Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 7,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

OWP, ja osobiscie nie mam UPS bo dom w budowie wiec nie ma czego zasilac :) Moj tato ma przemyslowy firmy Orvaldi + akumulator 12v 100Ah, o ile sie nie myle. Na allegro wybor jest niezly. (...)Polecam taki link , ale moze sa tansze, nie szukalem , wzialem jedna ofertte z wielu.

Devil - dzięki. Chyba linki z allegro są wycinane, albo zapomniałeś... Puść mi na priv, jeśli możesz.

 

EDIT - już widzę linki :)

Edytowane przez owp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Położyłem na razie na jednej ściance 15cm styropian. W ścianie jest okienko 75x75cm, czyli małe i powiem Wam, że tego styropianu wydaje mi się MAŁO!

Prawdopodobnie reszta będzie 20cm i wcale nie wydaje mi się, że będą okienka strzelnicze. Pozostałe najwęższe mają 90cm, reszta 150 i 180cm. Te 5cm zniknie. A poza tym można pomalować wnękę na biało (jeśli oczywiście reszta elewacji będzie w innym kolorze,np . żółta) i już inne będzie wrażenie oglądających.

 

Komin mam 7,3m do kominka i 3 kanały wentylacyjne- koszt całkowity ok. 3400zł z wykończeniem- postawiłem sam, czyli to wszystkie koszty.

Do tych 5-10 tys. to jeszcze sporo mi brakuje... a komin stoi.

 

Piczman- 50 ?! - sporo; już spędziłem kilka godzin i ... nic jeszcze nie mam, a na tv to szkoda czasu- lepiej się czegoś nowego nauczyć ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w czym Wam przeszkadza moj nick, ani nie jest obrazliwy,taki delikatny. Nie twierdze ze chcial mnie orznac, ale watpie czy potrzebuje taki drogi piec. W czym Smart jest badziewiaty ? Ludzie maja badziewiate smarty i sobie chwala. To ja tez bede mial. A ja tego instalatora jeszcze zaprosze na pierwsze uruchomienie bo fajny gosc byl i sie z nim dobrze rozmawialo.

 

Dodajesz jakies niestworzone historie, jakie allegro ? Hurtownia hydrauliczna Basco z Tych, hurtownia jak kazda inna, tyle ze ma dobre ceny. Od razu zapewniam ze tam nie pracuje ani nikt z mojej rodziny czy znajomych. to chyba normalne ze czlowiek szuka tanszych alternatyw i je znajduje. Jedna firma chciala ode mnie 14000 za wykonanie podejscia wod-kan, moj ojciec polecil mi firme i zrobila to samo za 4500 od A-Z z wszystkimi formalnosciami w wodociagach, czysto, schludnie etc, moge polecic. Jakosc uslugi nie ucierpiala a w kieszeni mam 10000. W przypadku kotla i akcesoriow bede mial dodatkowy 1000PLN. Fajnie co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa to jak taka adaptacyjna pompa będzie się zachowywać w układzie w którym poszczególne rozdzielacze będą się zamykać (sterowane pokojowo) i przy tym zmieniać (?) np. opory w obiegu.
Zapewne dobrze. W końcu to pompa adaptacyjna. Reguluje swoje obroty tak, by utrzymać stałe ciśnienie na wyjściu.

 

W nawiązaniu do tematu dodatkowej pompy i sprzęgła.

Czy mogą się wypowiedzieć inwestorzy posiadający dodatkową pompę (pewnie większość nowopowstałych układów), czy posiadacie sprzęgła hydrauliczne?

Doradca techniczny w Immergazie, z którym korespondowałem, dwa razy przypominał mi, że jeśli zdecyduję się na dodatkową pompę, muszę zastosować sprzęgło hydrauliczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Położyłem na razie na jednej ściance 15cm styropian. W ścianie jest okienko 75x75cm, czyli małe i powiem Wam, że tego styropianu wydaje mi się MAŁO!

