latem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam grzejniki łazienkowe drabinkowe podłączone do rozdzielacza, tam gdzie rurki podłogówki, jak piec grzeje to są letnie (już przy zasilaniu 32-35 stopni czuć ciepło),

 

No i tu jest cały szkopuł bo np. u mnie temp. zasilania przez 80 % okresu grzewczego wynosi 24 C !

 

Dla zasilania 35-40 C to oczywiste że warto dać dodatkową pętlę dla takiego grzejnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu jest cały szkopuł bo np. u mnie temp. zasilania przez 80 % okresu grzewczego wynosi 24 C !

 

Dla zasilania 35-40 C to oczywiste że warto dać dodatkową pętlę dla takiego grzejnika .

tak, przeliczając średnią temperaturę wyjdzie mi 25-28 stopni, ale w nocy jak temperatura zewn. spada pogodówka podnosi temperaturę zasilania, przy -2 mam chyba 33 stopnie, i wtedy następuje suszenie ręczników :), generalnie ogrzewanie mam zaprojektowane na 40/35 przy -20 na dworze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam grzejnik wpięty jako osobna pętla. No cóż powiem, nie jest zimny. Ale nawet letni też nie jest (przy 0* na zewnątrz).

Zasilanie podłogówki 25st (minimum z kondensata) i muszę go na razie okresowo wyłączać (jeszcze nie ogarnąłem sterownika) bo ta temp. to już za dużo.

Ale!

1. Nawet taka temp. pozwala na bardzo szybkie suszenie ręczników (choć jak zauważyli koledzy, nie bez znaczenia jest oczywiście wentylacja).

2. Drabinkę wziąłem największą jaka była (1650x650) nie patrząc na projekt - duużo miejsca na suszenie.

3. Mam w niej grzałkę elektryczną. Dogrzewam w razie potrzeby dla kąpania dzidziusia :) - bardzo wygodne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pięknie, ja staram się 24 utrzymywać, zasilanie teraz 32 stopnie idzie, jednak technologia domu energooszczędnego pokazuje na Twoim przykładzie że warto

 

daje i to niemało, ja przy domu powiedzmy standardowym takich temp. zewn. mam ~25-26 na zasilaniu, ze cztery stopnie mniej na powrocie a w domu 21, jeszcze się mamię teorią ze to pierwszy prawdziwy sezon (prawdziwy bo zamieszkany właśnie a poprzedni to budowlany, po tynkach i posadzkach, dogrzewany do 15-17st)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 15cm styro na scianach, 20 pod posadzką, tyle ze 165m2 w jednym poziomie, i jeszcze wymiennika nie zabudowałem, narazie sama wentylacja mechaniczna zimno nawiewa, liczę że z rekuperatorem będzie lepiej :)

tyle że przy 21 nam zimno, w blokach wychowani jesteśmy, więc 24 to dla nas temperatura komfortowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może takie rozwiązanie jak na filmie z gotową podłogą ...

co to w ogóle ma być, wstawiłeś film pokazujący firmę, patenty, i kawałek profila alu z instalacją grzewczą elektryczna bądź wodną, żadnych szczegółów, parametrów, jak mamy się do tego odnieść?

Druga sprawa kto obecnie daje jakiekolwiek panele na ściany, to już wyszło z mody :/

Edytowane przez kulca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...