Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

dzięki.

 

Cały czas zastanawiam się jak to porządnie zrobić :) Mam jeszcze spokojnie ponad 6 miesięcy na zastanowienie ale już bym wolał wiedzieć i miałbym spokojny sen :)

 

Plan, kolejne warstwy:

-ubity piach

-geowłóknina

- pur w proszku 0,8m

 

i teraz się zaczynają dylematy.

1) na pur daję paski styro szerokości 10cm, na to zbrojenie fi6, i na to klipsy.

wady, wszystko się będzie zapadało szczególnie jak się będzie łaziło podczas robienia wylewek:( )

 

2) styropian z folią, rozwiązanie drogie ale rokujące nadzieję ( najtańszy z folią to ok 5tys ale wtedy do tego spinki i koniec.

wady ( brak dystansu między rurką folią ze styropianem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to kiedy jest wymóg zbrojenia wylewki? od jakiej grubości?

 

A może to jest rozwiązanie, folia budowlana, potem siatka zbrojeniowa i na to rurki na klipsach?

 

http://images33.fotosik.pl/452/71028be4e2e92665.jpg

Edytowane przez autorus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś ty chudziaka się nie zbroi, pod tym jest pół metra pur :)

 

zerknij tutaj:

 

http://forum.muratordom.pl/entry.php?42115-Pigeon-buduje-quot-PASYWNY-quot-dom

 

To nic nie znaczy co jest pod spodem,

i na to przyszlo 10 cm chudziaka -na ktorym bedzie okolo 5-6 cm styro i wylewka jastrychowa na okolo 6 cm

nawet jest w opisie to zbrojony chudziak bo na takim podłożu po prostu by się połamał w drobne kawałki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam dokładnie, ale chyba tak jak ma CityMatic jest właściwie: rurki podłogówki, siatka i wylewka.

Odwrotnie to sobie ułatwiają hydraulicy, bo wiążą rurki do siatki.

A w ogóle to na tego pura dałbym folię, potem paski styropianu, siatkę na dystansach i rurki i na to wylewka z włóknami.

 

Będziesz robił takie warstwy " na to przyszlo 10 cm chudziaka -na ktorym bedzie okolo 5-6 cm styro i wylewka jastrychowa na okolo 6 cm" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle to na tego pura dałbym folię, potem paski styropianu, siatkę na dystansach i rurki i na to wylewka z włóknami.

 

Właśnie dokładnie tak też planuję. Tylko te pasy styropianu wkładamy dopiero jak już zamocujemy rurki, i zbrojenie co najmniej fi6 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dokładnie tak też planuję. Tylko te pasy styropianu wkładamy dopiero jak już zamocujemy rurki, i zbrojenie co najmniej fi6 :)

 

To chcesz podnosić cała instalację z siatką, żeby wsunąć styropian? Trochę bez sensu robota, na boki jeszcze jakoś wsuniesz, ale środek pomieszczenia- czarno to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do znawców: jeżeli zamiast podłogówki w pokoju chciałoby się mieć ścienne, to ile jej trzeba wykonać ? Więcej, mniej (ile) niż powierzchnia podłogi ? Proszę o opinie. Ściana ma mniejszą akumulacyjność niż podłoga, cieńsza warstwa tynku...

 

Zgodnie ze sztuką też powinno być obliczone, tak jak do podłogówki.

Ścienne jest szybsze, czas reakcji ok. godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chcesz podnosić cała instalację z siatką, żeby wsunąć styropian? Trochę bez sensu robota, na boki jeszcze jakoś wsuniesz, ale środek pomieszczenia- czarno to widzę.
ja nie widze problemow, oczka w siatce to 15x15cm wiec np pasek o szerokosci 10 cm spokojnie da rade wlozyc. A gdyby jednak byl problem to przciez nie musi byc pasek, moze np kwadrat 10x10 :) kwestia jakiej grubosci styropian tzn czy np 3cm wystarczy? Trzeba tp policzyc. zalozmy ze dajemy 3cm, wchodzi nam w folie 1cm wiec mamy wysokosc 2cm + 1,2cm +1,6 = 4,8 i na tej wysokosci bedzie gora rurki. Jak damy wylewke 10 cm, to bedzie prawie idealnie w srodku wylewki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie widze problemow, oczka w siatce to 15x15cm wiec np pasek o szerokosci 10 cm spokojnie da rade wlozyc. A gdyby jednak byl problem to przciez nie musi byc pasek, moze np kwadrat 10x10 :) kwestia jakiej grubosci styropian tzn czy np 3cm wystarczy? Trzeba tp policzyc. zalozmy ze dajemy 3cm, wchodzi nam w folie 1cm wiec mamy wysokosc 2cm + 1,2cm +1,6 = 4,8 i na tej wysokosci bedzie gora rurki. Jak damy wylewke 10 cm, to bedzie prawie idealnie w srodku wylewki :)

 

Taki spryciaszek z Ciebie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

A mamk jeszcze jedno pytanko.

 

czy dawać podłogówkę w takich pomieszczeniach jak:

- rozdzielnia elektryczna 2,5m2 , jest tam dość duża rozdzielnia

- kotłownia - 4,3m2 i będzie stał albo piec elektryczny z bojlerem albo pompa ciepłą

 

Oba pomieszczenia znajdują sie tak w środku domu.

 

Nie chodzi o oszczędność na kablach itp tylko o sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dawać podłogówkę w takich pomieszczeniach jak:

- rozdzielnia elektryczna 2,5m2 , jest tam dość duża rozdzielnia

- kotłownia - 4,3m2 i będzie stał albo piec elektryczny z bojlerem albo pompa ciepłą

 

Daj tam jedną wspólną pętlę albo zawiń jakieś powroty z innych .

Nie robiąc tam nic popełnisz błąd, koszty są tak niewielkie że jak dobrze to zaplanujesz nie poczujesz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zna ktoś firmę CAPRICORN i jej rozdzielacze ??

Można je kupić trochę taniej niż kana ale pytanie o jakość wykonania np coś takiego

http://allegro.pl/rozdzielacz-do-ogrzewania-podlogowego-8-obwodow-i1965359449.html

 

pewnie chińszczyzna, jak wszystko na rynku... ALE - właściwie nie ma się tam co popsuć - chyba, że ciśnienie układu miałoby go rozerwać :-) :-) ;-)

U mnie (kusmet) na przepływomierzach nic nie widać, więc uznaję to jako bajer. Ja mam totalnie prostą instalację, pompka tylko z pieca (kotła) więc może przepływ jest tak niski, że nic nie wskazują. Jak Ci pasuje to bierz - na plus jest to - jeśli fotka nie kłamie - że, od razu są złączki do pętli - ja musiałem dokupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...