Prawdopodobnie reszta będzie 20cm i wcale nie wydaje mi się, że będą okienka strzelnicze.

 

 

Spokojnie dawaj 20cm styro, jak ktoś mówi że to dużo i brzydko wygląda, duże wnęki - to albo ma taki gust albo ma coś z oczami ;)

niektórzy też tłumaczą że światła przez to mniej wpada. Mam 20cm styro, okna zlicowane z murem i jak dla mnie jest git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne dobrze. W końcu to pompa adaptacyjna. Reguluje swoje obroty tak, by utrzymać stałe ciśnienie na wyjściu.

 

W nawiązaniu do tematu dodatkowej pompy i sprzęgła.

Czy mogą się wypowiedzieć inwestorzy posiadający dodatkową pompę (pewnie większość nowopowstałych układów), czy posiadacie sprzęgła hydrauliczne?

Doradca techniczny w Immergazie, z którym korespondowałem, dwa razy przypominał mi, że jeśli zdecyduję się na dodatkową pompę, muszę zastosować sprzęgło hydrauliczne.

 

Ja mam prócz pompy w piecu pompę w szafce od podlogówki. Jest to pompa WILO 25/4. Podłogówki jest ok. 60 m2. Nie mam sprzęgła i nie mam sterowania oddzielnego tej podlogówki w sensie ustawiania krzywej inne niż dla grzejników.Jest to układ uproszczony, ale na taki się zdecydowałem nie wiedząc oskutkach. Nie chodzi to za wspaniale i serwisant Vaillanta oraz moj hydraulik powiedział ,że jak będzie sprzęgło to wszystko to będzie pracowało bardziej ekonomicznie i generalanie lepiej. W tej chwili pogodówka steruje grzejnikami, a podłoga jest na zaworze ESBE VT322 (lub jakoś tak) - manulanie i przeważnie temperaturę w pomieszczeniach z podłogą mam 1 C nizsza niz tam gdzie grzejniki. Byłem pewien ,że skoro grzejniki potrzebują wyższej temperatury to podłogówka spokojnie pociągnie skoro potrzebuje niższej temperatury zasilenia, jednak tak nie jest.Pokrętło na zaworze mam odkręcone prawie na maxa. W lecie dokładam sprzęgło i zawór trójdrożny sterowany z pieca. Oddzielnie będę miał krzywą na grzejniki i na podłogę.

Sprzęgło równoważy przepływy i całą instalację.Szkoda ,że nie wiedziałem tego pzed i hydraulik mi nie powiedzial.

Sasiad z kolei też ma podobną instalację bez sprzęgła tylko na zaworze 3D sterowanym z pieca i chodzi mu całkiem dobrze. Ale skoro mam już delikatnie modyfikować to koszt sprzęgła nie jest duży, a będę miał spokój na wieki.

 

Jeśli mogą coś dodać znawcy tego tematu to z chęcią wysłucham.

 

Pozdrawiam,

 

Pozdr,

Edytowane przez adam2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawór mieszający z siłownikiem sterowany automatyką kotła,

ale do tego też, podłogówka nie powinno być zrobiona na bolka oko

 

No własnie tak ma być docelowo - może wcześniej źle się wyraziłem :)

 

Automatyka już jest - Calormatic 430 f, piec to Vaillant Ecompact 246 - lodówka.

Potrzebny będzie tylko sterownik ale to już pikuś.

 

Co do podłogówki: z tego co obserwuje to zagęszczenie rurek jest większe niż standardowo, co ok. 15 cm. Tutaj już polegam na hydrauliku który to robił, a robił u wielu znajomych i grzeje dobrze tylko mają własnie automatykę.:(

 

Pytanie czy sprzęgło faktycznie pomoże temu układowi na tyle by w to inwestować ?

Może wystarczy sam zawór mieszający z siłownikiem ?

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez adam2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...